Agregaty prądotwórcze

12 maja 2022 przez
Agregaty prądotwórcze
Rafał Śliwa

Agregaty prądotwórcze

Szukasz agregatu prądotwórczego, który nie przysporzy Ci zbędnych niespodzianek? Chcesz mieć swoje własne zasilanie awaryjne zawsze pod ręką? Sprawdź, które modele sprzedają się najlepiej! Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dzisiaj omawiane generatory prądu posiadają świetne parametry i funkcje, które zadowalają rzeszę naszych klientów. Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się dlaczego właśnie te agregaty są aż tak popularne! Ponadto, na końcu naszego zestawienia znajdziesz informację o tym jak dobrać do swoich potrzeb odpowiedni agregat. 

Agregat prądotwórczy jednofazowy FOGO FH 3001

Ten agregat prądotwórczy od marki Fogo jest najchętniej wybierany na budowy, działki, kempingi i do pracy w ogrodach. Charakteryzuje się stosunkowo dużą mocą i wytrzymałością. Stalowa obudowa jest solidna i idealnie chroni komponenty znajdujące się w jej wnętrzu. Silnik spalinowy Honda GX 200 cechuje bezawaryjność i niezwykła wydajność. Agregat z silnikiem Hondy posiada możliwość regulacji napięcia, niski poziom zakłóceń i prądnicę o klasie izolacji H. Prąd startowy w prądnicy 300%, stopień ochrony prądnicy IP 23, zabezpieczenie przed przeciążeniem i czujnik poziomu oleju - wszystko to sprawia, że praca urządzenia jest wydajna, nieprzerwana, a obsługa mało wymagająca. Silnik agregatu można uruchamiać bez zastosowania akumulatora. Odprężnik w silniku powoduje, że pociągnięcie za sznurek jest bardzo łatwe także dla osób, które nie mają dużo siły lub nie posiadają doświadczenia z tego typu urządzeniami. Zbiornik paliwa o pojemności 3,1l pozwala na ciągłą pracę agregatu prądotwórczego przez około 2 godziny ciągłej pracy. Agregat marki Fogo FH 3001 waży 37 kilogramów i posiada bardzo kompaktowe wymiary.

 • Moc maksymalna: 3,0 kW
 • Moc znamionowa: 2,7 kW 

FOGO agregat prądotwórczy Honda GX270 230 V FH 4001

Ten generator prądotwórczy różni się od poprzedniego odrobinę większymi rozmiarami i wagą (53 kilogramy). Posiada także większą moc oraz zbiornik paliwa o pojemności 5,3 l. Spalanie na poziomie 2,2 l na godzinę przy obciążeniu 75% sprawia, że ten agregat również może pracować bez przerwy około 2 godziny. Uruchomienie tego urządzenia także odbywa się w bardzo łatwy sposób poprzez pociągnięcie za linkę rozrusznika. Agregat Fogo posiada panel przyłączeniowy z dwoma gniazdami Schuko, a także zabezpieczenie termiczne. Do urządzenia można podłączyć rozgałęźnik albo przedłużacz z rozgałęźnikiem. Silnik renomowanej marki Honda zapewnia wiele lat optymalnej pracy bez awarii, a zbiornik paliwa jest integralną częścią silnika. Dzięki temu agregat prądotwórczy ma nieduże gabaryty i rewelacyjnie sprawdza się jako zasilanie awaryjne do domu lub warsztatu.

 • Moc maksymalna: 4,2 kW
 • Moc znamionowa: 3,8 kW

Agregat prądotwórczy jednofazowy 230 V FH 6001

To urządzenie o jeszcze większej mocy niż wymienieni tutaj poprzednicy. Agregat Fogo FH 6001 o wadze 69 kilogramów bardzo dobrze sprawdzi się jako zasilanie takich elektronarzędzi jak np. szlifierki czy piły stołowe. Tym samym jest to dobry wybór do warsztatu albo na budowę. Silnik Honda GX390 jest bardzo wytrzymały i mocny, a cała konstrukcja opiera się na stalowych elementach malowanych proszkowo. Rama odpowiednio zabezpiecza inne elementy urządzenia, a powłoka lakiernicza, którą została pokryta chroni stalowe elementy przed korozją i ułatwia utrzymanie ich w czystości. Ten generator także posiada panel przyłączeniowy z dwoma gniazdami, zabezpieczenie termiczne, ręczny rozruch i zintegrowany z silnikiem zbiornik paliwa. Pojemność zbiornika wynosi aż 6,1l, a spalanie - 2,7l. 

 • Moc maksymalna: 6,2 kW
 • Moc znamionowa: 5,6 kW

Wybierając agregat prądotwórczy o większych gabarytach, jak np. ważący 69 kilogramów generator prądu Fogo FH 6001, warto do niego dokupić dedykowany zestaw transportowy. Zastosowanie mocnych silników i prądnic sprawia, że urządzenia ważą więcej i mogą być kłopotliwe do przenoszenia z miejsca na miejsce. Zestaw transportowy pozwala na to, że jedna osoba jest w stanie przemieszczać się z agregatem prądotwórczym. Tego typu akcesorium składa się z mocowanej do stelaża osi z dwoma solidnymi kółkami oraz z podstawki stabilizującej. Dodatkowo użytkownik otrzymuje dwa składane uchwyty ze specjalnie wyprofilowanymi rączkami z tworzywa sztucznego. Środek ciężkości w zestawie transportowym został tak obliczony, aby odnieść wrażenie, że agregat waży niewiele. W ten sposób ciągnięcie lub pchanie urządzenia staje się komfortowe i bezproblemowe nawet dla osoby, która nie ma zbyt dużo siły. 


Agregat prądotwórczy Fogo FV 10001 TRE

Wcześniej omawiane agregaty prądotwórcze nie posiadały AVR, czyli regulatora napięcia. Ten model z kolei jest wyposażony w tę technologię. Na czym ona polega i komu jest potrzebna? Dzięki AVR napięcie wyjściowe jest utrzymywane cały czas na takim samym poziomie. Powoduje to, że wszystkie sprzęty czułe na wahania napięcia będą w 100% bezpieczne. Mowa o takich urządzeniach jak elektronika, sprzęt RTV czy AGD. Oczywiście w przypadkach kiedy urządzenie nie posiada AVR możemy dokupić do niego regulator napięcia agregatu i zamontować go w naszym urządzeniu. 
Agregat Fogo FV 10001 TRE to bardzo mocny sprzęt o wadze aż 129 kilogramów wyposażony w powiększony zbiornik paliwa 45 litrów. Urządzenie zostało także wyposażone w profesjonalny silnik benzynowy Vanguard 18 kM. Bez ryzyka zasili na przykład takie urządzenia jak piec elektryczny, komputery, spawarki czy oświetlenie. Bardzo chętnie wybierany jako zasilanie awaryjne do domu, na plac budowy lub do firm - sklepów czy biur. Ten generator prądu spełnia najbardziej restrykcyjne normy takie jak CARB 3 czy EPA 3. Duży zbiornik paliwa umożliwia nawet 10 godzin ciągłej pracy! Stopień ochrony IP 23 sprawia, że agregat Fogo może być używany na świeżym powietrzu pod zadaszeniem. 

 • Moc maksymalna: 9,5 kW
 • Moc znamionowa: 8,6 kW 

Agregat prądotwórczy Fogo trójfazowy FH 8000R 

Jeśli potrzebujesz urządzenia zarówno trójfazowego, jak i jednofazowego, to ten generator jest dla Ciebie! Wiemy już, że poprzednio przedstawiane agregaty prądotwórcze były urządzeniami jednofazowymi, a więc mogliśmy nimi zasilić tylko odbiory jednofazowe (np. komputery, oświetlenie, sprzęt AGD i RTV, narzędzia itd.) Ten agregat trójfazowy może zasilić zarówno odbiory jednofazowe, jak i trójfazowe, czyli np. płyty indukcyjne albo pompy ciepła. Agregat z silnikiem Honda GX390 waży 72 kilogramy oraz posiada zbiornik paliwa o pojemności 6,2l. Na jednym zbiorniku urządzenie pracuje ok. 2h. Agregat Fogo należy do serii DVR z cyfrowym regulatorem napięcia. Jakość wykonania jest bardzo wysoka, dlatego urządzenie cieszy się ogromną popularnością wśród klientów! 

 • Moc maksymalna: 3,9 kW 
 • Moc znamionowa: 3,5 kW 

Agregat prądotwórczy trójfazowy FV 20000 TRE Fogo 

Ten generator to duże urządzenie o wadze aż 160 kilogramów, które jest bardzo wydajne i niezastąpione dla wielu naszych inwestorów! Agregat Fogo bywa wykorzystywany do zasilania silników, sprężarek i innych maszyn z dużym prądem rozruchowym. Świetnie sprawdza się także do zasilania kontenerów chłodniczych albo kontenerów morskich. Często wybierany jako awaryjne źródło prądu do gospodarstw rolnych, biur, domów i firm! Agregat prądotwórczy został wyposażony w mocny, dwucylindrowy silnik Vanguard 31 kM. Ponadto, w tym urządzeniu zastosowano prądnicę z pełnym miedzianym uzwojeniem o prądzie startowym 300%. Nie sposób nie wspomnieć także o dużym zbiorniku paliwa o pojemności aż 45 litrów, dzięki któremu sprzęt może pracować przez wiele godzin bez konieczności uzupełniania benzyny. 

 • Moc maksymalna: 9,9 kW
 • Moc znamionowa: 9,0 kW


Przedstawiliśmy Ci dzisiaj aż sześć modeli agregatów prądotwórczych, które najlepiej się sprzedają. Wynika to m.in. z tego, że marka Fogo jest jednym z czołowych producentów urządzeń do awaryjnego zasilania. Jest to także największy polski producent, który stawia na najwyższą możliwą jakość, trwałość i bezpieczeństwo. Zarówno projektowanie urządzeń, jak i produkcja odbywają się zgodnie z wszystkimi krajowymi oraz międzynarodowymi normami. 

Czy któryś z wymienionych tutaj, najczęściej kupowanych modeli agregatów spełniłby także Twoje oczekiwania? Z pewnością! Powiemy sobie teraz pokrótce jak dobrać generator do swoich indywidualnych potrzeb. Oczywiście musisz brać pod uwagę to jakie urządzenia ma docelowo zasilać urządzenie i czy są one jednofazowe czy trójfazowe. Ważne jest również to czy mają być to sprzęty czułe na wahania napięcia. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, wybierz agregat z AVR. Pozostaje nam jeszcze jedno ważne pytanie, a mianowicie jak dobrać moc agregatu? Powinna być ona większa od łącznej mocy wszystkich urządzeń, które ma zasilać. Do omawianych obliczeń wykorzystujemy moc maksymalną, a nie moc znamionową, ponieważ podczas rozruchu silnik może wymagać dużo silniejszego prądu niż podczas pracy stałej. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie trójfazowe, to sumy mocy wybranych urządzeń obliczamy oddzielnie dla każdego napięcia (jednofazowego i trójfazowego). Bezpieczne wydaje się więc założenie, że pobór mocy będzie dwukrotnie wyższy od wartości znamionowej wszystkich urządzeń. Należy mieć jednak na względzie, że wartość ta może wyglądać inaczej w różnych urządzeniach.

Jeśli chcesz optymalnie dopasować agregat do swoich potrzeb, możesz skorzystać z pomocy specjalistów z Norwit. Bardzo chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania i doradzamy naszym klientom!

Podsumowując, na rynku mamy dostępne generatory prądu, które różnią się wieloma parametrami. Z pewnością warto skorzystać z oferty najlepszych producentów, takich jak firma Fogo. Zakup jakościowego agregatu to zakup na długie lata. Urządzenie daje nam niezależność energetyczną i w wielu sytuacjach potrafi ratować z opresji. Przerwa w dostawie prądu może bowiem narazić nas na duże koszty i niedogodności. Wybierając odpowiedni dla siebie agregat prądotwórczy warto zacząć od określenia wymaganego napięcia oraz łącznej mocy wszystkich urządzeń. Wówczas możemy wyposażyć się w sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli masz wątpliwości jak wybrać, zapraszamy do konsultacji ze specjalistami z Norwit!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj