Osuszacz wilgoci RANKING

7 września 2022 przez
Osuszacz wilgoci RANKING
Mateusz Respondek

Osuszacze wilgoci to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność. Dzięki swojemu działaniu mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów i w różnych środowiskach w zależności od potrzeby. Na co dzień kojarzą się głównie z niedużymi pochłaniaczmi wilgoci, które kupujemy, aby postawić je w lodówce lub w samochodzie na zimę. Jednak osuszacze to maszyny specjalistyczne, które dzięki swojej wydajności oraz specjalnej konstrukcji służą profesjonalistom na szeroką skalę. 


Osuszacze wilgoci - zastosowanie 

Osuszacze powietrza można spotkać na budowach, w budynkach użyteczności publicznej lub w domach czy mieszkaniach. Zakup własnego osuszacza powietrza to ważny krok, mogący bardzo przyspieszyć wiele prac lub pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Osuszacz powietrza ranking to artykuł, w którym znajdziesz informacje o tym, jak działają te urządzenia, jak wybrać właściwy model dla swoich potrzeb oraz poznasz polecane warianty osuszaczy, często wybierane przez fachowców. 


Jak działa osuszacz wilgoci?

Osuszacz wilgoci, jak już sama nazwa wskazuje, zapewnia skuteczne pozbywanie się nadmiaru wilgoci z powietrza w danym pomieszczeniu. Choć szczegółowe działanie maszyn zależy od konkretnego modelu, zasady działania tych urządzeń są bardzo podobne. Osuszacz wilgoci pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje, zasysając je do środka, a następnie skrapla znajdujący się w nim nadmiar wilgoci. Woda odprowadzana jest to dedykowanego zbiornika, zaś powietrze zostaje odpowiednio podgrzane i wypuszczone z powrotem do otoczenia. 


Osuszacz do wilgoci kondensacyjny czy adsorpcyjny? 

W zależności od budowy oraz sposobu skraplania wilgoci, osuszacze do wilgoci dzielą się na kondensacyjne i adsorpcyjne. Osuszacze kondensacyjne pobierają powietrze za pomocą wentylatora i przepuszczają je przez specjalny filtr odciągający nadmiar wilgoci. Z kolei osuszacze adsorpcyjne zasysają powietrze do rotatora pokrytego specjalną substancją pochłaniającą wilgoć. W obu przypadkach osuszone powietrze wraca do pomieszczenia z nieznacznie podniesioną temperaturą. To duże ułatwienie, zarówno w branżach specjalistycznych, jak i w codziennym życiu. Postaw na osuszacz do wilgoci od znanych i cenionych firm. 


Kiedy osuszacz powietrza przemysłowy może być potrzebny?

Zastanawiasz się, do czego przydaje się osuszacz powietrza?

 1. To doskonałe rozwiązanie w domach i budynkach mieszkalnych, jeżeli występuje w nich podwyższony poziom wilgoci w powietrzu. Nadmiar wilgoci nie tylko wpływa negatywnie na samopoczucie, ale może też powodować rozwijanie się bakterii i grzybów, w tym pleśni, która jest niebezpieczna dla zdrowia człowieka. 
 2. Osuszacz przemysłowy pozwoli zadbać o suche powietrze, pozbywając się tym samym zapachu stęchlizny, zacieków na oknach czy ryzyka rozwoju grzybów. 
 3. Osuszacze powietrza to także maszyny, które wykorzystuje się podczas usuwania negatywnych skutków powodzi i zalań. 
 4. Osuszacze wilgoci o odpowiedniej mocy mogą pracować nieustannie przez wiele godzin, nie tylko osuszając powietrze w pomieszczeniu. Dostępne są na rynku modele, mogące jednocześnie odprowadzać nadmiar wody z otoczenia za pomocą specjalnych, dodatkowych pomp. 
 5. Osuszacze przemysłowe przydają się także w branży budowlanej, przyspieszają bowiem wysychanie świeżo malowanych ścian czy tynku, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Nic dziwnego, że zyskują coraz większą popularność.

Jak wybrać odpowiedni osuszacz powietrza? Krok po kroku 

Szykując się do zakupu własnego urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które wpływają na skuteczność pracy, a także komfort osób, przebywających w danym pomieszczeniu. 

 1. Przede wszystkim sprawdź, jakie są wymiary pomieszczenia, które chcesz osuszyć, aby wiedzieć, na jaką wydajność sprzętu należy zwrócić uwagę. 
 2. W przypadku miejsc o niedużej powierzchni, do czterdziestu metrów kwadratowych, najlepiej postawić na osuszacz powietrza, którego wydajność wynosi około 10 litrów na 24 godziny. 
 3. Przy większych powierzchniach, jak mieszkanie do osiemdziesięciu metrów kwadratowych, lepiej sprawdzi się model o wydajności 20 litrów na 24 godziny.
 4. Zawsze dobieraj wydajność maszyny do powierzchni, na której ma ona służyć. 
 5. Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki generuje dany osuszacz powietrza. Im większy tym większy dyskomfort może powodować u osób przebywających w otoczeniu. 
 6. Osuszacze kondensacyjne będą najbardziej skutecznie w pomieszczeniach o nawet 80% wilgotności oraz temperaturze od 30 stopni. 
 7. Natomiast osuszacze adsorpcyjne lepiej sprawdzą się w chłodniejszych miejscach.

Pamiętaj, że zakup osuszacza to inwestycja na dłuższy czas, dlatego warto się do niej przygotować!


Osuszacz Master ranking - najwyższa jakość w dobrej cenie

Pośród różnych modeli osuszaczy powietrza możesz znaleźć także warianty od renomowanej firmy Master. Marka jest liderem na skalę światową w produkcji urządzeń do kontroli mikroklimatu, a w swojej ofercie poza osuszaczami oferuje także wiele rodzajów nagrzewnic, klimatyzatorów czy wentylatorów. Sprzęt od marki Master odznacza się solidną konstrukcją, a obudowa jest specjalnie chroniona przed czynnikami zewnętrznymi za pomocą malowania proszkowego. 

Postaw na bezpieczeństwo 

Master wykorzystuje w swoich urządzeniach wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nie tylko stają się one wyjątkowo proste w obsłudze, ale także w pełni bezpieczne dla użytkownika. Produkty od tej znanej marki cieszą się zainteresowaniem wśród wielu profesjonalistów, a maszyny odznaczają się bardzo długą żywotnością. Dodatkowo są niezwykle wydajne oraz skuteczne w wykonywanej pracy. Warto zapoznać się z ofertą osuszaczy powietrza od tej cenionej marki.


Osuszacz powietrza ranking - topowe modele 

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych osuszaczy powietrza od profesjonalnej firmy Master. Wybór modeli opieramy na zainteresowaniu klientów poszczególnymi wariantami osuszaczy powietrza oraz ich oceną produktu i poziomem zadowolenia. Osuszacze Master odznaczają się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także dużą efektywnością oraz bardzo konkurencyjną ceną. Przekonaj się, który osuszacz powietrza firmy Master będzie idealny dla Ciebie!


Osuszacz Master DH 752

Wśród wielu wariantów tych urządzeń warto zwrócić uwagę na wydajny Osuszacz Master DH 752, stworzony z myślą o zastosowaniach przemysłowych. Do jego licznych zalet należy zaliczyć:

 • prostą obsługę, 
 • trwałą metalową obudowę 
 • kompaktowe wymiary. 

Dodatkowym walorem jest również obecność specjalnej ramy oraz kół transportowych, ułatwiających przemieszczanie sprzętu tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Osuszacz przemysłowy Master DH 752 został wyposażony w kontrolę zapełnienia zbiornika na wodę oraz wbudowany higrostat, dzięki któremu na bieżąco kontroluje poziom wilgoci w pomieszczeniu, dostosowując do niego swoją pracę. Osuszacz Master DH 752 doskonale sprawdza się przy długotrwałej pracy, również w trudnych warunkach. Jego wydajność to aż 45,6 litra na 24 godziny, co sprawia, że doskonale poradzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni nawet do 700 m3. Przepływ powietrza w tym modelu wynosi 350 m3 na godzinę. Idealnie nadaje się do osuszania powietrza na budowach, w archiwach, bibliotekach, magazynach, biurach czy hotelach.


Osuszacz Master DH 732

Innym modelem, który warto sprawdzić jest Osuszacz powietrza Master DH 732. To niepozorne urządzenie odznacza się wydajnością na poziomie 30 litrów na 24 godziny pracy. Zostało zaprojektowane z myślą o powierzchniach nawet do 450 m3, a przepływ powietrza w tym osuszaczu to 200 m3 na godzinę. Dodatkową zaletą jest nieduży pobór mocy na poziomie 0,68 kW. Osuszacz wilgoci posiada specjalny uchwyt transportowy oraz wbudowane koła, a kompaktowa obudowa odznacza się dużą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych. Intuicyjny panel zapewnia prostotę obsługi, zaś wbudowany higrostat stale monitoruje poziom wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. Osuszacz Master DH 732 ma możliwość ciągłej, wielogodzinnej pracy, również w wyjątkowo trudnych warunkach. Przydatną zaletą jest także duży zbiornik na wodę o pojemności 6,5 litra. Osuszacz powietrza Master możesz wykorzystać do usuwania skutków zalania lub powodzi w budynkach użytku publicznego, domach i mieszkaniach. Doskonale sprawdzi się również na placach budowy, przy remontach czy pracach wykończeniowych. 


Osuszacz Master DH 62

Modelem, który wzbudza duże zainteresowanie wśród klientów, jest także Osuszacz powietrza Master DH 62. Kompaktowa obudowa oraz nieduża waga sprzętu, wynosząca jedynie 47 kilogramów, skrywają w sobie dużą wydajność oraz skuteczność przy pracy w trudnych warunkach. Osuszacz wilgoci posiada przepływ powietrza na poziomie 480 m3 na godzinę, a jego wydajność to aż 52 litry na 24 godziny. Posiada wbudowany pojemnik na wodę o pojemności 11 litrów, a jego pobór mocy to zaledwie 0,89 kW, dzięki czemu jest niezwykle ekonomiczny podczas pracy. Osuszacz przemysłowy doskonale nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 780 m3, dlatego świetnie sprawdza się podczas użytkowania na terenie fabryk, magazynów, archiwów, hoteli czy piwnic. Metalowa, wytrzymała obudowa oraz specjalna rama z kołami transportowymi zapewnią dodatkowy komfort przy eksploatacji i przenoszeniu. Automatyczne sterowanie pozwala w jeszcze prostszy sposób obsłużyć całe urządzenie, zaś wbudowany higrostat zapewni stałą kontrolę poziomu wilgotności otoczenia. Osuszacz budowlany Master może pracować przez wiele godzin bez przerwy, usuwając nadmiar wilgoci z powietrza.


Osuszacz Master DH 92

Podobnym wariantem, cieszącym się dużym uznaniem wśród profesjonalistów, jest również Osuszacz powietrza Master DH 92. Może być wykorzystywany w bardzo dużych pomieszczeniach, których rozmiar sięga aż do 1200 m3. Dużą skuteczność podczas użytkowania zapewnia mu wydajność na poziomie aż 80 litrów na 24 godziny, zaś przepływ powietrza w tym modelu wynosi 1000 m3 na godzinę. Pobór mocy w osuszaczu Master DH 92 to tylko 1,2 kW, a całość dopełnia zbiornik na wodę o pojemności 12 litrów. Osuszacz wilgoci skutecznie poradzi sobie z usuwaniem skutków powodzi lub zalań, a także z ochroną pomieszczeń magazynowych, fabrycznych czy biurowych przed skutkami nadmiaru wilgoci. Prosta obsługa osuszacza powietrza oraz automatyczny panel sterowania pozwalają na większy komfort przy eksploatacji urządzenia. Dzięki specjalnej ramie oraz wbudowanym kołom może być łatwo transportowany tam, gdzie chcesz go wykorzystać. Wbudowany higrostat pozwala na monitorowanie poziomu wilgoci w powietrzu oraz dostosowanie do niego pracy maszyny. A to wszystko w wytrzymałej, metalowej obudowie, odpornej na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych.


Osuszacz Master DH 26

Ostatnim, choć nie mniej skutecznym urządzeniem, jest Osuszacz powietrza Master DH 26, którego wydajność odznacza się na poziomie 27 litrów na 24 godziny. Urządzenie jest nie tylko bardzo efektowne dzięki przepływowi powietrza 350 m3 na godzinę, ale również ekonomiczne, ponieważ jego pobór energii to zaledwie 0,52 kW. Idealnie nadaje się do miejsc, których przestrzeń nie przekracza 405 m3. Dodatkowym plusem jest także nieduża, kompaktowa obudowa oraz waga, nie przekraczająca 30 kg. Transport ułatwią wbudowane kółka oraz specjalna rama. Osuszacz wilgoci odznacza się dużą łatwością w obsłudze oraz możliwością długotrwałej pracy nawet w trudnych warunkach. Dzięki wbudowanemu higrostatowi osuszacz Master DH 26 stale monitoruje poziom wilgotności powietrza w otoczeniu. Świetnie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, ale także piwnicach czy miejscach użyteczności publicznej. Wybierz swój idealny model osuszacza już dziś i ciesz się powietrzem bez nadmiaru wilgoci!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj