Jaki ubijak wybrać w 2024 roku? Poradnik NORWIT.PL!

1 marca 2024 przez
Jaki ubijak wybrać w 2024 roku? Poradnik NORWIT.PL!
Magdalena Urban

Wybór odpowiedniego ubijaka jest kluczowy dla efektywności oraz bezpieczeństwa pracy na budowie.

W 2024 roku rynek oferuje wiele modeli, spełniających oczekiwania profesjonalistów. W tym poradniku przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego niezbędnego urządzenia, jakim jest ubijak.

Czym kierować się przy wyborze ubijaka?

Decydując się na zakup ubijaka, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które wpływają na wydajność pracy oraz komfort użytkowania.

Do najważniejszych należą: ciężar urządzenia, prędkość robocza, moc silnika, typ silnika oraz system wymiany filtrów.

Rekomendowane modele ubijaków w 2024 roku!

Rynek oferuje wiele modeli ubijaków, jednak na szczególną uwagę zasługują te, które łączą w sobie wysoką wydajność, niezawodność oraz komfort użytkowania.

Poniżej przedstawiamy trzy modele, które w 2024 roku uznajemy za godne polecenia.

Ubijak Wacker Neuson BS 68-4A

Ubijak Wacker Neuson BS 68-4A to model cieszący się uznaniem profesjonalistów.

Charakteryzuje się ciężarem 70 kg, prędkością roboczą 14 m/min oraz mocą silnika 2,7 kW. Wydajność tego urządzenia wynosi 148 m2/h, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wymagających zadań.

Ubijak Wacker Neuson BS 60-2

Model Ubijak Wacker Neuson BS 60-2 to urządzenie o ciężarze 68 kg, które oferuje prędkość roboczą 9,8 m/min oraz moc silnika 1,9 kW. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego urządzenia o solidnych parametrach.

Ubijak Husqvarna LT 6005 11" PREMIUM

Ubijak Husqvarna LT 6005 11" PREMIUM wyróżnia się prędkością roboczą 18 m/min oraz mocą silnika 2,7 kW, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej wydajnych modeli na rynku. Jego ciężar to również 70 kg, co zapewnia doskonałą stabilność podczas pracy.

Porównanie wydajności rekomendowanych ubijaków!

Wybór odpowiedniego ubijaka często zależy od jego wydajności oraz zdolności do pracy w różnorodnych warunkach.

Porównując rekomendowane modele, należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry takie jak siła odśrodkowa, liczba filtrów oraz szerokość robocza, które bezpośrednio wpływają na efektywność pracy.

1. Siła odśrodkowa

Siła odśrodkowa jest jednym z najważniejszych parametrów, określającym zdolność urządzenia do zagęszczania gruntu.

Wśród rekomendowanych modeli, Ubijak Wacker Neuson BS 68-4A wyróżnia się siłą odśrodkową wynoszącą 19 kN, co świadczy o jego wysokiej efektywności.

2. Liczba filtrów i system wymiany filtrów

System filtracji ma kluczowe znaczenie dla długotrwałej i bezawaryjnej pracy silnika.

Model Husqvarna LT 6005 11" PREMIUM posiada dwa filtry, co zapewnia lepszą ochronę silnika przed zanieczyszczeniami. Ponadto system wymiany filtrów w tym modelu jest uproszczony, co ułatwia konserwację.

3. Szerokość robocza

Szerokość robocza bezpośrednio wpływa na efektywność pracy, pozwalając na szybsze zagęszczanie większych obszarów.

Wszystkie rekomendowane modele mają identyczną szerokość roboczą wynoszącą 280 mm, co czyni je równie efektywnymi w pracy na budowie.

Zastosowanie ubijaków w praktyce!

Ubijaki znajdują szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, szczególnie przy zagęszczaniu gruntu pod fundamenty, nawierzchnie, przy budowie ścieżek oraz chodników. Ich efektywność sprawia, że są niezastąpione przy realizacji wielu projektów budowlanych.

W przypadku prac związanych z przygotowaniem podłoża, kluczowe jest osiągnięcie odpowiedniego stopnia zagęszczenia. Ubijaki są tu niezastąpionym narzędziem, pozwalającym na szybką oraz efektywną pracę. Dzięki swojej mobilności i wydajności są często wybieranym narzędziem do tych zadań.

Ubijaki dostępne w sklepie online NORWIT.PL!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu online NORWIT.PL, gdzie nasz zespół z przyjemnością pomoże w wyborze idealnego ubijaka dla Państwa potrzeb.

Oferujemy szeroki wybór urządzeń i maszyn, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj