Betoniarki 230V i 400V - Kluczowe urządzenia na każdej budowie! Jaką wybrać?

22 czerwca 2024 przez
Betoniarki 230V i 400V - Kluczowe urządzenia na każdej budowie! Jaką wybrać?
Magdalena Urban

W każdej budowie, niezależnie od jej skali, betoniarka jest jednym z najważniejszych urządzeń. Dzięki niej możliwe jest szybkie i efektywne przygotowanie betonu, co przyspiesza realizację prac budowlanych. Na rynku dostępne są betoniarki o różnych parametrach, w tym betoniarki zasilane prądem o napięciu 230V oraz 400V. Wybór odpowiedniego modelu zależy od wielu czynników, które zostaną omówione w tym artykule.


Dlaczego betoniarka jest niezbędna na budowie?

Betoniarka jest urządzeniem służącym do mechanicznego mieszania składników betonu: cementu, piasku, kruszywa i wody. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jednolitej masy betonowej, która jest kluczowa dla jakości wykonywanych konstrukcji. 


Korzyści z użycia betoniarki obejmują:

 • Oszczędność czasu – Automatyczne mieszanie składników jest znacznie szybsze niż ręczne.
 • Lepsza jakość betonu – Jednorodna mieszanka zapewnia lepsze właściwości wytrzymałościowe betonu.
 • Wydajność – Umożliwia przygotowanie dużych ilości betonu w krótkim czasie.
 • Wygoda – Mieszanie składników odbywa się bez wysiłku fizycznego pracowników.

Betoniarki 230V

Betoniarki zasilane prądem o napięciu 230V są najczęściej stosowane na mniejszych budowach oraz w miejscach, gdzie dostęp do prądu trójfazowego jest ograniczony. 


Do ich zalet należą:

 • Łatwość podłączenia – Mogą być zasilane z typowego gniazdka elektrycznego.
 • Mobilność – Zazwyczaj są mniejsze i lżejsze, co ułatwia ich transport i przemieszczanie na placu budowy.
 • Ekonomia – Zazwyczaj są tańsze zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji.

Jednak betoniarki 230V mają również pewne ograniczenia, takie jak mniejsza moc i wydajność, co może być niewystarczające przy większych projektach budowlanych.


Betoniarki 400V

Betoniarki zasilane prądem o napięciu 400V są stosowane na większych budowach, gdzie wymagane są większe ilości betonu oraz wyższa wydajność urządzeń. 


Do ich zalet należą:

 • Wyższa moc – Umożliwia szybkie i efektywne mieszanie dużych ilości betonu.
 • Wydajność – Idealne do ciągłej pracy na dużych placach budowy.
 • Trwałość – Zazwyczaj są bardziej wytrzymałe i przystosowane do intensywnego użytkowania.

Minusem betoniarek 400V jest konieczność dostępu do sieci trójfazowej, co może być problematyczne w niektórych lokalizacjach oraz wyższe koszty zakupu i eksploatacji.


Jak wybrać odpowiednią betoniarkę?

Wybór odpowiedniej betoniarki zależy od kilku kluczowych czynników:

 1. Rodzaj prac budowlanych – Określ, czy betoniarka będzie używana na małej, czy dużej budowie.
 2. Dostęp do zasilania – Sprawdź, czy na placu budowy jest dostęp do prądu trójfazowego (400V).
 3. Wydajność – Oceń, jakiej wydajności potrzebujesz (ile betonu musi przygotować betoniarka w ciągu godziny).
 4. Mobilność – Jeśli betoniarka będzie często przemieszczana, wybierz model lżejszy i łatwiejszy do transportu.
 5. Budżet – Ustal, jaki masz budżet na zakup betoniarki oraz jakie będą koszty jej eksploatacji.

W NORWIT.PL polecamy!

W naszym sklepie NORWIT.PL oferujemy szeroki wybór betoniarek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów. Poniżej przedstawiamy kilka modeli, które szczególnie polecamy.


Betoniarka Altrad Belle MIX-130/Ż w NORWIT.PL!

Betoniarka Altrad Belle MIX-130/Ż to niezawodne urządzenie zasilane prądem 230V, idealne na mniejsze budowy. Posiada pojemność roboczą 100 litrów oraz całkowitą 130 litrów, co pozwala na przygotowanie wystarczającej ilości betonu do prac remontowych i budowlanych. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze, jest łatwa w transporcie i przechowywaniu. Mocny silnik o mocy 0,7 kW zapewnia efektywne mieszanie składników, a solidna konstrukcja z żeliwnym wieńcem gwarantuje długą żywotność urządzenia.


Betoniarka Altrad Belle BWE-185 w NORWIT.PL!

Betoniarka Altrad Belle BWE-185 to wszechstronne urządzenie zasilane prądem 230V, przeznaczone do większych projektów budowlanych. Posiada pojemność roboczą 145 litrów oraz całkowitą 180 litrów, co umożliwia przygotowanie dużych ilości betonu w krótkim czasie. Wyposażona jest w mocny silnik o mocy 0,9 kW, który zapewnia niezawodną pracę. Solidna konstrukcja z żeliwnym wieńcem sprawia, że jest to inwestycja na lata.


Betoniarka Altrad Belle BWE-150K w NORWIT.PL!

Betoniarka Altrad Belle BWE-150K to profesjonalne urządzenie zasilane prądem 400V, stworzone do intensywnej pracy na dużych budowach. Posiada pojemność roboczą 150 litrów oraz całkowitą 300 litrów, co pozwala na przygotowanie dużych partii betonu. Wyposażona jest w wytrzymały silnik trójfazowy o mocy 1,1 kW, który gwarantuje niezawodność i wysoką wydajność. Dzięki solidnej konstrukcji i odpornym materiałom, betoniarka ta sprosta nawet najtrudniejszym warunkom pracy.


Betoniarka Altrad Belle BWE-200K w NORWIT.PL!

Betoniarka Altrad Belle BWE-200K to wytrzymałe i wydajne urządzenie zasilane prądem 400V, przeznaczone do dużych projektów budowlanych. Posiada pojemność roboczą 200 litrów oraz całkowitą 350 litrów, co umożliwia przygotowanie dużych ilości betonu. Silnik o mocy 1,1 kW zapewnia wysoką wydajność, a żeliwny wieniec i solidna konstrukcja gwarantują trwałość i niezawodność urządzenia.


Podsumowanie

Zielone lasery budowlane to nowoczesne urządzenia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają prace budowlane. Dzięki ich lepszej widoczności i wyższej precyzji, są niezastąpione w wielu zadaniach. Wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć na efektywność oraz dokładność prac.


Zapraszamy do naszego sklepu online NORWIT.PL

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu online NORWIT.PL, gdzie nasz zespół pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia lub maszyny. Znajdziesz u nas szeroki wybór zielonych laserów budowlanych, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.


Udostępnij ten wpis
Archiwizuj