Infolinia 7 dni / 07:00- 21:00
+48 573 580 731
Jak działają agregaty prądotwórcze?

Jak działają agregaty prądotwórcze?

Są to urządzenia zasilane silnikami spalinowymi. Najczęściej działają na benzynę lub olej napędowy, dzięki czemu są ekonomiczne w użyciu. Silnik spalinowy pracując, zamienia swoją pracę w energie elektryczną. Może ona zostać wykorzystana do zasilania elektronarzędzi, jak również odbiorników o większym zapotrzebowaniu na prąd – czyli betoniarek, zgrzewarek rurociągów, dźwigów itp. W zależności od potrzeb, w sprzedaży posiadamy bardzo duży wybór agregatów prądotwórczych. W głównej mierze są to niezawodne agregaty firmy FOGO, jednego ze światowych liderów w tej branży.
Trudno sobie dziś wyobrazić prace budowlane bez energii elektrycznej. Jest ona niezbędna w niemal każdym rodzaju prac. Do zasilania betoniarki, do napędzania pompy tłoczącej wodę ze studni, do zapewnienia oświetlenia wewnątrz budynków oraz do zasilania elektronarzędzi. Długotrwałe przerwy w dostawie prądu mogą sparaliżować nawet największą budowę. Co jednak w przypadku, kiedy zamierzamy coś budować w miejscu, do którego jeszcze sieć energetyczna nie dotarła? To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zakupić agregaty prądotwórcze. Ich pełną ofertę można znaleźć na naszej stronie .

  • Agregaty prądotwórcze jednofazowe 230V – są to podstawowe agregaty prądotwórcze, pozwalające uzyskać prąd o zbliżonych parametrach do tego, który płynie w gniazdkach domowej sieci elektrycznej. Energia może być wykorzystana do zasilania elektronarzędzi, silników, czajników. Istnieją także agregaty ze stabilizowanym napięciem AVR które mogą zasilać urządzenia elektroniczne

  • Agregaty prądotwórcze trójfazowe 400V – są to urządzenia o znaczniej większej mocy i wydajności, a tym samym dedykowane urządzeniom o większym zapotrzebowaniu na prąd. Mogą to być betoniarki, piły, a także nagrzewnice elektryczne. Do zasilania urządzeń posiadających elektroniczne moduły sterowania jak np. zgrzewarki rurociągów, spawarki inwertorowe potrzebne są agregaty z stabilizacją napięcia AVR

  • Agregaty z modułem spawalniczym – urządzenia, które nie tylko mogą nam dostarczać prąd, ale również pozwolą na spawanie w terenie. Niezależny agregat zapewnia zasilanie własnego modułu spawalniczego i może dostarczać prąd do zasilania pozostałych urządzeń.

  • Agregaty do zasilania awaryjnego – w sprzedaży posiadamy również agregaty prądotwórcze, które mogą być awaryjnym źródłem zasilania domu lub firmy. Kiedy urządzenie wykryje spadek napięcia w sieci, automatycznie uruchomi zapasowe źródło zasilania, czyli agregat prądotwórczy. Pozwoli on zasilić niezbędne do funkcjonowania firmy lub domu urządzenia. Agregaty te mogą pracować w pełni automatycznie lub mogą być uruchamiane ręcznie. Więcej o zasilaniu awaryjnym napiszemy w innym artykule.

Jeżeli nie wiedzą Państwo jaki agregat prądotwórczy wybrać do swoich potrzeb, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, a także zaprezentujemy najlepiej dopasowane oferty agregatów prądotwórczych a nawet wykonamy pomiar potrzebnej energii do zasilania awaryjnego domu lub firmy.

Agregaty PRAMAC!
Przegląd produktów - poznaj topowe generatory!