Frezarka do ogrzewania podłogowego

12 maja 2022 przez
Frezarka do ogrzewania podłogowego
Rafał Śliwa

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybieranym sposobem na zapewnienie sobie komfortu termicznego, a także na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. W dzisiejszym artykule powiemy sobie więcej o frezowaniu, ogrzewaniu podłogowym, a także o tym dlaczego to rozwiązanie jest tak chętnie wybierane przez inwestorów. Skupimy się także na tym jaka frezarka do betonu świetnie sprawdzi się podczas montażu ogrzewania podłogowego. Jeśli chcesz zgłębić temat lub być może poszukujesz odpowiedniej frezarki, która sprawi, że przeprowadzenie prac będzie efektywne i precyzyjne, zapraszamy Cię do lektury! 

Spis treści:

  1. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe - wprowadzenie
  2. Jak to przebiega? Frezowanie krok po kroku 
  3. Która frezarka do ogrzewania podłogowego będzie najlepsza?
  4. Ogrzewanie podłogowe - TOP 3 zalety
  5. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe 

Zanim przejdziemy do przedstawienia frezarek, porozmawiamy sobie trochę o czynności jaką jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, jak przebiega i dlaczego klienci chętnie korzystają z takiej usługi. Samo ogrzewanie podłogowe ma coraz więcej zwolenników i poza ograniczeniem kosztów ogrzewania, stało się rozwiązaniem modnym oraz bardzo komfortowym. Wielu z nas marzy się ciepła, przyjemna podłoga. Jakie są jej zalety? Oprócz przyjemności, jest to rozwiązanie praktyczne. Odpowiednio zainstalowane ogrzewanie podłogowe pozwala na równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. Nie musimy obawiać się, że w którychś miejscach powstanie wrażenie zimnej podłogi lub niektóre jej fragmenty będą chłodniejsze od innych. Decydując się na ogrzewanie podłogowe otrzymujemy pionowy rozkład temperatury - najcieplej jest przy samej podłodze, natomiast minimalnie niższę temperaturę odczujemy w okolicy głowy, co daje bardzo przyjemne wrażenie. Kolejną zaletą może być usunięcie grzejników, które dostarczają ciepło punktowo i dopiero w dalszym etapie roznosi się ono na całą przestrzeń. Ponadto, pozbywamy się kosztu zakupu i zamontowania grzejników. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe nie jest czynnością skomplikowaną, a użycie odpowiedniej, profesjonalnej frezarki do betonu gwarantuje powodzenie i możliwość cieszenia się przyjaznym i ekonomicznym ogrzewaniem naszej podłogi. Na czym polega proces frezowania? Jest to wycięcie w podłożu odpowiednich rowków, w których następnie montuje się rury ogrzewania. Zaletami takiego rozwiązania może być np. brak konieczności skuwania podłogi oraz brak rzutowania frezowania na stropy czy poziom podłogi. Rury grzewcze, które znajdują się bezpośrednio pod podłogą powodują, że rozgrzewa się ona szybko i mamy możliwość precyzyjniejszej kontroli temperatury. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe może odbywać się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wystarczy, żeby wylewka posiadała optymalną głębokość oraz żeby do danego miejsca mogły być doprowadzone źródła ciepła. Od powierzchni pomieszczeń będzie zależało ile czasu zajmie frezowanie i montaż ogrzewania. Zwykle takie czynności przebiegają bardzo sprawnie i szybko możemy cieszyć się wymarzonym ogrzewaniem podłogowym. 

Jak to przebiega? Frezowanie podłogówki krok po kroku 

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe poprzedzone jest wykonaniem niezbędnych pomiarów, zbadaniem rodzaju i aktualnego stanu wylewki, a także dowiedzeniem się czy pod wylewką jest dobra izolacja. Po dokonaniu wszystkich pomiarów przez fachowca, może on stwierdzić czy wykonanie frezowania jest na ten moment możliwe, a następnie wymierzyć miejsca, w których mają powstać rowki pod rury grzewcze. W kolejnym etapie frezarka do betonu pod ogrzewanie podłogowe wycina rowki w danym wymiarze, tak aby były one dostosowane do przygotowanych rur. Specjalista dba o odpowiednią głębokość wykonywanych frezów oraz o pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych prac. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego odkurzacza, pył nie będzie się rozprzestrzeniał, a cały proces przebiegnie sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Następnie odbywa się dokładne sprawdzenie czy otwory są dopasowane do rur grzewczych oraz czy rury zostały odpowiednio ułożone. Precyzyjny montaż rur sprawi, że ogrzewanie podłogowe będzie działało bez zarzutu. Fachowiec przetestuje także czy źródło ciepła działa prawidłowo i czy wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na tym etapie, jeśli montaż i uruchomienie ogrzewania przebiegły pomyślnie, będzie można przejść do wykończenia podłogi. 

Która frezarka do ogrzewania podłogowego będzie najlepsza?

W tej części artykułu omówimy sobie kilka wybranych frezarek do ogrzewania podłogowego, które są popularne, sprawdzone i chętnie kupowane w sklepie Norwit. W zależności od potrzeb, warto zwrócić uwagę na różne rodzaje zasilania (230 V, 400 V), moc silnika, maksymalna głębokość frezowania, wydajność frezowania czy minimalną odległość od ściany, którą należy zachować przystępując do pracy.

Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe HE-120 ręczna 230 V

Jest to frezarka do ogrzewania podłogowego, którą charakteryzuje niezwykle stabilna konstrukcja. Wygodne uchwyty i czytelny system sterowania maszyną, sprawiają, że praca operatora może przebiegać bez zakłóceń. Frezarka do betonu waży 74 kilogramy, a jej silnik ma moc 2,2 kW, 230 V. Urządzenie daje możliwość frezowania na maksymalnej głębokości 25 milimetrów, a możliwe szerokości rowka wynoszą 16 lub 17,3 mm. Ta frezarka do betonu posiada wydajność na poziomie 100 m2 na 8 godzin. Możesz więc z nią pracować nie tylko bardzo wygodnie, ale także sprawnie i szybko! To specjalnie dopracowany produkt, tak aby idealnie sprawdził się podczas montażu ogrzewania podłogowego. Bez problemu poradzisz sobie z wykonaniem frezów w istniejących już budynkach. Nie ma tutaj także problemu z podłączeniem odkurzacza, co dodatkowo wpływa na komfort i czystość wykonywanej pracy. Warto zwrócić uwagę na to, że frezarka do betonu pod ogrzewanie podłogowe HE-120 230 V nie nadaje się do twardych jastrychów. W takich przypadkach polecamy wybrać kolejny produkt, który tutaj omawiamy, czyli frezarką 400 V.

Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe HE-120 ręczna 400 V

Tak jak wspomnieliśmy przy okazji frezarki 230 V, urządzenie 400 V będzie odpowiednie nawet do wykonywania rowków w twardych jastrychach. Możemy w łatwy sposób, po podłączeniu odkurzacza, odsysać pył, a samo urządzenie pracuje płynnie i bezproblemowo. Mocny silnik 4 kW 400 V zapewnia niezawodną pracę nawet w trudniejszych warunkach. Frezarka do betonu 400 V także waży 74 kilogramy, jest wygodna do prowadzenia, dzięki mocnym, ergonomicznym uchwytom i intuicyjnemu systemowi obsługi. Maksymalna głębokość frezowania wynosi 25 mm, a wydajność frezowania 100 m2 na 8 godzin. Pracując z tą frezarką musimy zachować minimalną odległość od ściany 10 cm. Moc, wygoda i bezpieczeństwo to główne zalety tego urządzenia!  Chcesz dowiedzieć się więcej o tej frezarce 400V?

Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe HE-120 AUTOMATIC 230 V

Jeśli szukasz urządzenia w wersji automatycznej to także dostaniesz je w sklepie Norwit! Ta frezarka do betonu pozwala na montaż ogrzewania podłogowego w bardzo szybkim tempie, bez kucia wylewki i bez pyłu. Urządzenie posiada silnik 2,2 kW, 230 V, waży 95 kilogramów, jest mocne, stabilne i odporne na trudne warunki pracy. Konstrukcja wraz z komfortowymi uchwytami pozwala na szybkie oraz bezpieczne wykonanie swojej pracy. Maksymalna głębokość frezowania to 25 mm, a minimalna odległość od ściany wynosi 12 cm. Narzędzie jest bardzo chętnie wybierane przez inwestorów i zyskuje bardzo dobre opinie. Do twardych jastrychów polecamy kolejny produkt, jakim jest frezarka do betonu automatyczna 400 V.

Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe HE-120 AUTOMATIC 400 V

Kolejne profesjonalne urządzenie, które nigdy nie zawodzi. Wybierając tę frezarkę możesz mieć pewność, że ogrzewanie podłogowe zostanie wykonane szybko, sprawnie i bezpiecznie. Idealna frezarka do ogrzewania podłogowego, która radzi sobie nawet z twardymi jastrychami. Maszyna daje możliwość podłączenia odkurzacza, co z kolei sprawia, że prace przebiegają w sposób czysty i bezpyłowy. Dzięki temu możesz pracować jeszcze szybciej i wydajniej. Kilka parametrów technicznych? Oczywiście! Silnik 4 kW, 400 V, waga 95 kg, maksymalna głębokość frezowania 25 mm, wydajność frezowania 100 m2 na 8h, minimalna odległość od ściany 12 mm - wszystko to powoduje, że frezarka do betonu jest świetnym wyborem do montażu ogrzewania podłogowego! 

Ogrzewanie podłogowe - TOP 3 zalety
Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe z pewnością przebiegnie sprawnie i dobrze jeśli wybierzesz jedno z prezentowanych przez nas urządzeń. Jeśli zastanawiasz się czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania i poradzi sobie z pracami, które musisz wykonać, zawsze możesz skontaktować się z nami, aby to omówić. Na koniec tego artykułu podsumujmy dlaczego klienci tak często podejmują decyzję o instalacji ogrzewania podłogowego i dlaczego notujemy tak duże zapotrzebowanie na jakościowe frezarki do betonu pod ogrzewanie podłogowe. 

Ekonomiczne rozwiązanie
Zawsze warto przeanalizować każdą sytuację indywidualnie, ale często ogrzewanie podłogowe zapewnia do 10% oszczędności, natomiast przy wykorzystaniu ogrzewania niskotemperaturowego możemy się spodziewać nawet dodatkowej oszczędności do 15%. Warto w tym celu przyjrzeć się różnym badaniom i analizom dostępnym w sieci. Wybierając ogrzewanie podłogowe warto także zauważyć, że unikamy konieczności niewygodnego czyszczenia za grzejnikiem czy też pod nim. Oszczędzamy więc często nie tylko pieniądze, ale nasz cenny czas. 

Pozytywne działanie na organizm
Ogrzewanie podłogowe sprawia, że poziom wilgotności powietrza jest lepszy, a jak wiadomo przesuszone powietrze nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Ponadto, w porównaniu do tradycyjnych grzejników, cyrkulacja kurzu jest mniejsza. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie dla alergików czy astmatyków. W przypadku ogrzewania konwekcyjnego powstaje ruch powietrza, przez co kurz może zacząć krążyć po całym pomieszczeniu. Dla dobrego samopoczucia ma także znaczenie fakt, że wybierając ogrzewanie podłogowe, wyższa temperatura znajduje się na poziomie nóg niż głowy. Wpływa to na tzw. komfort cieplny i lepsze samopoczucie. 

Estetyka i nowoczesność
Oczywiście każdy z nas ma inny gust i co innego mu się podoba, ale warto zauważyć, że często grzejniki, rury czy inne elementy grzewcze mogą nie wyglądać najlepiej oraz zabierają niepotrzebnie przestrzeń w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe, które jest w pełni schowane pod podłogą daje więcej możliwości zaaranżowania przestrzeni w taki sposób, w jaki chcemy!

Podsumowując, ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu inwestorom, w naszym sklepie kupisz odpowiednią frezarkę do betonu pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki specjalistycznym, profesjonalnym urządzeniom zapewnisz swoim klientom wspaniałe efekty w krótkim czasie. `Frezarka do betonu jest wygodnym i precyzyjnym urządzeniem, a inwestycja w najbardziej jakościowy sprzęt szybko Ci się zwróci. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest tematem, o którym możesz porozmawiać z naszymi specjalistami z Norwit. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące doboru maszyny, zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj