Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać?

Twoje własne zasilanie awaryjne!
12 maja 2022 przez
Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać?
Rafał Śliwa
  1. Po co mam mieć w domu agregat prądotwórczy?
  2. Na co zwracać uwagę przy wyborze agregatu?
  3. Agregat Fogo jednofazowy 230V FH 4001R
  4. Agregat prądotwórczy jednofazowy 230V FH 6001R Fogo 
  5. Jednofazowy agregat 230V FV 11001 TE Fogo 

Po co mam mieć w domu agregat prądotwórczy?

Jeśli zadajesz sobie pytanie czy warto zainwestować w agregat prądotwórczy, jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule powiemy sobie o sytuacjach, w których agregat może być pomocny i na co zwracać uwagę jeśli zdecydujesz się na jego zakup. Przedstawimy Ci także godne polecenia modele agregatów. 

Agregaty prądotwórcze to, najprościej mówiąc, urządzenia, które wytwarzają energię elektryczną samodzielnie. W przypadku awarii prądu możesz być narażony na duże szkody. Brak prądu to przede wszystkim brak światła i brak możliwości normalnego funkcjonowania po zmroku. Ponadto, przestają działać różnego typu urządzenia takie jak na przykład lodówka. W wyniku nagłego odcięcia zasilania czuła elektronika może zostać uszkodzona, ponieważ niekorzystnie reaguje ona na wyładowania elektrostatyczne i różnice napięciowe. Wyposażając się w agregat prądotwórczy do domu, gwarantujemy sobie ciągłość w dostawie prądu i unikamy wymienionych wcześniej problemów.


Na co zwracać uwagę przy wyborze agregatu?

Jeśli zdecydujesz się na zakup agregatu, kolejnym krokiem jest analiza, który sprzęt najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Warto tutaj pochylić się nad cechami agregatów prądotwórczych, na które należy zwrócić uwagę.

  • Konstrukcja prądnicy to ważny element urządzenia i od niej zależy czy agregat będzie trójfazowy czy jednofazowy. Musimy pamiętać, że agregat jednofazowy sprawdzi się do zasilenia sprzętu AGD, RTV, komputera albo oświetlenia, ponieważ zwykle są to urządzenia jednofazowe. Agregatem prądotwórczym trójfazowym z kolei możemy zasilić zarówno odbiory jednofazowe, jak i trójfazowe (na przykład pompę ciepła lub płytę indukcyjną)
  • Moc urządzenia powinna być większa od mocy sumarycznej wszystkich urządzeń, które będzie miał zasilać Twój agregat. Pobór mocy przy starcie będzie dwukrotnie wyższy od wartości znamionowej wszystkich urządzeń.
  • AVR - dobrze jest sprawdzić czy agregat prądotwórczy został wyposażony w regulator AVR, czyli regulator napięcia. Dzięki niemu napięcie wyjściowe utrzymywane jest cały czas na tym samym poziomie. Gwarantuje to bezpieczeństwo wszystkich urządzeń elektronicznych zasilanych awaryjnie.
  • Paliwo - istotny jest także sposób zasilania urządzenia. Opcje mogą być różne: agregat może być napędzany silnikiem benzynowym czy też diesla. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale do pracy ciągłej do zasilania domu mogą lepiej sprawdzić się agregaty z silnikiem benzynowym
  • Wymienione elementy to podstawowa wiedza na temat działania agregatów prądotwórczych. Twoje oczekiwania są oczywiście kwestią indywidualną, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać sprzęt skrojony na miarę Twoich potrzeb! 

Agregat Fogo jednofazowy 230V FH 4001R

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać cichy agregat prądotwórczy do domu, ten model może być strzałem w dziesiątkę! Agregat Fogo charakteryzuje się łatwym rozruchem dzięki automatycznemu systemowi dekompresji, zmniejszonym poziomem wibracji i hałasu, a także intuicyjną obsługą oraz łatwą konserwacją! Firma Fogo to jeden z czołowych producentów agregatów, które sprawdzą się w domu czy warsztacie! Ma niskie zużycie paliwa i jest przyjazny dla środowiska. Napędzany benzynowym silnikiem Hondy, wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 5,3 l. Agregat prądotwórczy Fogo ma moc 4,2 kW, co w zupełności wystarczy do typowych zastosowań w domu! 


Agregat prądotwórczy jednofazowy 230V FH 6001R Fogo 

Jeśli przyda Ci się sprzęt o większej mocy, sprawdź koniecznie ten model od firmy Fogo! Jego moc maksymalna to 6,2 kW. Produkt został także wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 6,1 l. Agregat jest tak zaprojektowany, aby móc pracować nieprzerwanie przez 2,5 godziny na jednym zbiorniku. Jeśli generatorem mają być zasilane urządzenia elektroniczne, które są wrażliwe na skoki napięcia, to nie ma problemu - agregat Fogo został wyposażony w stabilizację napięcia AVR! Ponadto, marka Fogo oferuje aż 3 lata gwarancji dla wszystkich agregatów z silnikami Honda. 

Zastanawiasz się jaki agregat do domu wybrać?


Jednofazowy agregat 230V FV 11001 TE Fogo 

Ten agregat może być stosowany do zasilania takich urządzeń jak grzejniki, elektronarzędzia, pompy czy elektryczne maszyny rolnicze! Czas pracy na jednym zbiorniku o pojemności 45 l to ponad 9 godzin! Praca jest stosunkowo cicha (97 db A), więc korzystanie z tego agregatu jest komfortowe i idealne do Twojego domu! Jest to jednocześnie urządzenie bardzo proste w obsłudze. Jego uruchomienie nie wymaga pociągnięcia za linkę. Wystarczy bowiem włączyć agregat prądotwórczy przy pomocy dedykowanego kluczyka. Jest to urządzenie, które z pewnością będzie świetną inwestycją na lata! 

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj