Betoniarki budowlane - ranking najpopularniejszych modeli

27 września 2022 przez
Betoniarki budowlane - ranking najpopularniejszych modeli
Rafał Śliwa

W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci trzy najpopularniejsze modele betoniarek. Dowiesz się także na co zwracać uwagę wybierając betoniarki budowlane, jak i również poznasz sposoby na zadbanie o ich długą żywotność. Miłej lektury!


Spis treści:

Betoniarka Altrad BELLE BWE-190

Betoniarka Altrad Belle MK-185 PROFI

Betoniarka Altrad Belle MINIMIX 150

Jak wybrać betoniarkę dla siebie?

Jak dbać o betoniarki budowlane?


Betoniarka Altrad BELLE BWE-190 

Pierwsza z betoniarek, o której chcemy Ci opowiedzieć nieco więcej to urządzenie marki Altrad Belle, które jest bardzo często wybierane zarówno do półprofesjonalnych, jak i profesjonalnych rozwiązań. Jeśli szukasz kompaktowej betoniarki na 230V to z pewnością warto przyjrzeć się temu właśnie modelowi. Nieduże rozmiary i waga 70 kilogramów sprawiają, że jest to urządzenie łatwe w transporcie. Ponadto, nie ma także problemu z jego przechowywaniem. Betoniarka Belle ma także dwa kółka oraz podpórkę, które zapewniają jej odpowiednią stabilność podczas wykonywanych prac. Otwór zasypowy jest stosunkowo duży, co wpływa na komfort pracy ekipy budowlanej. Cała konstrukcja jest mocna i stabilna, a po jednej stronie betoniarki Belle został zamontowany wodoszczelny wyłącznik. Urządzenie gwarantuje perfekcyjne zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym. Załadunek i wyładunek jest obustronny, co poprawia efektywność pracy, a dodatkowo wyładunek odbywa się na wysokości taczki. Betoniarka Belle została wyposażona również w bardzo wygodną korbę do sterowania pochyłem betoniarki. Obsługa urządzenia nie wymaga więc użycia większej siły. Wieniec z żeliwa o wysokiej klasie ścieralności zapewnia trwałość urządzenia. Dzięki Belle BWE-190 można produkować mieszanki betonowe o różnej konsystencji - ciekłej, półciekłej, plastycznej, a także zaprawy cementowe, czy też cementowo-wapienne. Betoniarka Belle bywa wykorzystywana także do mieszania materiałów sypkich. Urządzenie charakteryzuje się dobrymi parametrami. Moc silnika wynosi 0,9 kW/1,2 KM, pojemność robocza 145 litrów, natomiast pojemność całkowita 180 litrów. Wszystko to sprawia, że ta betoniarka jest bardzo chętnie wybierana przez wielu użytkowników na plac budowy.

Betoniarka Altrad BELLE BWE-190

Betoniarka Altrad Belle MK-185 PROFI

To kolejna ekonomiczna i stosunkowo lekka betoniarka, która może być wykorzystywana zarówno do projektów profesjonalnych, jak małych i średnich prac budowlanych. Jej parametry robią wrażenie w tej klasie cenowej, dlatego jest bardzo często i chętnie kupowana. Dzięki zakupie tej betoniarki, prace budowlane staną się łatwiejsze i bardziej efektywne. Betoniarka MK-185 PROFI zapewni bezawaryjną pracę przez wiele lat, ponieważ jej konstrukcja została zaprojektowana w optymalny i solidny sposób. Pojemność robocza tej betoniarki wynosi 140 litrów, a pojemność całkowita to 185 litrów. Jeśli szukasz betoniarki na 230V z trwałym silnikiem o mocy 0,9 kW to warto postawić na ten model od Altrad Belle! Konstrukcja urządzenia jest bardzo solidna i wytrzymała, dzięki żeliwnemu wieńcowi zębatemu, dużym kołom i stabilnej podpórce. Stosunek pojemności roboczej do całkowitej jest bardzo dobry i sprawdzi się na wielu placach budowlanych. Maszyna zawsze działa płynnie, dzięki czemu nie pojawią się zbędne przestoje w pracy. Serwis betoniarki Belle jest ułatwiony, dzięki zastosowaniu skręcanego bębna, a wyłącznik wraz z gniazdem został umieszczony w takim miejscu, aby być chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami czy zabrudzeniami. Przy pomocy korby sterującej wygodnie można pochylić bęben i nie trzeba przy tym stosować dużej siły. Wszystko to wpływa na jakość i płynność przeprowadzanych prac.


Betoniarka Altrad Belle MK-185 PROFI
Betoniarka Altrad Belle MINIMIX 150

To już trzecia niezawodna betoniarka w naszym rankingu. Bardzo popularna i często kupowana zarówno do prac przydomowych, jak i przez profesjonalistów. Jej konstrukcja pozwala na dwustronny załadunek. Jeśli poszukujesz betoniarki, która będzie lekka, mobilna, a zarazem bardzo wytrzymała, Belle MINIMIX 150 jest dla Ciebie! Bardzo dobrze sprawdza się przy niedużych pracach, ponieważ może wymieszać porcję zaprawy, która odpowiada pojemności jednej, pełnej taczki. Co jeszcze jest zaletą tej betoniarki Belle? Z pewnością zintegrowany wyłącznik z blokadą ponownego załączenia, a także zintegrowane koła transportowe i obrotowy stojak. Dzięki takiej konstrukcji urządzenie pozwala na obustronny załadunek i wyładunek, który jest możliwy na wysokości taczki. Przekładania jest bardzo wytrzymała, a napęd bezpośredni. Ponadto cechą tej betoniarki jest kątowa przekładnia, która przekazuje napęd z silnika elektrycznego na bęben roboczy. Praca odbywa się sprawnie i bez zarzutu. Urządzenie waży zaledwie 55 kilogramów, a jego pojemność robocza wynosi 90 litrów. Silnik o mocy 0,55 kW jest bardzo trwały i bezawaryjny.


Betoniarka Altrad Belle MINIMIX 150
Nie da się ukryć, że marka Altrad Belle to renomowany producent, którego betoniarki są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Historia firmy sięga aż 1950 roku, kiedy to została stworzona pierwsza betoniarka nazwana Belle Mini Mixer. Betoniarki Belle charakteryzują się ergonomiczną i efektywną pracą. Producent stosuje nowoczesne rozwiązania, aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania oraz pełne bezpieczeństwo. Sterowanie bębnem betoniarki Belle jest płynne i łatwe, a cała konstrukcja pomyślana tak, aby zapewnić stabilność, mobilność na placu budowy oraz wytrzymałość nawet w trudnych warunkach. W sklepie Norwit znajdziesz wiele różnych modeli betoniarek, które spełnią Twoje oczekiwania. W razie pytań zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami!

Jak wybrać betoniarkę dla siebie?

Powiemy sobie teraz pokrótce na co zwracać uwagę, aby móc doskonale dopasować betoniarki do swoich indywidualnych potrzeb. Jednym z elementów jest moc silnika, ponieważ betoniarki o wyższej mocy zapewniają nam możliwość zapełnienia bębna i późniejszego uruchomienia sprzętu. W przypadku betoniarek o małej mocy z kolei trzeba będzie uruchamiać urządzenie przy jego niskim obciążeniu. Drugim aspektem, który powinniśmy przemyśleć jest pojemność betoniarki. Od tego czynnika zależy ile materiału uzyskamy podczas jednego procesu mieszania. W trakcie prezentowania najpopularniejszych produktów zwróciliśmy uwagę na pojemności robocze omawianych betoniarek. Od tej wartości zależy ile otrzymamy taczek zaprawy. Na przykład, jeśli mamy do czynienia z betoniarką 150 litrów uzyskamy około dwie taczki. Pojemność robocza betoniarki jest ważna, żeby zachować płynność przeprowadzanych na budowie prac. Gotowa zaprawa powinna być wykorzystana od razu, dlatego zakup betoniarki o zbyt dużej pojemności roboczej w stosunku do tempa prac ekipy, może powodować zmarnowanie się materiału. W przypadku kiedy pojemność betoniarki będzie z kolei zbyt mała, może to opóźniać realizację projektu. Trzecim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest kształt mieszalnika. Do większości prac bardzo dobrze sprawdzą się betoniarki z mieszalnikiem bębnowym, ponieważ są one ekonomiczne, kompaktowe i wygodne. W przypadku bardzo dużego zapotrzebowania na mieszankę, można zakupić także betoniarki z mieszalnikiem kielichowym. Następną kwestią jest pochylenie mieszalnika, które może odbywać się przy pomocy korby lub koła. Wybór urządzenia na korbę sprawia, że do przechylania bębna nie będzie trzeba użyć zbyt dużo siły i energii. W przypadku koła z kolei niezbędne jest używanie hamulca ręcznego podczas wyrzucania zaprawy i użycie większej siły. Zwracamy także uwagę na zasilanie - wybierając betoniarki na 230V będziemy zużywać mniej prądu, a urządzenie będzie mogło być podłączone do standardowego gniazdka elektrycznego. Wybór optymalnie dobranej betoniarki może okazać się wyzwaniem, dlatego w Norwit chętnie służymy radą naszym klientom. Masz pytania? Odezwij się do nas już dziś!


Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.

Jak dbać o betoniarki budowlane?

Używając betoniarki budowlane należy przestrzegać wszystkich zasad, które producent zawarł w dedykowanej instrukcji obsługi. Powiemy sobie teraz o kilku istotnych kwestiach, od których może zależeć żywotność betoniarki. Niezbędna jest regularna konserwacja, która obejmuje takie działania jak np. każdorazowe oczyszczanie bębna betoniarki po zakończonej pracy czy też kontrola wszystkich istotnych części i połączeń śrubowych. Ważnym aspektem są także przeglądy okresowe betoniarki. Na końcu sezonu budowlanego lub jeśli sprzęt nie będzie używany przez dłuższy stosuje się remonty zapobiegawcze. Betoniarki powinny być dokładnie oczyszczone, a wszystkie ewentualne usterki usunięte. Ponadto jest to dobry czas na wymianę zniszczonych śrub i nakrętek. Remont betoniarki Belle jest bardzo prosty ze względu na prostą i rzetelną konstrukcję tych urządzeń. W przypadku pojawienia się różnego typu usterek, należy niezwłocznie zająć się naprawą betoniarki. W instrukcji użytkownik może znaleźć różne porady dotyczące tego procesu np. w przypadku kiedy silnik betoniarki obraca się, a bęben nie, niezbędna będzie wymiana paska wielorowkowego. Odpowiednia dbałość o betoniarki zapewnia im długą żywotność i pozwoli zaoszczędzić Twój czas oraz pieniądze. Podczas użytkowania betoniarki Belle ważne jest także pełne zachowanie bezpieczeństwa np. nie wolno naprawiać betoniarki w trakcie jej pracy, a zdejmowanie obudowy izolacyjnej czy też przeglądy mogą być dokonywane tylko wówczas, kiedy wtyczka betoniarki jest wyciągnięta z gniazdka. Zwykle podczas załadunku betoniarki na środek transportu zaleca się także aby w procesie uczestniczyły 2-3 osoby. Przestrzegając wszystkich zasad bezpieczeństwa i zaleceń producenta, betoniarki Belle będą idealnym wyborem na plac budowy!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj