Wiertnica do betonu - jaka?

Poznaj 3 wyjątkowe produkty!
12 maja 2022 przez
Wiertnica do betonu - jaka?
Rafał Śliwa

Wiertnica, a inaczej otwornica do betonu to urządzenie, które jest wykorzystywane w pracach instalatorskich czy też remontowych do wiercenia w ścianach, posadzkach, elewacjach, stropach albo w gresie i marmurze. Dziś przedstawimy Ci trzy wyjątkowe produkty, na które warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni dla siebie sprzęt. W dalszej części tego artykułu porozmawiamy sobie także o tym na jakie wiertło do wiertnicy postawić, jak korzystać z wiertnic i na jakie parametry zwracać uwagę podczas poszukiwania sprzętu idealnego. 


Propozycja 1: Wiertnica Husqvarna DMS 240 

Ta wiertnica do betonu jest jednym z najmocniejszych systemów do wiercenia ze statywem. Polecana do wszelkich prac związanych z wierceniem w posadzkach, ścianach i sufitach wiertłami koronowymi o średnicy do 250 mm. System sprawdza się podczas wiercenia rur, kabli, przepustów, otworów pod barierki, znaki drogowe czy też kanałów wentylacyjnych i kanalizacyjnych. Wiertnica Husqvarna DMS 240 to solidny sprzęt nadający się do wszechstronnego zastosowania. Jest wykorzystywana przy wielu działaniach remontowo-budowlanych. Wyposażona została w statyw, który z łatwością można odchylić. Ponadto, tylna podpora pozwala na sprawne, stabilne i komfortowe wiercenie pod kątem. Dzięki temu praca operatora może przebiegać szybciej i wymaga użycia mniej siły podczas odpowiedniego ustawiania maszyny. 


Co jeszcze sprawia, że ta wiertnica do betonu jest tak profesjonalna i wygodna?
Nie można nie wspomnieć o optymalnej prędkości obrotowej oraz o wózku z przekładnią jednobiegową oraz dwubiegową. Zapewnia to bardzo wydajną pracę na budowie! Urządzenie posiada także specjalne zabezpieczenie przeciążeniowe, które pomaga zachować jego trwałość przez długi okres użytkowania. Płyta bazowa jest lekka, ponieważ została wykonana z aluminium. Posiada ona także funkcję przyssawną, co z kolei ma wpływ na szybką instalację bez niepotrzebnego uszkodzenia miejsca montażu. Statyw został wyposażony w kółka transportowe wysokiej jakości, co zwiększa mobilność urządzenia. Wiertnica do betonu od marki Husqvarna pozwala na wiercenie otworów bezstopniowych i w regulowanych nachyleniach. Otwornica daje także możliwość przygotowania mniejszych otworów z przeznaczeniem na słupki do montażu (na przykład poręczy schodów albo płotów), wykonywania nawiertów pod kanały wentylacyjne, otworów do kabli i rur, otworów służących do odprowadzania wody, a także daje możliwość wiercenia ściegiem tj. wielu otworów znajdujących się obok siebie. Wszechstronność zastosowania i doskonałe parametry techniczne wyróżniają ten produkt wśród wielu innych! Wiertnica do betonu Husqvarna DMS 240 posiada statyw, który może być mocowany na trzy sposoby - przy pomocy płyty przyssawkowej, trzpienia rozprężanego lub kotew albo gwintowanego pręta, podkładki oraz nakrętki blokującej. Waga urządzenia wynosi 20,4 kg, a jego moc znamionowa to 2,4 kW. Przy odpowiednim użytkowaniu i konserwacji to urządzenie z pewnością posłuży Ci na długie lata! 


Propozycja 2: Wiertnica rdzeniowa Tyrolit DME33MW

To kolejna niezawodna wiertnica do betonu! Dzięki niej możesz w wydajny sposób wykonywać otwory o maksymalnej średnicy 450 mm. Na uwagę zasługuje optymalna regulacja momentu obrotowego, ponieważ pozwala to utrzymać bardzo wysoką wydajność pracy. Marka Tyrolit założona już w roku 1919 dostarcza produkty ścierne, sprzęt do cięcia i wiercenia betonu w wielu krajach świata. Polecamy Ci urządzenia tylko od najlepszych producentów! 

Dlaczego jeszcze warto postawić na wiertnicę rdzeniową Tyrolit DME33MW? Przedstawiany model został dostosowany do pracy na mokro i z użyciem dedykowanego statywu. Obudowa wykonana w całości z metalu sprawia, że konstrukcja jest bardzo wytrzymała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy przeciążenia. Otwornica posiada wbudowane wskaźniki mocy i serwisowania, które ułatwiają eksploatację i konserwację oraz wspomaganie poziomowania. Pozwala to operatorowi zoptymalizować i maksymalnie ułatwić wykonywaną pracę. Ponadto, wiertnica do betonu Tyrolit ma przełącznik zabezpieczający PRCD oraz elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Wszystko to sprawia, że możemy być spokojni o bezpieczeństwo pracy operatorów. Dodatkowym atutem jest tutaj system szybkiego mocowania do statywu ModulDrillTM, który jeszcze bardziej przyspieszy przygotowanie sprzętu do działania na placu budowy!

Praca odbywa się pod napięciem 230 V, a silnik urządzenia posiada moc 3,3 kW. Wiertnica diamentowa jest chłodzona powietrzem, a jej ciężar wynosi 13,6 kg. Otwornica DME33MW może pracować pod różnymi ustawieniami prędkości obrotowej. Operator ma możliwość ustawienia do 1240 obrotów na minutę bez obciążenia oraz do 750 obrotów na minutę pod obciążeniem. Wiertnice od Tyrolit to klasa sama w sobie! Wysoka wydajność, łatwe serwisowanie i konserwacja oraz bezpieczeństwo i wygoda dla operatora to wszystko czego potrzebujesz, aby zapewnić sobie optymalną pracę!

Propozycja 3: Wiertnica ręczna Norton Clipper CDM 203 

To już trzecie urządzenie, które musisz poznać! Produkt od Norton Clipper cechuje się niezwykle płynnym uruchamianiem, łatwą kontrolą momentu obrotowego oraz bezpiecznym i wygodnym użytkowaniem. Przy pomocy tej otwornicy możesz wiercić ręcznie lub z użyciem odpowiedniego statywu. Wiertnica ręczna, która daje pewność niezawodnej i wydajnej pracy! Jakie są największe zalety korzystania z wiertnicy ręcznej Norton Clipper CDM 203? Urządzenie pozwala na wykonywanie otworów o szerokim zakresie średnic i jest wyposażone w pierścień 60 mm na korpusie. Ponadto, ergonomiczne uchwyty ułatwiają bezpieczny transport oraz wygodną obsługę. Silnik ma dużą moc 2000 W, wrzeciono jest uniwersalne, a sprzęgło mechaniczne. Wiertnica Norton Clipper posiada także ogranicznik prądu oraz prędkości startowej, co pozwala na łatwiejszą kontrolę nad urządzeniem. Automatyczne smarowanie sprawia, że nie ma konieczności ręcznej konserwacji w tym zakresie. Eksploatacja jest łatwa i bezawaryjna nad czym dodatkowo czuwa zabezpieczenie przed przeciążeniem. Producent zadbał o specjalną ochronę elementów elektrycznych oraz mechanicznych, co także wpływa na wyjątkową żywotność urządzenia. Wybierając ten sprzęt masz możliwość mocowania wierteł koronowych ½″ oraz 1¼″. Otwornica posiada przekładnie z trzema zakresami prędkości, dzięki czemu zapewniamy sobie jeszcze bardziej optymalną pracę, a produkt jest dostarczany w mocnej, ochraniającej go walizce. 


Marka Norton Clipper działa na rynku od ponad 80 lat i jest jednym z czołowym producentów stawiających na innowacyjność swoich urządzeń. Specjalizuje się w tarczach diamentowych i lekkich maszynach, dzięki którym realizacja projektów budowlanych staje się jeszcze lepsza. Trwałość, bezpieczeństwo i wydajność wiertnic od Norton Clipper sprawiają, że nie mogliśmy nie wspomnieć o tej właśnie marce! 


Wiertnica diamentowa - na co zwracać uwagę? 

Jak prawidłowo wybrać wiertnicę diamentową dopasowaną do swoich wymagań? Z pewnością musimy brać tutaj pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszym czynnikiem jest możliwość wiercenia na mokro lub/i na sucho. Im twardszy jest materiał, w którym będą wykonywane otwory, tym możemy odczuwać większe spadki mocy urządzenia. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się urządzenie z możliwością wiercenia na mokro. Użycie wody jest bardzo wygodną opcją z tego względu, że woda wypłukuje urobek, chroni nasze wiertło, a dzięki temu możemy pracować dłużej i wydajniej. Wiertnica do pracy na mokro zapewnia nam optymalne i czyste miejsce pracy. W przypadku wiercenia na sucho możemy użyć odkurzacza, ale sprzęt bez możliwości wiercenia na mokro przyda nam się głównie do pracy z bardziej miękkimi materiałami bez masywnego zbrojenia. Drugą istotną z naszego punktu widzenia sprawą jest decyzja czy będziemy potrzebowali stojaka czy wiertnica ręczna okaże się wystarczająca. W przypadku wykonywania otworów w pionie praca z ręki może być trudna i mało stabilna. Dlatego polecane przez nas wiertnice do betonu mają w zestawie stojak lub możliwość jego dokupienia. W przypadku większości profesjonalnych i półprofesjonalnych prac budowlanych warto sięgnąć po wiertnicę ze stojakiem. Zapewni nam to stabilność i ogromny komfort. Wybierając odpowiednią wiertnicę diamentową powinniśmy zwrócić uwagę na silnik oraz fakt czy w jego zakresach wierceń mamy do dyspozycji różne możliwości. Dzięki temu z powodzeniem wywiercimy otwory o zróżnicowanych średnicach. Różna prędkość obrotowa zapewnia bardzo wydajną pracę. Moc silnika powinna być dopasowana do materiału, w którym będziemy wykonywać otwory. Do pracy z twardymi materiałami niezbędny będzie silnik o dużej mocy. 
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak wybrać wiertnicę diamentową do betonu skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie! 


Jak wybrać wiertło do wiertnicy?

Oprócz wyboru odpowiedniej wiertnicy do betonu, musimy zwrócić także uwagę na dopasowanie wiertła do wiertnicy. Źle dobrane może łatwo się stępić lub zbytnio obciążać nasze urządzenie. Warto postawić na wiertło diamentowe koronowe, ponieważ bardzo dobrze sprawdza się podczas wiercenia otworów o dużych średnicach, jest bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie. Może służyć do wykonywania głębokich otworów o zróżnicowanych średnicach, dlatego jest tak chętnie wykorzystywane przez specjalistów w dziedzinie wiercenia. Wiertła diamentowe koronowe swoim wyglądem przywodzą na myśl rurkę z pustym środkiem i są zakończone odpornymi na ścieranie diamentowymi segmentami. Sprawdzają się także do wykonywania wierceń na wylot. Na rynku dostępne są także wiertła o kształcie garnka, które doskonale radzą sobie podczas wykonywania szerokich, ale płytszych otworów. Możemy wybrać wiertła do pracy na sucho lub do pracy na mokro. Powinniśmy zawsze pracować na profesjonalnych wiertłach dobranych odpowiednio do obrabianego materiału. Wiertło do wiertnicy diamentowe, ze względu na swoje wyjątkowe cechy, nie należy do najtańszych. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto w nie zainwestować, ponieważ zdecydowanie poprawia komfort oraz wydajność pracy. Wybór tego typu wierteł pozwala także na wygodną regenerację, ponieważ możemy wymieniać diamentowe segmenty. 


Podstawowe zasady korzystania z wiertnic do betonu

Otwornica do betonu zapewnia bardzo duże możliwości wykonywania otworów podczas prac remontowych, budowlanych czy wykończeniowych. Zawsze należy dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy, a także szczegółowo stosować się do zaleceń producentów. Prędkość wiercenia powinna być dopasowana do danego materiału, a wiertło należy wprowadzać stabilnie, najlepiej z pomocą odpowiedniego statywu. W przypadku kiedy nie wiemy czy beton jest silnie uzbrojony, powinniśmy zacząć od delikatniejszego i bardziej uważnego wiercenia. Przed startem prac sprawdzamy czy wszystkie elementy są stabilnie przymocowane, dzięki czemu unikniemy niebezpiecznych drgań. Regularne serwisowanie i konserwacja urządzeń wpłynie pozytywnie na nasze bezpieczeństwo i jakość pracy.


Podsumowanie

Zakup profesjonalnej wiertnicy, statywu i wiertła koronowego pozwala na zoptymalizowaną pracę. Dlatego polecamy urządzenia tylko od sprawdzonych, renomowanych firm. Dzięki temu zapewnimy sobie precyzyjną pracę i właściwe efekty!


W Norwit zapewniamy profesjonalne doradztwo, specjalistyczne porady dla naszych klientów oraz części zamienne dostępne od ręki. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie jaka wiertnica do betonu będzie dla Ciebie najlepsza, nie wahaj się i skontaktuj się z nami już teraz!