Szlifierki do betonu: najlepsze modele, jak wybrać, porady eksperta!

30 kwietnia 2024 przez
Szlifierki do betonu: najlepsze modele, jak wybrać, porady eksperta!
Magdalena Urban

Wybór odpowiedniej szlifierki do betonu jest kluczowy dla efektywności realizacji projektów budowlanych i remontowych. W naszym przewodniku przedstawiamy, jakie cechy powinny posiadać najlepsze modele, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakie techniki szlifowania zapewnią najlepsze rezultaty.


Rodzaje szlifierek do betonu dostępne na rynku!

Na rynku dostępne są różne typy szlifierek do betonu, każdy z nich przystosowany do specyficznych zadań. Poznanie ich charakterystyki pozwoli na lepszy wybór odpowiedniego urządzenia. Wyróżnić można:

 • Szlifierki kątowe – idealne do cięcia i szlifowania mniejszych powierzchni.
 • Szlifierki oscylacyjne – używane do precyzyjnego wygładzania powierzchni.
 • Szlifierki stolikowe – najlepsze dla dużych, płaskich powierzchni.

Parametry, które warto rozważyć przed zakupem szlifierki do betonu!

Wybierając szlifierkę do betonu, kluczowe jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych parametrów, które bezpośrednio wpływają na efektywność pracy:

 • Moc urządzenia – im wyższa moc, tym większa efektywność szlifowania,
 • Prędkość obrotowa – istotna dla jakości wykończenia powierzchni.
 • Ergonomia i komfort użytkowania – lekka konstrukcja, uchwyty, systemy redukcji drgań.
 • System odsysania pyłu – dla bezpieczeństwa i czystości w miejscu pracy.

Techniki szlifowania – jak uzyskać najlepsze rezultaty?

Odpowiednie zastosowanie szlifierek do betonu wymaga znajomości najlepszych technik, które zapewnią optymalne rezultaty. Oto kilka wskazówek:

 • Regularne czyszczenie – utrzymywanie czystości urządzenia zwiększa jego żywotność.
 • Równomierne ruchy – zapobiega tworzeniu się nierówności na obrabianej powierzchni.
 • Dostosowanie prędkości – do rodzaju betonu i wymaganego wykończenia.

Porównanie popularnych modeli szlifierek do betonu!

Na rynku dostępnych jest wiele modeli szlifierek do betonu, które różnią się parametrami oraz funkcjonalnościami. Przygotowaliśmy porównanie kilku popularnych modeli, które cieszą się uznaniem profesjonalistów.

 • Model Barikell BKG 450 E DTC – znany z wyjątkowej mocy i trwałości, idealny do intensywnego użytkowania,
 • Model Barikell BKGM 280 – oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, rekomendowany dla małych i średnich projektów,
 • Model Husqvarna PG 280 – najnowsza technologia, zapewniająca minimalne wibracje i maksymalną efektywność pracy.

Bezpieczeństwo pracy z szlifierką do betonu!

Bezpieczeństwo podczas pracy z szlifierkami do betonu jest priorytetem. Należy stosować odpowiednie środki ochrony osobistej oraz przestrzegać zaleceń producenta:

 • Ochrona słuchu – używanie ochronników słuchu w celu zmniejszenia ryzyka uszkodzeń.
 • Ochrona oczu – stosowanie gogli ochronnych chroni przed pyłem i odpryskami.
 • Używanie rękawic – zabezpiecza dłonie przed urazami i zapewnia lepszy chwyt.

W NORWIT.PL POLECAMY!

Szlifierka do betonu Barikell BKGM 280 w NORWIT.PL!

Szlifierka do betonu Barikell BKGM 280 jest idealnym urządzeniem do efektywnego szlifowania betonu. Dzięki mocnemu silnikowi o mocy 2,6 kW i obrotom RPM głowic wynoszącym 1400 / 840-1680, urządzenie zapewnia szybkie i dokładne szlifowanie. Sterowanie pchane oraz możliwość podłączenia odkurzacza gwarantują komfort i czystość pracy. Lekka konstrukcja, ważąca jedynie 70 kg, umożliwia łatwe manewrowanie maszyną. Dodatkowo, jej kompaktowe wymiary 90x75x39 mm pozwalają na efektywną pracę nawet w trudno dostępnych miejscach.


Szlifierka do betonu BKG 450 E DTC w NORWIT.PL!

Szlifierka do betonu BKG 450 E DTC oferuje wyjątkową moc i efektywność dzięki trzem głowicom obracającym się z prędkością 600-1000 / 800 RPM. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 46 litrów, co zapewnia odpowiednie chłodzenie podczas pracy. Silnik elektryczny o mocy 2,9 kW zapewnia wysoką wydajność, a opcja podłączenia odkurzacza utrzymuje miejsce pracy w czystości. Solidna konstrukcja o wadze 117/120 kg oraz duża średnica robocza 450 mm sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla większych projektów.


Szlifierka podłogowa Husqvarna PG 280 w NORWIT.PL!

Szlifierka podłogowa Husqvarna PG 280 to profesjonalne urządzenie do szlifowania i polerowania podłóg. Oferuje mocny silnik o mocy 2,2 kW (3 KM), co gwarantuje efektywność przy minimalnym wysiłku. Lekka konstrukcja o ciężarze 70 kg pozwala na łatwe manewrowanie. Urządzenie jest idealne do mniejszych i średnich powierzchni, a brak samodzielnej jazdy zapewnia pełną kontrolę nad procesem szlifowania. Prąd znamionowy 16 A oraz nacisk 25 kg sprawiają, że PG 280 jest wysoce wydajnym urządzeniem w każdym warsztacie.


Szlifierki do betonu dostępne w naszym sklepie online NORWIT.PL!

Odwiedź nasz sklep online NORWIT.PL, gdzie nasz zespół pomoże Ci w wyborze idealnej szlifierki do betonu. Znajdziesz u nas szeroki asortyment urządzeń, które spełnią Twoje oczekiwania zarówno pod względem wydajności, jak i ceny. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie zakupów.

Dynamiczny fragment zostanie wyświetlony tutaj... Ten komunikat jest wyświetlany, ponieważ nie podano filtru i szablonu do użycia.
Dynamiczny fragment zostanie wyświetlony tutaj... Ten komunikat jest wyświetlany, ponieważ nie podano filtru i szablonu do użycia.
Udostępnij ten wpis
Archiwizuj