Agregaty PRAMAC!

Przegląd produktów - poznaj topowe generatory!
12 maja 2022 przez
Agregaty PRAMAC!
Rafał Śliwa
Agregaty prądotwórcze to autonomiczne urządzenia, które wytwarzają energię elektryczną oraz zasilają inne sprzęty. Często stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu, ponieważ w przypadku awarii sieci elektrycznej, dzięki własnemu generatorowi, nadal będą funkcjonowały takie urządzenia jak lodówka, zamrażarka, kuchenka elektryczna, mikrofalówka, ogrzewanie, pompa dostarczająca wodę czy też telewizory i laptopy. W przypadku awarii i braku agregatu prądotwórczego możemy narazić się na duże koszty i nieprzyjemności. Wybierając odpowiedni agregat prądotwórczy do domu kierujemy się wybranymi parametrami i dostosowujemy urządzenie do naszych potrzeb. Agregaty prądotwórcze są bardzo często wykorzystywane także na placach budowy, w różnego typu przedsiębiorstwach lub w ogrodnictwie. W dzisiejszym artykule omawiamy sobie wyjątkowe agregaty prądotwórcze od marki PRAMAC. Powstała ona w 1966 roku i skupiła się na produkcji sprzętu budowlanego, który miał być sprzedawany głównie na rynku włoskim. Z czasem firma coraz bardziej poszerzała swoją działalność, a obecnie jest znana na całym świecie. Wszystkie produkty są projektowane na najwyższym poziomie dzięki dużemu doświadczeniu technologicznemu, dbałości o detale, bezpieczeństwu oraz jak najwyższej funkcjonalności i wydajności. Agregaty prądotwórcze PRAMAC charakteryzuje doskonały stosunek jakości do ceny. Zapraszamy Cię więc do przeglądu wybranych przez nas produktów, na które warto zwrócić uwagę!  


Agregat prądotwórczy jednofazowy PRAMAC PX8000 AVR

Ten profesjonalny agregat prądotwórczy od marki PRAMAC jest solidnym urządzeniem o mocy maksymalnej 5,4 kW i mocy znamionowej 4,5 kW. Jego silnik chłodzony powietrzem posiada specjalne zabezpieczenie w przypadku braku oleju. Dzięki temu mamy gwarancję, że agregat PRAMAC będzie pracował bez zarzutu, a także, że wyłączy się zanim poziom oleju spadnie do minimum. Następnym atutem tego urządzenia jest duży, solidny zbiornik na paliwo o pojemności aż 27 litrów. Powoduje to, że sprzęt jest w stanie pracować nawet przez 13,5 godziny (przy założeniu obciążenia na poziomie 75%). Jak więc widać agregat PRAMAC może stanowić awaryjne zasilanie przez długi czas bez konieczności uzupełniania paliwa. To idealne urządzenie do każdego półprofesjonalnego zastosowania. 

Agregat prądotwórczy do domu to często poszukiwany sprzęt, dzięki któremu zapewnimy sobie bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych! Co jeszcze cechuje agregat PX8000? Nowoczesny design, wygodne, duże koła transportowe i poręczny uchwyt powodują, że urządzenie jest wygodne i mobilne. Ciężar urządzenia to 94 kilogramy. Posiada ono elektryczny rozruch oraz elektroniczny regulator napięcia AVR. Technologia ta powoduje, że do agregatu możemy podłączyć czułe na wahania napięcia urządzenia na przykład sprzęt RTV i AGD. Agregat PRAMAC może wytwarzać prąd elektryczny o stałym napięciu bez względu na jego chwilowe obciążenie. Wybierając ten sprzęt otrzymujemy wszystko to, co jest nam potrzebne i nie musimy dokupować zewnętrznego stabilizatora napięcia. Nie ryzykujemy uszkodzeniem żadnych sprzętów w naszym domu! Agregat prądotwórczy jednofazowy PRAMAC PX8000 został także wyposażony w gniazda CE w panelu sterowania, dzięki którym możemy osiągnąć maksymalną wydajność oraz mamy pewność ochrony termicznej. W prosty sposób możemy kontrolować poziom paliwa, dzięki dedykowanemu wskaźnikowi. 

Obsługa jest stosunkowo prosta i wystarczy stosować się do przejrzystych zasad producenta. Na panelu kontrolnym znajduje się cyfrowy wyświetlacz, który obsługuje licznik motogodzin, miernik częstotliwości oraz woltomierz. W każdym gnieździe znajdziemy bezpiecznik, który zabezpiecza zarówno agregat prądotwórczy, jak i podłączone urządzenie. Agregat prądotwórczy od PRAMAC posiada masywną konstrukcję i ramę, która ochrania zarówno prądnicę, jak i silnik. Sterowanie agregatem odbywa się przy pomocy stacyjki z kluczem off-on-start. Ten bardzo wydajny generator prądotwórczy sprawdzi się do zasilania różnego typu odbiorników w Twoim domu, ale także poradzi sobie z elektronarzędziami!

Agregat prądotwórczy jednofazowy PRAMAC MES 8000 AVR

Jeśli chcesz zasilić sprzęt RTV, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia albo silniki jednofazowe to ten agregat prądotwórczy sprawdzi się świetnie! Posiada bardzo mocny i ekonomiczny wolnossący silnik marki Honda chłodzony powietrzem oraz łatwy do napełnienia zbiornik paliwa o pojemności 6,1 l. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze, które spełniło oczekiwania wielu klientów poszukujących wytrzymałego generatora do domu. Urządzenie pracuje z mocą maksymalną 6,4 kW, a zużycie paliwa wynosi 2,14 l na godzinę. Świetnie popracuje więc kilka godzin w przypadku nagłej sytuacji utraty prądu, co pozwoli zabezpieczyć domowe urządzenia elektryczne. Ten agregat prądotwórczy jednofazowy PRAMAC waży 72 kilogramy i emituje hałas na poziomie 97 db(A). Oczywiście producent zadbał także o funkcję automatycznej stabilizacji napięcia AVR, która okazuje się niezwykle przydatna zwłaszcza jeśli zasilaniem awaryjnym chcemy objąć także urządzenia czułe na wszelkie zmiany napięcia na przykład sprzęt komputerowy. Generator prądotwórczy posiada wygodny panel sterowania, dzięki któremu możemy podłączyć do niego różne dedykowane akcesoria. Do budowy agregatu zostały wykorzystane wysokiej klasy komponenty, dlatego wybierając ten sprzęt możesz mieć pewność i gwarancję niezawodności.

Agregat prądotwórczy trójfazowy PRAMAC MES 8000 AVR 

Mówiliśmy sobie wcześniej o urządzeniach jednofazowych, natomiast teraz przedstawiamy Ci świetnej jakości generator prądotwórczy 3 fazowy. Czym róznią się te dwa typy urządzeń? Przede wszystkim inną konstrukcją prądnicy, ponieważ w agregatach trójfazowych (400 V) prądnica składa się z trzech oddzielnych faz tj. trzech oddzielnych uzwojeń, a w konsekwencji moc maksymalna agregatu jest podzielona na fazy w stosunku ⅓. Jeśli poszukujesz urządzeń, które mają zasilić duży dom być może warto rozważyć agregat prądotwórczy 3 fazowy. Daje on zarówno napięcie fazowe 230 V, jak i międzyfazowe 400 V. Oczywiście należy zwrócić uwagę czy nasza domowa instalacja rzeczywiście może wymagać wykorzystania agregatu trójfazowego. Może być to potrzebne, jeśli będziemy mieli zasilać urządzenie tego wymagające na przykład mocny piekarnik albo płytę indukcyjną, pompę wody czy też przepływowy podgrzewacz do ciepłej wody. 

Jeśli więc potrzebujesz mocnego, trójfazowego urządzenia to agregat prądotwórczy PRAMAC MES 8000 AVR może być dla Ciebie! Dlaczego? Jest to prosty, ale profesjonalny sprzęt o dużej wydajności i dobrej cenie. Posiada świetnej jakości silnik Honda GX390, moc maksymalną 6,6 kW oraz rozrusznik ręczny. Spalanie wynosi 2,14 l na godzinę. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć stabilizacji napięcia AVR. Urządzenie waży 75 kilogramów i emituje hałas 97 dB(A). Cichy agregat prądotwórczy zdecydowanie wpłynie na komfort Twój i całej rodziny. Ponadto, prosta, mocna rama prezentuje się ładnie i nowocześnie. 

Agregat prądotwórczy trójfazowy PRAMAC SP 12000 AVR

To kolejne godne polecenia urządzenie trójfazowe, które charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Jest to jeden z największych przenośnych generatorów prądotwórczych trójfazowych. Mimo swojej mocy spełnia wszystkie normy poziomu hałasu, dzięki czemu jest tak chętnie wybierany przez wielu użytkowników. Agregat benzynowy firmy PRAMAC bywa wykorzystywany zarówno jako awaryjne zasilanie do domu, ale także w budownictwie, ogrodnictwie czy też na działkach i kempingach. Z powodzeniem zasila różnego typu urządzenia na przykład elektronarzędzia, pompy, oświetlenie czy grzejniki. Jednocylindrowy silnik Honda GX630 to najwyższej klasy produkt, który jest niezawodny, oszczędny i mocny. Agregat prądotwórczy 3 fazowy PRAMAC SP 12000 może osiągnąć dużą moc przy jednocześnie stosunkowo niskim spalaniu około 4 litrów benzyny na godzinę pracy urządzenia. Nowoczesna i wytrzymała obudowa to kolejny atut tego generatora. Posiada on zamontowany duży oraz łatwy do napełnienia zbiornik paliwa. Aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa zastosowano tutaj takie rozwiązania jak zabezpieczenie magnetotermiczne, wyłącznik nadprądowy, licznik czasu pracy czy też akumulator rozruchowy. Pozwala to na bezpieczną pracę generatora w każdych warunkach i bezproblemowe kontrolowanie jego czasu pracy, terminu przeglądów i serwisu. Automatyczna stabilizacja napięcia (AVR) pozwala na zasilanie wrażliwych na wahania prądu urządzeń. Urządzenie waży aż 170 kilogramów - jest to potężny sprzęt, który idealnie sprawdzi się jako Twoje własne źródło zasilania! 

Na koniec tego artykułu chcielibyśmy podsumować sobie na co zwracać uwagę wybierając agregat prądotwórczy do domu. Z pewnością warto pochylić się nad kwestią mocy urządzenia, która powinna być wyższa niż suma mocy wszystkich urządzeń, które mamy zamiar zasilać. Bierzemy tutaj pod uwagę moc maksymalną, a nie moc znamionową. Drugą kwestią, którą warto przemyśleć jest oczywiście wspomniana już wcześniej fazowość. Jeśli kupujesz generator prądotwórczy z zamiarem zasilania mocnych urządzeń, maszyn ogrodniczych, rolniczych czy elektronarzędzi o dużej mocy, urządzenie trójfazowe generujące prąd o napięciu 400 V może okazać się odpowiednie. Jeśli nie potrzebujesz jednak agregatu do takiego przeznaczenia, spokojnie może wystarczyć sprzęt jednofazowy. Agregat prądotwórczy do domu zazwyczaj jest wykorzystywany jako awaryjne źródło zasilania w razie nieprzewidzianych sytuacji, w związku z czym zwykle najbardziej optymalną opcją okaże się urządzenie z silnikiem benzynowym, które jest rozwiązaniem ekonomicznym. Na rynku dostępne są także agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla lub na LPG, ale ich ceny mogą być zdecydowanie wyższe.

Istotną sprawą jest oczywiście emisja hałasu, dlatego my polecamy wybrać cichy agregat prądotwórczy, który nie zakłóci domowego spokoju. Dobrze jest zwrócić także uwagę na to czy wybrany przez nas generator posiada AVR, co zapewni nam pełne bezpieczeństwo wszystkich urządzeń. Brak odpowiedniego agregatu prądotwórczego może narazić Cię na wiele kosztów oraz duży dyskomfort. Brak światła czy możliwości korzystania z płyty indukcyjnej, niedziałająca lodówka albo problem z korzystaniem z komputera to tylko niektóre niedogodności, jakie mogą się pojawić podczas awarii energii elektrycznej. Urządzenie może się włączać samoczynnie w chwili zaniku napięcia w sieci lub poprzez jego ręczne włączenie. Należy więc zwrócić uwagę czy obsługa jest prosta i intuicyjna. 

Agregaty mogą być także wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym będą nam przypominać o konieczności konserwacji czy serwisu. Zawsze konieczne jest używanie agregatów zgodnie z instrukcją otrzymaną od producenta. Dzięki dbałości o swoje urządzenie unikniemy problemów i posłuży nam ono na długie lata. W instrukcji zawarte są informacje dotyczące eksploatacji, konserwacji oraz rekomendacje co jaki czas należy wykonać przegląd techniczny. Przed uruchomieniem sprzęt powinien stać na płaskiej i równej powierzchni. Musimy pamiętać o kontroli poziomu oleju oraz paliwa, a także o tym, że paliwo nie powinno pozostać w zbiorniku dłużej niż miesiąc, ponieważ może to prowadzić do awarii. Istotna jest także kontrola filtra powietrza, który musi być systematycznie czyszczony i wymieniamy. W przeciwnym wypadku dopływ czystego powietrza będzie utrudniony i mogą wystąpić problemy z silnikiem. Warto inwestować w sprzęt od sprawdzonych producentów, dlatego jeśli zdecydujesz się na agregat PRAMAC możesz być pewien, że jest to doskonały wybór.


Jeśli chcesz kupić wydajny i cichy agregat prądotwórczy do domu, ale nadal się wahasz, odezwij się do nas. Pomożemy dobrać Ci odpowiedni sprzęt tak abyś był z niego zadowolony. Zapraszamy do kontaktu na www.norwit.pl!
Udostępnij ten wpis
Archiwizuj