Zagęszczarka gruntu - TOP 5 ubijaków skoczków w 2024 roku!

29 maja 2024 przez
Zagęszczarka gruntu - TOP 5 ubijaków skoczków w 2024 roku!
Magdalena Urban

Wybór odpowiedniej zagęszczarki gruntu jest kluczowy dla skutecznego wykonywania prac budowlanych i drogowych.

W 2024 roku na rynku dostępnych jest wiele modeli ubijakówSkoczki te, różnią się parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem.


Dlaczego warto wybrać ubijak skoczek?

Ubijaki skoczki to niezastąpione urządzenia w budownictwie. Ich wielofunkcyjność i efektywność sprawiają, że są idealnym wyborem do różnorodnych zastosowań. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają precyzyjne zagęszczanie nawet w trudno dostępnych miejscach.


Kluczowe cechy ubijaków skoczków!

Przy wyborze ubijaka skoczka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, które mają bezpośredni wpływ na wydajność oraz komfort pracy. 


Oto najważniejsze z nich:

  • Moc silnika - Im większa moc, tym większa zdolność do zagęszczania trudniejszych materiałów.
  • Siła odśrodkowa - Wyższa siła zapewnia lepsze zagęszczenie przy mniejszej liczbie przejść.
  • Waga urządzenia - Cięższe modele są zazwyczaj bardziej efektywne w zagęszczaniu, ale mogą być trudniejsze w obsłudze.
  • Szerokość płyty - Szersza płyta pozwala na szybsze pokrycie większej powierzchni, ale może być mniej precyzyjna w wąskich miejscach.
  • System antywibracyjny - Zmniejsza zmęczenie operatora i zwiększa komfort pracy.

TOP 5 ubijaków skoczków w 2024 roku!

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ubijaków, które różnią się parametrami i przeznaczeniem. Oto przegląd pięciu najbardziej polecanych modeli.


Ubijak Wacker Neuson BS 50-2 11"

Ubijak Wacker Neuson BS 50-2 11" to lekki i wydajny model o ciężarze 59 kg, wyposażony w silnik o mocy 1,7 kW. Jego szerokość robocza wynosi 280 mm, a prędkość robocza to 9,5 m/min. Idealny do precyzyjnego zagęszczania w trudno dostępnych miejscach. Automatyczny wyłącznik, licznik motogodzin oraz rolka transportowa zapewniają wygodę użytkowania.


Ubijak Wacker Neuson BS 60-2

Ubijak Wacker Neuson BS 60-2 to solidny i wydajny model o ciężarze 68 kg, wyposażony w silnik o mocy 1,9 kW. Szerokość robocza wynosi 280 mm, a prędkość robocza to 9,8 m/min. Wyposażony w automatyczny wyłącznik, licznik motogodzin oraz rolkę transportową, co sprawia, że jest łatwy w obsłudze i efektywny w pracy.


Ubijak Altrad Belle RTX 68 11"

Ubijak Altrad Belle RTX 68 11" to mocny i wydajny model o ciężarze 72 kg, wyposażony w silnik o mocy 2,8 kW. Szerokość robocza wynosi 280 mm, a prędkość robocza to 13,6 m/min. Posiada automatyczny wyłącznik, rolkę transportową oraz osłonę silnika, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy.


Ubijak Husqvarna LT 6005 11" PREMIUM

Ubijak Husqvarna LT 6005 11" PREMIUM to model premium o ciężarze 70 kg, wyposażony w silnik o mocy 2,7 kW. Szerokość robocza wynosi 280 mm, a prędkość robocza to 18 m/min. Wyposażony w licznik motogodzin, rolkę transportową oraz osłonę silnika, co czyni go idealnym wyborem dla wymagających użytkowników.


Ubijak Wacker Neuson BS 68-4A

Ubijak Wacker Neuson BS 68-4A to potężny model o ciężarze 70 kg, wyposażony w silnik o mocy 2,7 kW. Szerokość robocza wynosi 280 mm, a prędkość robocza to 14 m/min. Posiada automatyczny wyłącznik, licznik motogodzin oraz rolkę transportową, co zapewnia wygodę i efektywność pracy.


Jak wybrać odpowiedni ubijak?

Wybór odpowiedniej zagęszczarki gruntu zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj wykonywanych prac, warunki terenowe oraz budżet.


Oto kilka kroków, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

  1. Określenie rodzaju prac - Czy ubijak będzie używany do dużych projektów budowlanych, czy do mniejszych prac?
  2. Analiza warunków terenowych - Jakie są właściwości gruntu, który ma być zagęszczany? Czy potrzebna jest wysoka siła odśrodkowa?
  3. Ocena budżetu - Jaką kwotę można przeznaczyć na zakup zagęszczarki?
  4. Porównanie modeli - Przeglądanie specyfikacji technicznych i recenzji różnych modeli.
  5. Testowanie urządzenia - Jeśli to możliwe, warto przetestować ubijak przed zakupem.

Ubijaki skoczki dostępne w NORWIT.PL!

Ubijaki skoczki, to niezastąpione urządzenia w budownictwie, oferujące wysoką efektywność i wszechstronność. Wybór odpowiedniego modelu zależy od specyficznych potrzeb i warunków pracy. Modele takie jak Model 1Model 2 oraz Model 3 wyróżniają się na tle konkurencji i są godne polecenia w 2024 roku.


Nie zapomnij o regularnym serwisowaniu i konserwacji ubijaków, aby zapewnić im długą żywotność oraz niezawodność w pracy. Wybór odpowiedniego sprzętu to inwestycja, która zwróci się w postaci efektywnie wykonanych projektów budowlanych.


Jeśli masz pytania dotyczące wyboru zagęszczarki gruntu lub potrzebujesz porady, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy chętnie pomogą w podjęciu właściwej decyzji.


Udostępnij ten wpis
Archiwizuj