Piła 700mm do bloczków betonowych

28 lipca 2022 przez
Piła 700mm do bloczków betonowych
Rafał Śliwa

Piła 700mm do bloczków betonowych - RANKING MODELI 2021 

Piła 700mm do bloczków betonowych jest tym czego aktualnie szukasz? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie ciekawych produktów, które mogą Cię zainteresować! Zapraszamy serdecznie do lektury! 


Profesjonalna piła stołowa SPN 700 Superior do bloczków betonowych bez tarczy diamentowej 

Ta profesjonalna piła do bloczków betonowych może być także wykorzystywana jako piła do cięcia pustaków ceramicznych porotherm, kamienia naturalnego czy też silki. Piła stołowa SPN 700 posiada wydajny silnik Cima Italy o mocy 5,5 kW, który pozwala na długotrwałe i wydajne użytkowanie urządzenia. Piła w wersji Superior ma silnik umieszczony z tyłu maszyny, natomiast napęd został przeniesiony za pomocą pasków klinowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wytrzymałość silnika jest jeszcze większa. Ponadto został on zabezpieczony przed niespodziewanym zatrzymaniem się podczas blokady narzędzia w obrabianym materiale. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, do których należą:

 • maksymalna grubość ciętego materiału - 285 mm
 • maksymalna długość cięcia - 750 mm
 • wymiary robocze - 1350 x 870 x 1430 mm
 • wymiary stołu - 610 x 450 mm
 • prędkość obrotowa - 1400 obrotów/min 
 • maksymalny ciężar ciętego materiału - 80 kg

Piła do bloczków SPN 700 Superior gwarantuje doskonały komfort pracy operatora. Cała konstrukcja jest niezwykle stabilna i odporna na uszkodzenia, a stół tnący porusza się po owalnych szynach na idealnie wyprofilowanych kołach wózka. Sprawia to, że wykonywane cięcie może być stabilne i perfekcyjnie równe. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju piły w rozmiarze 700mm, silnik w tym modelu urządzenia ma bardzo dużą moc, co zapewnia doskonałe warunki pracy. Ponadto, z silnikiem jest sprzężona pompa wodna, która pozwala na idealne chłodzenie tarczy tnącej. Piła do cięcia pustaków na mokro to urządzenie, które jest bardzo trwałe, a tarcza ma około dwukrotnie dłuższą żywotność niż podczas cięcia na sucho. Nie musimy obawiać się zbyt mocnego nagrzania się narzędzia tnącego, a ponadto tarcza diamentowa może pracować z dużymi prędkościami. Woda powoduje, że narzędzie tnące jest zdecydowanie bardziej wydajne przy zachowaniu swojej dużej precyzji podczas cięcia. Piła do bloczków betonowych, która pracuje na mokro pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się pyłu, co jest zarówno bardzo wygodne dla osób pracujących przy obróbce materiału, jak i pomaga zachować optymalną czystość w miejscu pracy. Dodatkowo woda może obniżać poziom hałasu, co stanowi dodatkowy atut podczas długotrwałej pracy na budowie. Piła do bloczków SPN 700 Superior jest stosowana podczas pracy zarówno w trakcie stawiania pojedynczych domów, jak i większych budynków, osiedli i murowanych hal przemysłowych. Oprócz szerokiego zastosowania i doskonałego cięcia, transport tej uniwersalnej maszyny jest ułatwiony dzięki zastosowaniu czterech gumowych kół, odpornych na wszelkiego typu uszkodzenia i sprawdzających się podczas poruszania się po nierównym terenie na placu budowy. Ponadto, ta piła stołowa posiada specjalny hak transportowy do transportu przy pomocy dźwigu. Urządzenie zostało również wyposażone w otwór w ramie na widły wózka podnośnikowego, co pozwala na w pełni bezpieczny i komfortowy załadunek na samochód. Jeśli więc szukasz wygodnej i wydajnej maszyny, która doskonale sprawdzi się w nawet trudnych warunkach, polecamy piłę stołową SPN 700 Superior! 


Przecinarka stołowa Norton Clipper Jumbo 651 400 V 

Piła do cięcia pustaków to urządzenie, które pozwala uzyskać optymalne efekty prac budowlanych. Taką maszyną jest bez wątpienia kolejne z przedstawianych tutaj urządzeń, a mianowicie przecinarka od Norton Clipper model Jumbo 651. Świetnie nadaje się do cięcia na mokro takich struktur jak beton, kamień naturalny, a także innych materiałów budowlanych. Radzi sobie nawet w przypadku najcięższych zadań, jakim jest na przykład cięcie betonu zbrojonego. Wszechstronność piły sprawia, że jest to bardzo popularny produkt. Piła do bloczków betonowych na mokro posiada wyjątkowy system chłodzenia wodą, który obejmuje takie elementy jak np. zatapialna pompa wodna o dużej mocy i trzy kurtyny wodne, dzięki którym minimalizujemy rozpylanie wody. Jakimi parametrami może pochwalić się to urządzenie? Już spieszymy z odpowiedziami! 

 • maksymalna grubość ciętego materiału - 280 mm
 • maksymalna długość cięcia - 500 mm
 • wymiary robocze - 1700 x 800 x 1480 mm
 • wymiary stołu - 600 x 500 mm
 • prędkość obrotowa - 1350 obrotów/min 
 • maksymalny ciężar ciętego materiału - 50-70 kg

Uniwersalność, świetne parametry, wygoda w cięciu na mokro to nie jedyne atuty tej piły stołowej. Urządzenie jest wyposażone w osłonę tarczy, która jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo operatora. Dodatkowo w osłonie tarczy zostały zamocowane dwie dysze wodne, które pozwalają na odpowiedni przepływ wody po dwóch stronach tarczy tnącej. Piła do cięcia pustaków i innych materiałów to urządzenie, którego silnik został zabezpieczony przed przeciążeniami. Posiada również wyzwalacz niskiego napięcia NVR. Co jeszcze warto wiedzieć rozważając zakup tej przecinarki stołowej? Jest ona bardzo solidna i stabilna, dzięki ramie z wbudowanym uchwytem do podnoszenia i czterem trwałym kołom. Nie ma problemu z transportowaniem urządzenia na plac budowy czy poruszaniem się w obrębie roboczym. Piła do bloczków posiada wał tarczy, który został osadzony na łożyskach kulowych i jest napędzany przez trzy pasy napędowe, bez problemu pracujące w trudnych warunkach. Na wyposażeniu znajdziemy także misę na wodę z korkiem spustowym oraz sprężynową głowicę tnącą, którą włącza się przy pomocy zacisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowica obniża się płynnie, a obróbka może przebiegać sprawnie i bez wstrząsów. Operator może wygodnie ustawić także daną głębokość cięcia za sprawą blokady. Płynność ruchu i idealną stabilność pozwala uzyskać także ocynkowany, wózek o solidnej konstrukcji, który został wyposażony w odpowietrzniki kontroli przepływu wody. Na tylnym ograniczniku znajduje się skala pomiarowa, a wózek ma także prowadnicę cięcia. Wszystko to sprawia, że piła do bloczków od Norton Clipper to fenomenalne urządzenie, znacznie ułatwiające pracę operatora i przynoszące świetną efektywność w pracach budowlanych.

 

Profesjonalna piła stołowa SPN 700 Master Black Edition do bloczków betonowych bez tarczy diamentowe

To kolejne wyjątkowe urządzenie, w którym zastosowano najlepsze, najnowsze rozwiązania. Jeśli szukasz profesjonalnej piły stołowej do cięcia bloczków betonowych, porothermu, max, silki, kamienia naturalnego czy pustaków ceramicznych, będzie to doskonały wybór! Piła do bloczków betonowych SPN 700 Master w wersji Black Edition została dodatkowo zabezpieczona przed korozją oraz polakierowana na wyjątkowy, antracytowy kolor. Wyróżnia się posiadaniem mocnego silnika europejskiej produkcji, który jest bardzo trwały i dysponuje mocą 4 KW. Piła Master jest wykorzystywana zarówno na mniejszych, jak i na dużych placach budowy. Cechuje się bardzo dobrymi parametrami, takimi jak:

 • maksymalna grubość ciętego materiału -  285 mm
 • maksymalna długość cięcia -  750 mm
 • wymiary robocze - 1340 x 870 x 1370 mm
 • wymiary stołu - 610 x 450 mm
 • prędkość obrotowa - 1400 obrotów/min 
 • maksymalny ciężar ciętego materiału - 80 kg

Piła do bloczków SPN 700 Master jest łatwa w transporcie, dzięki solidnie wykonanym kołom, hakowi do przewożenia jej dźwigiem oraz specjalnemu otworowi w ramie na widły wózka podnośnikowego, który pozwala na prosty załadunek na auto. Przewożenie piły jest nie tylko łatwe, ale także w pełni bezpieczne. Razem z silnikiem Soga Italy sprzężona jest pompa wodna S2, która w odpowiedni sposób chłodzi tarczę tnącą. Cięcie na mokro pozwala na zachowanie dłuższej żywotności narzędzi tnących. Kolejnym atutem tego urządzenia jest stół tnący poruszający się po specjalnych, owalnych szynach  z wyprofilowanymi kółkami wózka. Dzięki temu cięcie może być niezwykle precyzyjne, a efekty pracy optymalne. 


Piła stołowa SPN 700 ECO z tarczą diamentową KSP 700 400 V 

Nowoczesna, funkcjonalna piła do bloczków betonowych, cegły porotherm, pustaków, kamienia naturalnego i innych materiałów budowlanych. Wyjątkowe urządzenie napędzane silnikiem europejskiej produkcji Soga Italy o mocy 4 KW, które może wyróżniać się na tle urządzeń z silnikami z dalekiego wschodu. Jest częstym wyposażeniem na placach budowy dużych osiedli i murowanych hal przemysłowych. Jej parametry to:

 • maksymalna grubość ciętego materiału -  285 mm
 • maksymalna długość cięcia -  750 mm
 • wymiary robocze - 1340 x 870 x 1370 mm
 • wymiary stołu - 610 x 450 mm
 • prędkość obrotowa - 1400 obrotów/min 
 • maksymalny ciężar ciętego materiału - 80 kg

Pozostałe wyróżniki piły stołowej SPN 700 Eco to mocna konstrukcja zapewniająca operatorowi wygodną pracę obraz bardzo łatwy transport zapewniony dzięki zastosowaniu solidnych kół i haka do przewożenia dźwigiem. Podobnie jak wcześniej wymienione piły do bloczków, to urządzenie posiada dedykowany otwór w swojej ramie na widły wózka podnośnikowego, co poprawia wygodę oraz bezpieczeństwo załadunku na samochód. Jak na piły w rozmiarze 700mm, silnik maszyny jest bardzo mocny, wydajny i trwały. Wybierając tę przecinarkę zapewniasz sobie również optymalne chłodzenie narzędzia tnącego oraz równe i stabilne cięcie. 


Jak widzimy piła do cięcia pustaków może posiadać zróżnicowane parametry i udogodnienia. Podsumowując temat przecinarek przedstawimy sobie kilka kluczowych parametrów, na które warto zwracać uwagę wybierając optymalny sprzęt do swoich potrzeb. Pierwszym z nich będzie zasilanie - w naszym zestawieniu znalazły się urządzenia zasilane prądem trójfazowym o napięciu 400 V, które są dedykowane profesjonalistom. W przypadku działań bardziej amatorskich z pewnością wystarczające mogą się okazać piły stołowe zasilane prądem jednofazowym o napięciu 230 V lub piły akumulatorowe. Takie urządzenia również znajdziesz w sklepie Norwit. Piła do bloczków może posiadać także różną moc. Przedstawione w tym artykule piły stołowe posiadają moc 4-5,5 KW, co będzie optymalnym rozwiązaniem do prac z wymienionymi tutaj materiałami na poziomie profesjonalnym. Warto zwrócić również uwagę na prędkość obrotową urządzenia, ponieważ od niej zależy zarówno skuteczność, jak i wydajność piły. Piła do bloczków betonowych o prędkości 1300-1400 obrotów na minutę będzie pracowała szybko i perfekcyjnie przetnie nasz materiał. Piła do cięcia pustaków może mieć wysoką wagę, ale jeśli została wyposażona w solidne usprawnienia, które zwiększą jej mobilność, to waga nie będzie stanowiła problemu. Lżejszy sprzęt zwykle sprawdzi się podczas mniej zaawansowanych prac, ponieważ takie przecinarki mogą być pozbawione dodatkowych prowadnic, które sprawią, że obróbka będzie sprawniejsza. Jeśli zastanawiasz się która maszyna będzie dla Ciebie najlepsza, w sklepie Norwit możesz zapoznać się z szeroką gamą produktów najlepszych na rynku producentów. Możesz porównać parametry, ceny i dodatkowe funkcjonalności oferowanych przez nas maszyn. Kupując u nas możesz być pewien, że inwestujesz w produkty najwyższej jakości. Jeśli masz pytania dotyczące pił do bloczków betonowych lub innych materiałów, eksperci z zespołu Norwit cały czas są są do Twojej dyspozycji!


Udostępnij ten wpis
Archiwizuj