Nagrzewnica gazowa

jaką wybrać?
23 czerwca 2022 przez
Nagrzewnica gazowa
Rafał Śliwa

Nagrzewnica gazowa — jaką wybrać? 

Wśród wielu różnych modeli nagrzewnic powietrza, wyprodukowanych przez znaną i cenioną firmę Master, wyróżniają się modele nagrzewnic gazowych. To niezwykle solidne urządzenia, działające na gaz propan butan. Dzięki temu są wyjątkowo proste w transporcie oraz wygodne w użytkowaniu tam, gdzie jest ograniczona możliwość podłączenia do prądu. Nagrzewnice gazowe mogą pracować przez wiele godzin, są wyjątkowo wydajne oraz skuteczne. Duży przepływ powietrza gwarantuje szybkie ogrzanie również wyjątkowo szerokich metraży. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, w tym przenośne i stacjonarne, z możliwością podwieszenia na ścianie lub klasyczne stojące. Można również wybierać w nagrzewnicach gazowych lub nagrzewnicach gazowo-elektrycznych. Różne spektrum mocy oraz szybkość spalania gazu to indywidualne cechy każdego modelu. Jednak jak wybrać tą właściwą, która okaże się najlepsza? Lepiej postawić na nagrzewnicę gazową czy gazowo-elektryczną? Jakie dodatkowe akcesoria można dołączyć do konkretnej nagrzewnicy? Dowiesz się tego z naszego artykułu!  

 

Jak działa nagrzewnica gazowa? 

Dzięki swojej stosunkowo prostej budowie nagrzewnica powietrza gazowa to urządzenie stosunkowo intuicyjne w działaniu. Powietrze z otoczenia zasysane jest do wnętrza maszyny. W specjalnej komorze gaz zostaje poddany procesowi spalania, dzięki czemu wytwarzany jest płomień. Działanie płomienia podnosi temperaturę powietrza, które następnie zostaje wypuszczone przednim wylotem. Jego duży przepływ pozwala na szybkie i skuteczne ogrzanie nawet dużego pomieszczenia, zaś zużycie gazu jest stosunkowo niewielkie. Dzięki temu nagrzewnica gazowa jest bardzo ekonomiczna oraz wysoce efektywna. Efektem ubocznym spalania gazu są spaliny, wypuszczane wraz z powietrzem do pomieszczenia. Nagrzewnica gazowa zużywa również tlen z powietrza. Aby zapewnić komfort osobom przebywającym w ogrzewanym miejscu, warto użytkować nagrzewnicę w miejscach o wysokiej wentylacji.  

 

Popularne modele nagrzewnic gazowych  

Nagrzewnica na gaz z butli to wyjątkowo wygodne i mobilne urządzenie. Dzięki swojej stosunkowo niedużej budowie oraz specjalnej, mocnej rączce, zamontowanej u góry urządzenia, może być z łatwością transportowana. Wśród popularnych modeli odznacza się zwłaszcza model Master BLP 73M. Posiada on manualny zapłon, generuje duży przepływ powietrza oraz posiada wydajny silnik z wyłącznikiem termicznym. Specjalny reduktor, dołączony do nagrzewnicy, zapewnia prawidłowe podłączenie butli z gazem, zaś w przypadku uszkodzenia lub przerwania przewodu, od razu odcina jego przepływ. W ten sposób urządzenie jest w pełni zabezpieczone przed jego ulatnianiem się. To model charakteryzujący się wyjątkowo łatwą obsługą oraz wbudowanym termostatem, który zapobiega przegrzaniu się maszyny. Nic dziwnego, że to jedna z nagrzewnic gazowych, którą często wybierają także profesjonaliści.  


Nagrzewnica gazowa, a może nagrzewnica gazowo-elektryczna?  

Jeśli nie masz pewności, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza, przyjrzyj się modelom nagrzewnic gazowo-elektrycznych. Jednym z nich jest nagrzewnica na gaz Master BLP 103ET. Wyposażona w elektroniczny zapłon oraz podwójny elektrozawór, zapewnia niezwykłą wygodę użytkowania. Budową niewiele różni się od manualnych modeli, jest również wygodna w transporcie oraz przechowywaniu. Posiada wygodny zestaw kół i można ją kupić w zestawie z reduktorem oraz przewodem gazowym. Model został wyposażony w bezawaryjny silnik z wyłącznikiem termicznym. Specjalna elektroda jonizacyjna stale kontroluje obecność płomienia w komorze spalania, dzięki czemu urządzenie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przy użytkowaniu. Nagrzewnica posiada także opcję podłączenia termostatu pomieszczeniowego, co pozwala na jeszcze wygodniejszą regulację temperatury oraz trybu pracy. To doskonałe rozwiązanie do różnych pomieszczeń. 

Zastosowanie i przeznaczenie nagrzewnicy gazowej  

Nagrzewnica na gaz propan butan to doskonałe rozwiązanie do przestrzeni o dużym stopniu wentylacji. Ponieważ zużywa ona tlen z powietrza oraz produkuje spaliny, odpowiednie wietrzenie ogrzewanego miejsca pozwoli zachować wysoki komfort dla osób w nim przebywających. Nagrzewnice gazowe to urządzenia, które chętnie wykorzystuje się w takich branżach jak rolnictwo, zwłaszcza podczas uprawy roślin w szklarniach. Doskonale sprawdzą się również na terenach budowy, przy pracach wykończeniowych lub remontowych. Emisja ciepłego powietrza przyspiesza wiele prac, w tym wysychanie tynków lub gładzi. Nagrzewnice gazowe sprawdzą się także w gospodarstwach rolnych, zwłaszcza przy hodowli zwierząt. Nagrzewnica gazowa na butle to także najlepsze rozwiązanie w takich miejscach, jak warsztaty, komisy czy myjnie samochodowe. Możesz je wykorzystać również tam, gdzie podłączenie do prądu nie jest możliwe, co daje dodatkowe możliwości użytkowania. 

Dodatkowe akcesoria do nagrzewnic gazowych  

Firma Master, poza najwyższej jakości urządzeniami, zapewnia również możliwość modyfikacji za pomocą dedykowanych akcesoriów. W ten sposób możesz dowolnie ulepszać konkretny model nagrzewnicy gazowej, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty grzewcze oraz jeszcze większy komfort pracy. Popularnym dodatkiem do wielu nagrzewnic jest termostat pomieszczeniowy, dostępny w wersji analogowej oraz elektronicznej. Z jego pomocą w prosty i szybki sposób ustawisz odpowiednią temperaturę oraz moc działania maszyny. W ten sposób szybko dostosujesz ustawienia do zmieniających się warunków w otoczeniu. Dzięki specjalnej ramie kierunkowej ustawienie nagrzewnicy będzie jeszcze wygodniejsze, również pod kątem. Nie musisz martwić się także o zapasowy reduktor lub przewód gazowy. W sklepach, sprzedających markowy sprzęt od firmy Master, tego typu elementy są zawsze dostępne.  

Wybierając odpowiedni model nagrzewnicy gazowej, warto zastanowić się, gdzie miałby on funkcjonować. W zależności od powierzchni oraz warunków panujących w danym miejscu należy dobrać odpowiednią moc nagrzewnicy, aby zapewnić najlepsze efekty pracy. Nagrzewnice gazowe to komfort, wygoda oraz bezpieczeństwo, zamknięte w jednym urządzeniu.  

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj