Pompa spalinowa do wody

Wybieramy najlepszy sprzęt!
12 maja 2022 przez
Pompa spalinowa do wody
Rafał Śliwa

Pompa spalinowa do wody to idealny wybór dla każdego gospodarstwa domowego, dzięki któremu zapewniamy sobie możliwość stałego dostępu do wody. Dzięki pompie możemy podlewać ogród, usuwać nieczystości i przepompowywać wodę. Pompa spalinowa będzie także doskonałym urządzeniem dla osób, które nie mają możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej np. na działce albo w gospodarstwie. Wówczas zapewnimy sobie takie dogodności jak np. bezproblemowe korzystanie z umywalki czy prysznica. Kolejnym zastosowaniem pomp spalinowych jest wykorzystanie ich do mycia narzędzi ogrodowych, elewacji albo samochodów. Spalinowe pompy do wody oczywiście mają także swoje zastosowanie na placach budowy.


Jak pracuje pompa do wody spalinowa? 

Urządzenia mają za zadanie podnieść ciecz z poziomu niższego na wyższy lub transportować wodę ze zbiornika o niższym ciśnieniu do zbiornika o ciśnieniu wyższym. Motopompy o napędzie spalinowym są przede wszystkim niezależne od źródła zasilania. Dzięki temu można je wygodnie transportować w dowolne miejsce, ale mogą również działać stacjonarnie. Silnik spalinowy, który zasila pompę może być dwusuwowy lub czterosuwowy. Co to jest suw? To ruch posuwisto-zwrotny tłoków w silniku. Kolejną sprawą jest zasięg pracy pompy spalinowej. Zależy on od długości węża. Długość węża z kolei jest uzależniona od mocy silnika. Im większa moc, tym większa może być odległość między zbiornikiem wody do pompy. Są to kluczowe czynniki, na które zwracamy uwagę podczas wybierania motopomp do wody. Dlatego jeśli szukasz pompy spalinowej, skontaktuj się z nami, a porozmawiamy o Twoich indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach.


Rodzaje motopomp spalinowych 

Możemy wyróżnić kilka rodzajów pomp do wody. Pierwszym z nich jest pompa spalinowa do wody czystej, co oznacza, że źródłem wody może być jezioro, rzeka albo inny zbiornik naturalny, w którym ciecz nie posiada zanieczyszczeń stałych. 


  • Pompa spalinowa do wody czystej Wacker Neuson PG 3 jest jednym z produktów tego wiodącego producenta, który warto poznać! Jest ona dedykowana do czystej wody z małymi elementami stałymi do 6,5 mm. Charakteryzuje się lekką obudową, niezniszczalnym silnikiem czterosuwowym i stabilną ramą ochronną wyposażoną w uchwyty. Waga tej motopompy wynosi 31 kg, a maksymalna wydajność to 1000l/min. Świetny sprzęt, w który warto zainwestować! 
  • Motopompa do czystej wody PRAMAC WMP 62-3 to kolejne, niezawodne urządzenie wysokiej klasy! Sprawdza się zarówno do przesyłania czystej wody, jak i może służyć jako wsparcie w jej uzdatnianiu. Rama pompy PRAMAC jest solidna, a w ciągu jednej minuty urządzenie może przepompować aż 1030 litrów czystej wody! Ta pompa spalinowa może transportować wodę z głębokości aż 8 metrów i na odległość 32 m! 

Pompy spalinowe do wody mogą być także dedykowane do wody półszlamowej. Co to oznacza? Konstrukcja omawianych motopomp sprawia, że może przez nie przepływać woda z zanieczyszczeniami o różnej średnicy (w zależności od modelu). Dzięki temu sprawdzi się do przeprowadzenia osuszania i może być także wykorzystywana na budowie. 


  • Pompa spalinowa do wody brudnej Wacker Neuson PT 2H to sprzęt nawet do trudnych zadań! Waży 59 kg i posiada zbiornik paliwa o pojemności 3 litrów. Wirnik pompy został wykonany z żeliwa hartowanego. Ponadto, pompa posiada wzbogacone węglem uszczelnienia ceramiczne, dzięki czemu możemy być pewni, że to zakup na lata! Aluminiowa obudowa jest lekka, a obsługa intuicyjna. Koniecznie sprawdź ten produkt w naszym sklepie! 
  • Motopompa do brudnej wody PRAMAC MP 56-3 to model powstały z myślą o szybkim przepompowywaniu zanieczyszczonej wody. Napędzany silnikiem spalinowym o mocy 4,5 kW, poradzi sobie w różnych sytuacjach. Ma zdolność do pompowania wody z głębokości nawet 8 metrów i na odległość 26 m! Sprawdzi się nawet na placach budowy i ułatwi prace niejednej, profesjonalnej ekipie budowlanej. Na jednym zbiorniku paliwa ta pompa spalinowa do wody przepracuje ponad 2 godziny! Jej kolejne zalety to łatwość w obsłudze, wydajność i szybkość działania nawet w trudnych warunkach! 

Trzecim typem motopomp są pompy spalinowe do wody szlamowej. Niezbędne wtedy, kiedy trzeba wypompować wodę z miejsc, gdzie znajdują się różnego typu zanieczyszczenia np. żwir. Z tego względu ten typ motopomp jest wykorzystywany podczas powodzi i podtopień. Wówczas muszą radzić sobie nawet ze szlamem. Pompa spalinowa szlamowa jest często wykorzystywana przez ekipy strażackie albo budowlane. Ale nie tylko! Często wykorzystywana jest także w rolnictwie czy do pompowania wody ze studni. Jest ona tak skonstruowana, aby w bezpieczny i sprawny sposób przepompować zanieczyszczoną wodę.


  • Motopompa do szlamu KTH 80 X KOSHIN to solidny sprzęt przeznaczony do wody piaszczystej i błotnistej z cząstkami do 27 mm. Sprawdzi się m.in. do pompowania wody ze studni albo do mycia zwierząt hodowlanych. Ma moc 5,9 KW i zbiornik paliwa o pojemności 5,3 l!
Udostępnij ten wpis
Archiwizuj