Solidne podłoże - przewodnik po najlepszych urządzeniach do zagęszczania gruntu!

26 kwietnia 2024 przez
Solidne podłoże - przewodnik po najlepszych urządzeniach do zagęszczania gruntu!
Magdalena Urban

Zagęszczanie gruntu jest kluczowym procesem w budownictwie i inżynierii, zapewniającym stabilność i trwałość podłoża. 


Właściwe zagęszczenie jest niezbędne do uniknięcia problemów z osiadaniem oraz zapewnienia odpowiedniej nośności gruntu. W tym przewodniku prezentujemy najlepsze urządzenia do zagęszczania gruntu, które znajdziesz w ofercie NORWIT.PL. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami, które pomogą wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb Twojego projektu.


Technologia zagęszczania gruntu – klucz do trwałych fundamentów!

Zagęszczanie gruntu jest niezbędnym etapem w przygotowaniu każdego terenu budowlanego. Użycie odpowiedniej technologii nie tylko zwiększa stabilność i wytrzymałość podłoża, ale także przyczynia się do zwiększenia efektywności całego procesu budowlanego. Stosowanie nowoczesnych zagęszczarek pozwala na osiągnięcie optymalnej gęstości gruntu, co jest kluczowe dla zapobiegania przemieszczeniom i zapadnięciom w przyszłości.


Wybór odpowiedniej zagęszczarki – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup zagęszczarki, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Moc silnika, szerokość robocza oraz rodzaj napędu to tylko niektóre z czynników, które mają wpływ na efektywność i skuteczność zagęszczania gruntu. Ponadto, wybierając urządzenie, warto kierować się także jego ergonomią i łatwością obsługi, co znacząco wpływa na komfort pracy operatora oraz szybkość realizacji projektów.


Zagęszczarka rewersyjna Altrad Belle RPC 60/80 DE

Zagęszczarka rewersyjna Altrad Belle RPC 60/80 DE to wydajne urządzenie z silnikiem Hatz o mocy 11 kW i prędkości roboczej 25,5 m/min, idealne dla dużych powierzchni. Jest szczególnie polecane do prac z cięższym podłożem, gdzie wymagana jest duża siła odśrodkowa, tutaj na poziomie 60 kN. Wyposażona w szerokość roboczą 700 mm i opcję hydraulicznego sterowania, ta zagęszczarka gwarantuje precyzję oraz komfort użytkowania. Jest to wybór profesjonalistów poszukujących sprzętu, który wytrzyma najtrudniejsze warunki i zagwarantuje najwyższą jakość pracy. Posiada także uchwyty do transportu, co ułatwia przenoszenie na różne części placu budowy.


Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 40 YEH

Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 40 YEH charakteryzuje się ciężarem 376 kg i silnikiem Yanmar L70N o mocy 4,5 kW. Ta maszyna jest doskonała do prac na mniejszych i średnich powierzchniach z prędkością roboczą 24 m/min oraz szerokością roboczą 600 mm. Jest niezwykle efektywna dzięki opcji hydraulicznego sterowania i mechanizmu rozruchu elektrycznego kluczykiem, co ułatwia operacje w różnorodnych warunkach terenowych. Mocowanie elastomera jest dodatkową opcją, która zwiększa wszechstronność urządzenia, pozwalając na adaptację do różnych rodzajów gruntów.


Zagęszczarka jednokierunkowa Beton Trowel BTPC-95H

Zagęszczarka jednokierunkowa Beton Trowel BTPC-95H z silnikiem Honda GX 160 o mocy 3,6 kW i prędkości roboczej 20-25 m/min, jest idealna do mniejszych prac zagęszczających. Mała masa 95 kg oraz szerokość robocza 500 mm czynią ją bardzo poręczną w operowaniu na węższych przestrzeniach. Dodatkowo wyposażona w zbiornik na wodę i opcję mocowania elastomera, co zwiększa jej wszechstronność. To urządzenie zapewnia nie tylko wygodę, ale również efektywność dzięki rączce amortyzowanej, co minimalizuje zmęczenie operatora podczas pracy. Dzięki gwarancji producenta na 12 miesięcy, użytkownicy mogą czuć się pewnie, inwestując w to solidne i niezawodne urządzenie.


Zagęszczarka rewersyjna Bomag BPR 35/60 DE

Zagęszczarka rewersyjna Bomag BPR 35/60 DE ważąca 245 kg z silnikiem Hatz 1B20 o mocy 3,1 kW i prędkości roboczej 27 m/min to doskonały wybór dla średnich i dużych powierzchni zagęszczania. Szerokość robocza 600 mm oraz hydrauliczne sterowanie maszyny zapewniają skuteczność i komfort użytkowania. Opcja koła transportowego oraz możliwość montażu elastomera stanowią dodatkowe udogodnienia, które zwiększają mobilność urządzenia i umożliwiają jego łatwe dostosowanie do specyficznych wymagań projektów. Bomag jest znany z produkcji wytrzymałych i niezawodnych maszyn, a ten model nie jest wyjątkiem, oferując wydajność, którą można zaufać.


Zagęszczarka rewersyjna Altrad Belle RPX 35/60

Zagęszczarka rewersyjna Altrad Belle RPX 35/60 jest idealnym urządzenem do prac na średnich powierzchniach, gdzie wymagana jest zarówno precyzja jak i moc. Z silnikiem Honda GX 200 o mocy 4 kW i prędkością roboczą 26 m/min, ta zagęszczarka oferuje wyjątkową wydajność przy ciężarze tylko 180 kg. Szerokość robocza 500 mm i opcja hydraulicznego sterowania maszyną zapewniają, że jest to elastyczne rozwiązanie do różnorodnych zadań zagęszczania. Jest to urządzenie skuteczne i łatwe w obsłudze, które łączy technologię z komfortem, aby maksymalizować produktywność na placu budowy.


Zapraszamy do naszego sklepu online NORWIT.PL

Jeśli szukasz niezawodnych urządzeń do zagęszczania gruntu, odwiedź nasz sklep online na NORWIT.PL. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci wybrać idealne urządzenie, które spełni wszystkie wymagania Twojego projektu. Oferujemy szeroki asortyment zagęszczarek i innych maszyn budowlanych, które są gwarancją jakości oraz wydajności. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj