Pochłaniacz wilgoci na budowę - jak znaleźć idealny model?

27 września 2022 przez
Pochłaniacz wilgoci na budowę - jak znaleźć idealny model?
Rafał Śliwa

Wiele osób nie może sobie poradzi

z nadmiarem wilgoci w różnych miejscach. Może się ona pojawić z wielu powodów, a jej całkowite usunięcie bywa czasochłonne. Domowe sposoby na radzenie sobie z zaciekami na oknach czy zapachem stęchlizny na dłuższy czas nie przynoszą zbyt dużych efektów. Na szczęście istnieje prosty sposób na skuteczną walkę z nadmiarem wilgoci w powietrzu. Przedstawiamy wyjątkowe urządzenie, jakim jest osuszacz budowlany, funkcjonujący także pod nazwą pochłaniacz wilgoci na budowę.


Jak działa osuszacz budowlany?

Osuszacz budowlany to maszyna skonstruowana w taki sposób, aby szybko i ekonomicznie pozbyć się dyskomfortu, wywołanego przez wilgotne powietrze. Urządzenia te są wykorzystywane w wielu branżach oraz w codziennym życiu, a dzięki swojej długiej żywotności mogą skutecznie pomagać przez lata. W poniższym artykule znajdziesz charakterystykę oraz rodzaje osuszaczy, dostępnych na rynku, a także dowiesz się, który z nich to najlepszy pochłaniacz wilgoci po zalaniach. Zapraszamy do lektury!


Nadmiar wilgoci w powietrzu — poważny problem

Możesz nie zdawać sobie sprawy, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna wilgoć powietrza w konkretnym pomieszczeniu. Wilgotne otoczenie nie tylko wpływa niekorzystnie na samopoczucie u człowieka, ale także może prowadzić do rozwoju wielu gatunków bakterii i grzybów. Największym niebezpieczeństwem, związanym z utrzymującą się wilgocią w powietrzu, jest pojawienie się pleśni, która jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia i życia. Wilgoć powoduje także niszczenie wrażliwych materiałów, jak papier czy drewno, może skutkować gniciem poszczególnych mebli i elementów wystroju, a także wzmagać efekt korozji metali. Jej obecność związana jest przede wszystkim z klimatem w danym miejscu, a także położeniem pomieszczenia względem poziomu gruntu. Pojawia się także na skutek powodzi lub zalania i może utrzymywać się przez bardzo długi czas, jeżeli nie zostanie poprawnie usunięta. W mieszkaniach miejscem powstawania nadmiaru wilgoci jest przede wszystkim łazienka. W takich sytuacjach przyda Ci się profesjonalny pochłaniacz wilgoci po zalaniach.

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.


Pochłaniacz wilgoci po zalaniach — podstawowa charakterystyka

Pochłaniacze wilgoci zwykle kojarzą nam się z niedużymi urządzeniami, stawianymi w łazience, we wnętrzu lodówki lub w samochodzie na zimę. Zazwyczaj mają one określony poziom cieczy, który mogą pochłonąć z otoczenia, a następnie należy je wymienić. Jednak jeśli chodzi o profesjonalny pochłaniacz wilgoci po zalaniach, sytuacja wygląda nieco inaczej. To urządzenia o różnej wielkości oraz mocy przerobowej, dzięki czemu możesz je dostosować do własnych potrzeb. Ze względu na swoją budowę dzielą się na:

Osuszacz budowlany - kondensacyjny czy adsorpcyjny?

Pierwsza grupa, czyli osuszacze kondensacyjne, zasysa wilgotne powietrze do wnętrza maszyny za pomocą wentylatora, a następnie dzięki specjalnemu filtrowi odciąga nadmiar wilgoci, skraplając ją. Woda trafia do dedykowanego zbiornika wewnątrz urządzenia, a suche powietrze zostaje lekko podgrzane i wypuszczone z powrotem do atmosfery. Najlepiej sprawdzają się one przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze powyżej 30 stopni. Osuszacze adsorpcyjne pobierają powietrze z otoczenia i kierują je do specjalnego rotatora, pokrytego odpowiednią substancją pochłaniającą wilgoć. Podobnie jak w pierwszym przypadku jest ona skraplana i odprowadzana, a powietrze podgrzane i wypuszczane do otoczenia. Ten rodzaj osuszaczy lepiej poradzi sobie w chłodniejszych pomieszczeniach.

Pochłaniacz wilgoci na budowę — kiedy się przyda?

Ryzyko powodzi lub zalania dla wielu jest niemal codziennością. Choć zwykle ciężko jest uniknąć tego przykrego doświadczenia, można sobie z nim poradzić, stawiając na pochłaniacz wilgoci po zalaniach. Osuszacze powietrza mogą skutecznie działać przez wiele godzin w trudnych warunkach, usuwając efekty zalań i przywracając odpowiednią wilgotność powietrza w danym miejscu. Wiele modeli zostało wyposażonych w funkcję jednoczesnego osuszania oraz odprowadzania nadmiaru wody z pomieszczenia za pomocą dedykowanych pomp. Osuszacze powietrza można wykorzystywać do zapewnienia suchego powietrza w takich miejscach, jak:


 • piwnice,

 • archiwa,

 • biblioteki,

 • hotele,

 • szpitale.


Pochłaniacz wilgoci na budowę również będzie bardzo praktyczny. Osuszacz budowlany doskonale sprawdza się również do osuszania powietrza:


 • na placach budowy,

 • przy remontach

 • przy pracach wykończeniowych.


Osuszacze budowlane to również urządzenia, które warto wykorzystywać w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach. Pochłaniają nadmiar wilgoci z powietrza, dzięki czemu pozbywają się problemu zacieków na oknach, brzydkiego zapachu stęchlizny oraz złego samopoczucia u domowników. Jeżeli przeszkadza Ci wilgoć w domu, osuszacz powietrza jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.


Osuszacz budowlany - jak wybrać dopasowany do swoich potrzeb model?

Wybór urządzenia do zakupu jest kwestią niezwykle ważną, ponieważ odpowiednio dobrany sprzęt może służyć nawet kilkanaście lat. Warto odpowiednio się do niego przygotować i wiedzieć, na jakie parametry należy zwracać uwagę, aby spełnił on wszystkie wymagania. Przede wszystkim podczas poszukiwań osuszacza powietrza należy określić cel, w jakim ma on nam służyć, oraz oszacować wielkość powierzchni, na której będzie pracował. Powierzchnia będzie niezbędna do wyboru modelu o odpowiedniej wydajności. Im większa wydajność urządzenia, tym większy teren może on osuszyć z dużą skutecznością. Osuszacze powietrza dzielą się również na urządzenia przemysłowe oraz do użytku domowego, dlatego szukaj najlepszego rozwiązania w grupie, która najlepiej spełnia Twoje preferencje. Przy wyborze maszyny zwróć również uwagę na hałas, emitowany podczas pracy osuszacza. W przypadku sprzętów przeznaczonych do domu, warto rozważyć własny komfort przebywania w jednym miejscu razem z pracującym osuszaczem. Pamiętaj, że osuszacz powietrza powinien stać w odległości minimum 0,5 metra od ścian, oddalony od okien, kominków i kaloryferów. Nie wolno go również niczym zastawiać ani zasłaniać, aby mógł pracować prawidłowo.


Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Osuszacz budowlany, czyli pochłaniacz wilgoci na budowę - stworzony do trudnych prac

Wśród modeli przemysłowych możesz znaleźć również niejeden pochłaniacz wilgoci na budowę. Zostały one skonstruowane w taki sposób, by skutecznie pochłaniać wilgoć z powietrza na większych terenach. Osuszacz budowlany ma możliwość długotrwałej pracy bez przerwy, również w trudnych warunkach, a jego działanie przyspiesza wysychanie takich materiałów, jak świeżo położony tynk lub farba. Zapewnia również lepszą i skuteczniejszą pracę w sezonie jesienno-zimowym, gdy temperatura powietrza spada i pojawia się więcej wilgoci. Osuszacz budowlany posiada wbudowany specjalny filtr, który chroni mechanizm przed działaniem zasysanego pyłu i kurzu. W ten sposób pochłaniacz wilgoci na budowę może pobierać powietrze bez narażania delikatnej struktury wnętrza. Filtr należy wymieniać po każdym jego zużyciu, aby mógł skutecznie pełnić swoją funkcję ochronną.


Osuszacze powietrza Master - co je wyróżnia?

Jednym z czołowych producentów osuszaczy powietrza do profesjonalnego użytkowania jest firma Master, będąca liderem na rynku światowym. To marka, która od wielu lat specjalizuje się produkcją urządzeń do kontroli mikroklimatu. W swojej ofercie posiadają także nagrzewnice, klimatyzatory, promienniki podczerwieni czy pochłaniacz wilgoci na budowę. Urządzenia od firmy Master charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz solidną konstrukcją, gwarantującą długoletnią żywotność. Ich dodatkowymi walorami są również: niezwykle prosta obsługa sprzętów, obecność innowacyjnych rozwiązań, przyspieszających pracę oraz zapewnienie najwyższych norm bezpieczeństwa dla użytkowników. Master z dbałością o każdy szczegół tworzy swoje produkty, co roku zyskując tysiące nowych, zadowolonych klientów na całym świecie. Przekonaj się, dlaczego ta marka zasłużyła na tak duże zaufanie i sprawdź ofertę osuszaczy powietrza od firmy Master.


Pochłaniacz wilgoci na budowę - przegląd polecanych modeli

Aby ułatwić Ci poszukiwania najlepszego modelu osuszacza powietrza dla Twoich potrzeb, pod spodem przedstawiamy nasze trzy propozycje maszyn z różnych kategorii. Znajdziesz tu osuszacz wybierany z myślą o użytku domowym, osuszacz budowlany oraz osuszacz przemysłowy. Swój wybór modeli opieramy na wyborach klientów oraz ich zadowoleniu z danych produktów. Podejmij najlepszą decyzję o zakupie odpowiedniego osuszacza powietrza do Twoich potrzeb.


Osuszacz powietrza Master DH 720 P

Firma Master to nie tylko osuszacze powietrza, skonstruowane z myślą o użyciu przemysłowym. To również modele stworzone z myślą o wykorzystaniu ich w domach i mieszkaniach, które z powodzeniem wystarczą także niektórym fachowcom np. zajmującym się remontami. Jednym z nich jest Osuszacz powietrza Master DH 720 P, który jest często wybieranym urządzeniem w naszym sklepie. Co o nim wiemy?


 1. Ten stylowy, elegancki osuszacz powietrza łączy w sobie nowoczesny wygląd oraz dużą skuteczność, a jego wydajność to aż 20 litrów na 24 godziny.

 2. Przepływ powietrza w tym wariancie wynosi 150 m3 na godzinę, dzięki czemu może bez trudu osuszyć powietrze w mieszkaniu, którego powierzchnia dochodzi nawet do 50 m2.

 3. Dodatkowo jest także bardzo ekonomiczny, ponieważ jego spalanie wynosi jedynie 0,39 kW. Obecność zbiornika na wodę o pojemności 5 litrów pozwala na wiele godzin ciągłej pracy.

 4. Jego wielką zaletą jest również nieduży poziom hałasu, jaki emituje podczas swojej pracy, co gwarantuje komfort domowników.

 5. Osuszacz powietrza Master został również wyposażony w aktywny filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy z powietrza podczas swojej pracy.

 6. Posiada wbudowany higrostat, monitorujący stale poziom wilgoci w powietrzu, a także kontroluje poziom napełnienia zbiornika na wodę. To najlepsze rozwiązanie, nie tylko do domu i mieszkania, ale także do biura, kawiarni czy piwnicy.

Osuszacz powietrza Master DH 720 POsuszacz budowlany Master DH 92

Wśród modeli przeznaczonych do pracy na terenach budowy wyróżnia się Osuszacz budowlany Master DH 92. Klienci wybierają go przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność jego pracy, również w trudnych warunkach. Sprawdźmy, czym się wyróżnia!


 1. Ten osuszacz budowlany cechuje się wydajnością na poziomie 80 litrów na 24 godziny.

 2. Posiada duży przepływ powietrza na poziomie aż 1000 m3 na godzinę, dzięki czemu świetnie radzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni nawet do 1200 m3.

 3. Pobór mocy tego modelu to tylko 1,2 kW, a dodatkowym walorem jest duży zbiornik na wodę o pojemności 12 litrów.

 4. Prostą obsługę pochłaniacza wilgoci zapewnia automatyczne sterowanie oraz intuicyjny panel elektroniczny.

 5. Osuszacz budowlany posiada wytrzymałą, metalową obudowę, oraz specjalną ramę i koła transportowe do łatwiejszego przemieszczania.

 6. Wbudowany higrostat pozwala stale kontrolować wilgotność powietrza oraz dopasowywać tryb pracy do zmieniających się warunków.

 7. Dzięki obecności filtra powietrza bez trudu spisuje się on w branży budowlanej, a pył czy kurz nie stanowią dla niego zagrożenia.


Osuszacz budowlany Master DH 92


Osuszacz przemysłowy Master DH 7160

Modelem wartym uwagi, zwłaszcza jeżeli poszukujesz maszyny o naprawdę dużych osiągach, jest również specjalny, przemysłowy Osuszacz powietrza Master DH 7160.


 1. To urządzenie zostało stworzone z myślą o działaniu na naprawdę dużych terenach, jak hale magazynowe czy zakłady fabryczne o powierzchni do 2490 m3.

 2. Charakteryzuje się wydajnością na poziomie aż 166,8 litra na 24 godziny pracy, dzięki czemu doskonale radzi sobie również w trudnych warunkach.

 3. Przepływ powietrza w tym modelu wynosi aż 1700 m3 na godzinę, a jego pobór mocy to 2,82 kW.

 4. Zamiast wbudowanego zbiornika posiada dedykowany odpływ kondensatu, którym doprowadza wodę na zewnątrz urządzenia. To sprawia, że maszyna nie wymaga pilnowania zapełnienia zbiornika, a tym samym może pracować nieustannie przez wiele godzin.

 5. Dzięki wbudowanemu higrostatowi osuszacz budowlany stale monitoruje poziom wilgoci w powietrzu.

 6. Prosta obsługa urządzenia to cecha, która sprawia, że jest on często wybierany przez profesjonalistów.

Pochłaniacz wilgoci na budowę, który będzie miał dobrą jakość, posłuży Ci wiele lat. Poprawi efektywność prac i wpłynie na komfort przebywania w pomieszczeniu. Wiesz już, który osuszacz powietrza będzie rozwiązaniem idealnym dla Ciebie? Jeśli chcesz zasięgnąć porady specjalistów, skontaktuj się z nami!  


Osuszacz przemysłowy Master
DH 7160

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj