Uniwersalna piła Cedima CTS-57 G

12 maja 2022 przez
Uniwersalna piła Cedima CTS-57 G
Rafał Śliwa

Układanie kostki brukowej - Uniwersalna piła Cedima CTS-57 G

Układanie kostki brukowej jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Wymaga skorzystania z profesjonalnych narzędzi, cierpliwości oraz precyzji wykonania. Do jednego z kluczowych elementów przy podjęciu tego rodzaju przedsięwzięcia zaliczymy z pewnością przycięcie kostki, które umożliwi wykonanie równej i trwałej nawierzchni. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim podejmiemy jakiekolwiek działania? Dlaczego piła Cedima CTS-57 G jest tak uniwersalnym narzędziem, często wykorzystywanym w pracach brukarskich? O tym w dalszej części artykułu.

Kostka brukowa – o czym należy pamiętać

Podczas układania kostki brukowej trzeba uważać, aby nie kłaść jej zbyt blisko siebie, gdyż istnieje dosyć spore ryzyko uszkodzenia krawędzi oraz warstwy licowej. Do spojenia można użyć suchego płukanego piasku lub drobnego gresu. Praca powinna być wykonana starannie, bez pośpiechu i z uwzględnieniem wszystkich koniecznych czynności, takich jak dobór właściwego materiału, wytyczenia danego obszaru, stworzenie podbudowy i zagęszczenie nawierzchni.

Wzory układane z kostki brukowe

Istnieje tak naprawdę nieskończenie dużo możliwości skonstruowania wzoru jaki chcemy uzyskać. Najczęściej spotykane to wiązanie liniowe, jodełkowe bądź desenie prostokątne. W przypadku wiązania liniowego mamy do czynienia z liniowo ułożonymi bloczkami o kształcie prostokątnym. Wiązanie jodełkowe ukazuje efekt skośnie leżących rzędów kostki składających się również z bloczków prostokątnych. Wykorzystanie ostatniego wymienionego przykładu to nic innego jak ustawienie kostek prostokątnych w kwadrat. Oprócz powyższych funkcjonują jeszcze: wiązania łukowe, desenie koliste, a także plecionka.

Cięcie kostki brukowej – miejsca i cel użytkowania

Przed rozpoczęciem cięcia kostki brukowej powinniśmy mieć pewność, że jesteśmy w posiadaniu sprzętu wysokiej jakości. Dobra piła do kostki brukowej to niemalże gwarancja dokładnego przebiegu czynności. Do pracy z kostką używa się specjalnie przeznaczonych ku temu narzędzi, takich jak między innymi piła, przecinarka, szlifierka. Będą przydatne przy podjęciu działań na placach budowy. Zdecydowanie warto zainwestować w piłę stołową ze względu na płynność cięcia i gwarancję braku zatrzymania tarczy piły na ciętej kostce. Przydatna jest zwłaszcza przy sporej ilości materiału.

Dlaczego właśnie piła stołowa?

Piła stołowa do kostki brukowej to narzędzie stworzone dla osób, które są perfekcjonistami. Wiadomo, że w na placu budowy istotne jest to, żeby zrobić coś raz, a porządnie i uniknąć poprawiania pracy. Tak wygląda to również w wypadku układania nawierzchni. Każdy dobrze wie jak bardzo skomplikowanym procesem może być zrobienie czegoś dobrze przy jednoczesnym zachowaniu komfortu działania. Cięcie kostki brukowej przy pomocy piły stołowej to połączenie idealnego efektu z przyjemnością i satysfakcją, ta zaś napędza do dalszych prac. Kostka brukowa to niezwykle popularny materiał, nadający się nie tylko do układania chodników, ale także będzie świetną ozdobą domowego ogródka, elementem upiększenia miejsca na rozpalenie ogniska albo zwyczajnej dróżki prowadzącej wprost na taras.

Piła stołowa a odpowiednie parametry

Podstawową kwestią przy wyborze piły stołowej do kostki brukowej jest zwrócenie uwagi na parametry. Pamiętajmy, że cięcie powinno wyglądać bardzo dokładnie i starannie, a przy tym dawać pewność bezpieczeństwa operatorowi. Poza tym piła powinna cechować się łatwością i wygodą obsługi, aby bez zbędnego wysiłku móc skupić uwagę na wykonywanej czynności. Istotna jest stabilność piły, która gwarantuje szybką i bezproblemową pracę oraz łatwy transport urządzenia, który wpłynie na naszą mobilność.

Cedima CTS-57 G – właściwości i zalety

Cedima CTS-57 G to piła do kostki brukowej, która posiada wszystkie, a nawet jeszcze więcej, z podanych powyżej cech. Służy ona do sprawnego i gruntownego przecinania kamienia naturalnego, klinkieru, kostki brukowej czy też cegły. Dlatego właśnie jest to uniwersalna piła, która pozwala na szeroki zakres przeprowadzanych prac. Zaletami prezentowanego produktu jest niesamowita wydajność silnika napędu tarczy, co pozwala rzetelnie wykonać pracę cięcia. Posiada ramię wahadłowe z możliwością regulacji w zakresie pomiędzy 0-45 stopni. Stół rolkowy ma regulowany opór boczny, bardzo łatwo się porusza. Cedima CTS-57 G ma na wyposażeniu przechylne nogi, kółka transportowe, uchwyty ręczne, ucha dla dźwigu, co sprawia, że transport piły jest wyjątkowo prosty.

Podsumowując największe zalety urządzenia jakim jest uniwersalna piła Cedima CTS-57 G:

 • charakteryzuje ją najwyższa jakość techniczna
 • cięcie może być niezwykle precyzyjne, dzięki jej ogromnej stabilności
 • silnik napędu tarczy tnącej jest bardzo wydajny i mocny
 • zapewnia wygodę pracy dzięki m.in. łatwej regulacji ramienia tnącego
 • pozwala na najwyższą precyzję cięcia wielu materiałów budowlanych
 • cechuje ją łatwość czyszczenia za sprawą wanny z zatyczką przelewową i wiadra
 • posiada innowacyjny system oddzielania szlamu, który powstaje w trakcie cięcia
 • gwarantuje łatwość transportowania, dzięki dużym, solidnym kołom jezdnym i dedykowanym uchwytom
 • zapewniona jest duża wygoda w montażu i demontażu nóg bez użycia narzędzi

Piła stołowa Cedima CTS-57 G charakteryzuje się następującymi parametrami:

 • moc silnika - 2,2kW/230V/50Hz
 • maksymalna długość cięcia - 600 mm
 • maksymalna głębokość cięcia - 125 mm
 • waga - 74 kilogramy
 • ciśnienie akustyczne - 69,8 dB
 • obroty - 2770 obrotów na minutę

Wszystko to czyni piłę marki Cedima niezwykle popularnym i cenionym urządzeniem. Jest doskonała do wielu zastosowań i często można ją spotkać na placu budowy. 

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj