Najpopularniejsze przecinarki do glazury

12 maja 2022 przez
Najpopularniejsze przecinarki do glazury
Rafał Śliwa

Przecinarka do płytek - wprowadzenie .Profesjonalna przecinarka do płytek sprawi, że cięcie będzie szybkie i precyzyjne, a jest to podstawą udanej pracy glazurnika. Elektryczna przecinarka do glazury może występować w formie przenośnej lub stacjonarnej (stołowej). Urządzenia od renomowanych producentów dają gwarancję niezawodności i trwałości. Ponadto, maszyna do cięcia płytek w wariancie elektrycznym sprawia, że praca może przebiegać szybciej i płynniej. W przypadku przecinarek stołowych, mechanizm tnący jest zamontowany na blacie roboczym, co pozwala także na obróbkę płytek o większych formach i dużej twardości. Producenci stosują różne rozwiązania mające na celu sprawić, że przecinarka do glazury nie będzie ulegała awariom np. dzięki świetnym systemom chłodzenia lub wyłącznikom termicznym. Elektryczna przecinarka do glazury, która została wyposażona w składane nogi, nie jest trudna do transportowania i przechowywania.

Bardzo praktyczną opcją jest maszynka do cięcia płytek na mokro. Jest ona najczęściej wybierana przez profesjonalnych użytkowników. Dzięki takiej inwestycji unikamy występowania zbędnego kurzu, który wydziela się podczas obróbki materiału. Nie ma więc potrzeby cięcia płytek na zewnątrz pomieszczeń, a także unikamy konieczności wykonywania dodatkowych prac porządkowych po zakończonej pracy. Dodatkowym atutem korzystania z urządzenia jakim jest przecinarka do glazury na mokro, jest kwestia zdrowotna i brak wdychania pyłu. Cięcie na mokro powoduje także, że tarcza jest chłodzona i nie przegrzewa się, a tym samym staje się bardziej trwała. Profesjonalne przecinarki do glazury na mokro nie powodują odprysków na płytkach, a linia cięcia jest równa i precyzyjna. Woda ma bowiem działanie chłodzące i materiał nie napręża się. Maszyna wodna do cięcia płytek jest więc optymalnym rozwiązaniem do cięć profesjonalnych. 

W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze przecinarki do glazury, które możemy Ci gorąco polecić. Serdecznie zapraszamy do lektury. 

Przecinarka elektryczna do płytek ceramicznych DC-250 1200 RUBI z tarczą diamentową do gresu

Ta przecinarka do glazury 1200mm Rubi to rewelacyjnej jakości urządzenie, które jest niezwykle popularne wśród glazurników. Seria DC-250 zapewnia ogromną funkcjonalność dzięki regulowanej wysokości tarczy. Przecinarka do glazury Rubi została wyposażona także w mobilną głowicę, która sprawia, że cięty materiał może mieć grubość nawet 61 mm przy cięciu na jeden raz lub 90 mm przy cięciu w dwóch przejściach. Przecinarka do cięcia płytek jest maksymalnie precyzyjna, ponieważ posuw głowicy z silnikiem odbywa się na łożyskach. Możesz wykonywać najbardziej jakościowe cięcia pod kątem 45 stopni na długości do 160 cm. Co jeszcze charakteryzuje tę świetną przecinarkę elektryczną? Z pewnością urządzenia z serii DC-250 świetnie nadają się do bardzo intensywnych cięć zarówno płytek ściennych, podłogowych, jak i gresów porcelanowych. Wygodny aluminiowy stół roboczy ułatwia czyszczenie oraz konserwację. Transport urządzenia także nie stanowi najmniejszego problemu, nawet dla jednej osoby. Dzieje się tak dzięki składanym nogom oraz wbudowanym kółkom transportowym. Przecinarka do glazury 1200mm zapewnia maksymalną długość cięcia właśnie do tej wartości, więc nie sprawi trudności podczas obróbki większych płytek. Maszyna pracuje z tarczą diamentową wysokiej jakości, której obrzeże pozwala na wykonywanie cięć ze świetnym efektem wykończenia i dobrą szybkością. Silnik o mocy 1100 W posiada zabezpieczenie termiczne. Przecinarka do glazury DC-250 posiada również przymiar z możliwością regulacji do 60 stopni, co jest kolejnym elementem ułatwiającym cięcie płytek o dużych formatach i pod dowolnym kątem w podanym zakresie. Marka Rubi od lat słynie z dbałości o najwyższą jakość i bezpieczeństwo, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w tej produkt!

Przecinarka do płytek Norton Clipper TR252

To kolejny produkt zaliczany do najpopularniejszych urządzeń do cięcia płytek. Przecinarka do glazury na mokro gwarantuje wysoką wydajność podczas cięcia materiałów budowlanych oraz płytek, nawet tych o większych gabarytach. Jest to solidna maszyna, która bez problemu radzi sobie z twardymi materiałami. W dodatku praca z nią jest bardzo komfortowa, dzięki zastosowaniu wielu ciekawych rozwiązań przez markę Norton Clipper. Maszynka do cięcia płytek na mokro posiada bardzo łatwą w czyszczeniu miskę od wody, co też wpływa na łatwość konserwacji. Urządzenie zostało wyposażone w składane uchwyty, nogi oraz kółka transportowe, co z kolei wpływa na jakość i wygodę transportu oraz przechowywania. Przecinarka do glazury 1200 mm Norton Clipper posiada stół roboczy o wymiarach 1200 x 565 mm, który jest pokryty gumą. Ponadto, można go łatwo zdjąć, co jest kolejnym argumentem “za” mobilnością tego urządzenia. Stół ma także wbudowane rozszerzenie wpływające na możliwość cięcia szerokich materiałów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przecinarka do glazury 1200 mm posiada silnik o dużej mocy 1500 W oraz bardzo wytrzymałą prowadnicę z wychylną głowicą. Świetnie sprawdza się w pracy z grubymi płytkami, a także szerokimi materiałami o dużych gabarytach do 1200 mm. Rama została tutaj wykonana ze stali i aluminium, co zapewnia solidność i wytrzymałość przecinarki. Jeśli szukasz maszyny, która będzie inwestycją na lata, to jest to urządzenie zdecydowanie godne naszego polecenia. Przecinarka do glazury na mokro Norton Clipper została tak zaprojektowana, żeby wibracje dłoni oraz ramienia wynosiły mniej niż 2,5 m/s2. Komfort pracy operatora jest podstawą efektywności. Dzięki regulacji głębokości cięcia mamy możliwość przecinania skokowego grubych płytek. Maszyna pracuje płynnie, kąt cięcia jest precyzyjny, a wszystkie wymienione cechy i funkcjonalności optymalizują pracę. 

Przecinarka Norton Clipper CST 120 UNO 

To kolejne warte rekomendacji urządzenie od firmy Norton Clipper! Przecinarki do glazury tej marki od lat są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Początki Norton Clipper sięgają już 1937 roku. Na swoim koncie firma ma wynalezienie pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo. Rewolucyjne rozwiązania i technologie wprowadziły Norton Clipper na szczyt i dały rozpoznawalność na całym świecie. Przecinarka CST 120 UNO idealnie nadaje się zarówno do cięcia płytek, jak i innych wyrobów murarskich na przykład schodów czy parapetów. Produkt charakteryzuje się łatwością w transporcie oraz w przechowywaniu. Posiada także takie elementy jak chromowana prowadnica czy odłączane nogi. Konstrukcja jest stalowa i niezwykle wytrzymała na jakiekolwiek uszkodzenia, które mogą się przytrafić podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Spawana stalowa konstrukcja ramy wraz z bocznymi słupkami zapewniają równoległość szyny do stołu. Ta przecinarka do glazury 1200mm posiada wychylną głowicę z regulację głębokości oraz kąta cięcia do 45 stopni. Osłona tarczy sprawia, że urządzenie jest bezpieczne, a widoczność obrabianego elementu bardzo dobra. Osłona została także wykonana ze stali i przeznaczona jest do tarcz o średnicy do 350 mm. Część osłony tarczy stanowi metalowa pokrywa wału na zawiasach. Można ją w łatwy sposób otworzyć w celu kontroli lub wymiany tarczy. Na osłonie znajduje się strzałka wskazująca kierunek obrotu tarczy. Przecinarka do glazury 1200mm jest szeroko wykorzystywana na budowach i w zakładach przemysłowych. Tworzy idealny duet z tarczą diamentową marki Norton Clipper - wówczas jakość cięcia jest niezwykle wysoka. 

Przecinarka elektryczna do płytek ceramicznych DR-350 RUBI 

Następne urządzenie od świetnego producenta Rubi! Tą przecinarką możesz wykonywać cięcia w wielu różnorodnych materiałach, takich jak płytki ceramiczne, cegły, granit albo marmur. Daje ona także możliwość wykonywania cięć wgłębnych. Rama wykonana ze stali pozwala na bardzo intensywną pracę np. na placu budowy. Przecinarka do glazury wyposażona została w głowicę z możliwością zagłębiania, która przy cięciu dwustronnym daje możliwość cięcia materiału o grubości do 150 mm przy cięciu dwustronnym. Ponadto, głowica zapewnia łatwe cięcie pod kątem 45 stopni. Osłona głowicy z tarczą w przecinarce DR-350 RUBI sprawia, że możemy pracować z takimi rodzajami tarcz jak na przykład te z obrzeżem ciągłym, turbo albo segmentowym. To doskonała przecinarka do cięcia materiałów budowlanych oraz płyt chodnikowych. Glazurnik ma więc ogromne możliwości korzystając z funkcjonalności tej maszyny. Może pracować także z tarczami o średnicy 300 mm albo 350 mm i dopasować idealne rozwiązanie do danej sytuacji. Marka Rubi cały czas się rozwija i wprowadza udogodnienia, które zaspokoją profesjonalistów na całym świecie. Jej celem jest zwiększenie wydajności pracy ekip budowlanych oraz skrócenie czasu potrzebnego do wykonania danego zadania. Cały czas projektuje nowe maszyny i wprowadza nowoczesne technologie. Dlatego wybierając ten produkt, możesz mieć pewność, że przecinarka do glazury Rubi będzie doskonałym wyborem! 

Przecinarka elektryczna DS-250-N Laser&Level Rubi 

Ten rodzaj przecinarki do glazury charakteryzuje się niezwykle dokładną głowicą i wysokiej jakości silnikiem o mocy 2,2 kW. Rewelacyjna do cięć pod kątem zarówno do płytek ceramicznych, jak i gresów porcelanowych. Bywa wykorzystywana także do pracy z kamieniem naturalnym, marmurem, łupkami czy też granitem. Wybierając to urządzenie masz pewność, że cięcie będzie szybkie, precyzyjne i w pełni profesjonalne. Przecinarka do płytek DS-250-N Laser&Level ma silnik zamontowany na głowicy przesuwanej na łożyskach. Konstrukcja urządzenia jest aluminiowa, a dzięki temu lżejsza. Nie można odmówić jej także odporności podczas wykonywania standardowych prac budowlanych. Przemieszczanie się z przecinarką np. na placu budowy jest optymalne dzięki wbudowanym kółkom. System składanych nóg pozwala natomiast nie tylko na łatwiejszy transport, ale także na wygodniejsze przechowywanie. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianej przecinarki do glazury, w DS-250-N Laser&Level można stosować różne rodzaje tarcz - z obrzeżem ciągłym, turbo, segmentowym itd. Do pracy z tą przecinarką wykorzystuje się tarcze o średnicy 250 mm. Blaty są demontowalne, a kuweta wysuwana, co sprawia, że zarówno czyszczenie, jak i konserwacja urządzenia nie należy do uciążliwych. Maszynka do cięcia płytek na mokro posiada dodatkowe ułatwienie w postaci zastosowania znacznika laserowego o mocy 2 mW, dzięki któremu linia cięcia może być lepiej widoczna. Ponadto, poziomica z libelką pozwala na właściwe ustawienie przecinarki na placu budowy.

W tym artykule przedstawiliśmy kilka najpopularniejszych przecinarek do glazury. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy klient posiada swoje indywidualne oczekiwania i preferencje. W Norwit pomagamy dopasować do Twoich potrzeb zarówno przecinarki do glazury, jak i tarcze diamentowe oraz inne produkty związane z cięciem. Jeśli więc zależy Ci na profesjonalnym doradztwie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy specjalistyczne porady dla naszych klientów, pomoc 24/7 i części zamienne dostępne od ręki! 

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj