Frezarka do podłogówki - jaki frez i frezarkę wybrać?

5 kwietnia 2024 przez
Frezarka do podłogówki - jaki frez i frezarkę wybrać?
Magdalena Urban

Wybór odpowiedniej frezarki do podłogówki jest kluczowy dla efektywności i jakości wykonania prac remontowych i budowlanych. Dobrej jakości frezarka pozwala nie tylko na szybkie i dokładne przygotowanie powierzchni, ale również zapewnia bezpieczeństwo pracy. W poniższym artykule przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki oraz jakie frezy najlepiej sprawdzą się w zależności od typu podłoża.


Podstawowe informacje o frezarkach do podłogówki!

Frezarki do podłogówki to specjalistyczne urządzenia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim przy przygotowaniu powierzchni podłóg pod różnego rodzaju pokrycia, takie jak parkiet, płytki ceramiczne czy wykładzina. Są niezbędne przy usuwaniu starych warstw materiału, wyrównywaniu powierzchni oraz tworzeniu rowków niezbędnych do instalacji ogrzewania podłogowego.


Wybór odpowiedniego freza!

Decydując się na zakup frezarki, równie ważny jest wybór odpowiednich frezów, które będą kompatybilne z urządzeniem oraz dostosowane do rodzaju obrabianego materiału. Poniżej przedstawiamy cztery rodzaje frezów dostępne w ofercie NORWIT.PL, które zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z betonem o różnym stopniu twardości.

Wybór odpowiedniego freza jest kluczowy dla osiągnięcia najlepszych wyników pracy. Każdy z powyższych modeli został zaprojektowany z myślą o specyficznych potrzebach i różnorodności materiałów, z jakimi użytkownik może się spotkać. Dzięki precyzji wykonania i dopasowaniu do różnych rodzajów betonu, wybrane frezy zapewniają nie tylko wydajność, ale także długotrwałą wytrzymałość, co jest nieocenione przy intensywnym użytkowaniu.


Wybór odpowiedniej frezarki!

Wybór odpowiedniej frezarki do rowków pod ogrzewanie podłogowe jest równie ważny, co wybór frezów. Oto trzy rekomendowane modele frezarek Hemming, które doskonale sprawdzą się w różnych warunkach pracy.

  • Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe Hemming HE-120 Ręczna 230V: Producent Hemming, Ciężar 74 kg, Mocowanie 22,2mm, Silnik 2,2 kW, 230V, Min. odległość od ściany 10 cm, Max. głębokość frezowania 25 mm, Wydajność frezowania ca. 100m2 / 8h, Szerokość rowka 16 lub 17,3 mm, Promień 60 mm, Średnica frezu D120 mm. Jest to idealna maszyna dla mniejszych projektów i miejsc z ograniczonym dostępem do zasilania trójfazowego.
  • Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe Hemming HE-120 Ręczna 400V: Ta wersja posiada silnik 4 kW, 400V, oferując większą moc i efektywność przy zachowaniu tych samych rozmiarów i wagi, co model 230V. Jest idealna dla większych projektów, gdzie wymagana jest wyższa wydajność.
  • Frezarka do rowków pod ogrzewanie podłogowe Hemming HE-120 Automatic 400V: Ten model oferuje te same imponujące specyfikacje co wersja ręczna 400V, ale z dodatkową wygodą automatycznej obsługi. Ciężar 95 kg, Min. odległość od ściany 12 cm, Max. głębokość frezowania 25 mm, to idealne rozwiązanie dla projektów wymagających najwyższej precyzji i minimalnego wysiłku operatora.

Wybierając między tymi modelami, warto rozważyć wielkość i złożoność planowanego projektu oraz dostępność źródeł zasilania. Każdy z tych modeli został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej efektywności i komfortu pracy, niezależnie od warunków.


Jak wybrać frezarkę do podłogówki?

Wybierając frezarkę do podłogówki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim, ważne jest, aby urządzenie było kompatybilne z wybranymi frezami. Ponadto, parametry takie jak moc silnika, regulacja prędkości obrotowej czy ergonomia użytkowania mają bezpośredni wpływ na komfort pracy i efektywność wykonywanych zadań. Wśród dostępnych na rynku modeli, warto poszukać tych, które oferują możliwość łatwej wymiany frezów.

Zapraszamy do sklepu NORWIT.PL!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu online NORWIT.PL, gdzie nasz zespół pomoże w wyborze idealnej frezarki oraz frezów do podłogówki. Oferujemy szeroki asortyment urządzeń i akcesoriów najlepszych producentów, zapewniając doradztwo techniczne oraz wsparcie na każdym etapie zakupu i użytkowania. Zapraszamy!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj