Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513

15 czerwca 2022 przez
Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513
Rafał Śliwa

W tej serii artykułów przedstawimy Ci charakterystykę wyjątkowych produktów, które są liderami w swojej klasie! Jeśli aktualnie szukasz niezawodnego urządzenia do cięcia posadzek betonowych, to świetnie trafiłeś, ponieważ z pewnością brana dziś pod lupę przecinarka jezdna Tyrolit FSG513 może być produktem, które Cię zainteresuje! 

Cięcie posadzek betonowych metodą diamentową

Posadzka betonowa to jeden z najtwardszych elementów, który z powodzeniem można ciąć przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi. Cięcie posadzek betonowych jest konieczne na przykład w trakcie podpiwniczania budynku, tworzenia parkingów, prowadzenia wentylacji między piętrami, kanalizacji lub wykonywania innych niezbędnych otworów w posadzkach hal produkcyjnych czy magazynowych. Cięcie betonowych posadzek metodą diamentową jest szybkie i precyzyjne, dlatego jest tak często stosowane przez firmy budowlane czy remontowe. Kluczem do sukcesu jest oczywiście wyposażenie się w jakościowy sprzęt taki jak przecinarka jezdna i tarcze diamentowe. Dzięki technice diamentowej możemy obrabiać beton bez użycia nadmiernej siły, co znacznie poprawia efektywność przeprowadzanych prac. Narzędzia diamentowe zawierają pokruszone cząsteczki diamentu, które przechodzą przez beton bardzo łatwo, a ponadto urządzenia te nie powodują zbędnych drgań, które mogłyby niekorzystnie wpływać na całą konstrukcję budynku. Kolejnym atutem wykorzystania przecinarki z tarczami diamentowymi jest emitowanie niedużego hałasu, co wpływa korzystnie na warunki pracy operatorów.

Wyjątkowa konstrukcja 

Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513 to lider w cięciu posadzek betonowych. Wynika to między innymi z jej wyjątkowej konstrukcji. Masa urządzenia została inteligentnie rozłożona, co zapewnia wygodną i efektywną pracę. Konstrukcja jest ponadto bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Do produkcji maszyny wykorzystano najwyższej jakości materiały. Ten model przecinarki Tyrolit charakteryzuje się także wyjątkową odpornością na obciążenia. Został wyposażony w silnik spalinowy Honda o mocy 8,2 kW/11 KM. Przecinarka jezdna Tyrolit zapewnia cięcie zarówno lewostronne, jak i prawostronne na mokro i na sucho, dzięki czemu jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym i popularnym produktem na rynku narzędzi do cięcia betonu. 

TYROLIT FSG513


Zobacz Więcej

Optymalny system chłodzenia 

Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513 zapewnia idealne chłodzenie tarczy, dzięki opracowanemu systemowi dopływu wody. Z takim profesjonalnym sprzętem wykonasz cięcia na mokro nawet bardzo głęboko bez obawy, że narzędzie zbytnio się nagrzeje. Tarcza przecinarki Tyrolit wykonuje 2600 obrotów na minutę, w związku z czym może pracować bardzo wydajnie. System dopływu wody daje gwarancję, że żywotność tarcz będzie długa. Gdy są one bowiem dobrze schłodzone, nie ulegają uszkodzeniom. Wykorzystywana podczas cięcia woda minimalizuje również rozprzestrzenianie się pyłu krzemionkowego obecnego w konstrukcji betonowej, a tym samym gwarantuje jeszcze lepsze warunki pracy. Przecinarka Tyrolit FSG513 posiada 25 litrowy zbiornik wody, który może być wygodnie uzupełniany. 

Bardzo wygodny transport 

Przecinarka jezdna Tyrolit FSG513 została wyposażona w hak transportowy umieszczony w wyważonym położeniu. Dzięki temu można ją wygodnie i stabilnie przewozić na plac budowy. Zadbano także o trwałe koła, które zapewniają odpowiednie podparcie i mobilność. Urządzenie waży 113 kilogramów i nie sprawia kłopotów w szybkim transporcie. 


Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513 - jedna przecinarka, mnóstwo zalet 

Podsumowując najważniejsze zalety i parametry urządzenia, przecinarka jezdna Tyrolit FSG513:

 • zapewnia bezstopniowe, ręczne ustawianie pożądanej głębokości cięcia

 • posiada widełki doprowadzające wodę, dzięki czemu narzędzie jest optymalnie chłodzone 

 • wygoda cięcia jest świetna, dzięki rozkładowi masy przecinarki

 • elementy sterujące są ergonomicznie rozłożone, co wpływa na komfort pracy operatora

 • urządzenie posiada funkcje cięcia lewostronnego, prawostronnego i w narożach

 • podstawa została wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu urządzenie jest bardzo wytrzymałe

 • poziom wibracji został zmniejszony, co ułatwia pracę nawet w trudnych warunkach

 • transport maszyny jest prosty i szybki za sprawą haka transportowego znajdującego się w wyważonym położeniu 

 • przecinarka jezdna posiada wskaźnik głębokości cięcia

 • zbiornik wody ma pojemność 25 litrów

 • ciężar urządzenia wynosi 113 kilogramów

 • przecinarka pracuje z szybkością 2600 obrotów na minutę

 • średnica tarczy wynosi 500 mm, a średnica otworu tarczy 25,4 mm

 • moc silnika marki Honda to 8,2 kW/11 KM

 • silnik spalinowy jest chłodzony powietrzem

 • zbiornik paliwa ma pojemność 6,1 l

Przecinarka jezdna TYROLIT FSG513 to klasa sama w sobie! Dzięki pracy z tarczami diamentowymi można uzyskać rewelacyjne efekty zarówno przy wykonywaniu płytkich czy niewymagających precyzji cięć, jak i podczas wycinania głębokich otworów lub otworów wymagających zachowania bardzo wysokiej dokładności. Wszechstronność przecinarki Tyrolit wpływa na jej ogromną popularność. Wysokie obroty, głębokie nacięcia, ogromna wygoda prowadzenia i bezpieczna, solidna konstrukcja to niekwestionowane atuty tego urządzenia! Jeśli więc szukasz przecinarki jezdnej do cięcia posadzek betonowych, koniecznie zajrzyj do sklepu Norwit https://norwit.pl/30-przecinarki-jezdne, gdzie możesz kupić to wyjątkowe urządzenie w dobrej cenie! 

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj