Najlepsze piły do cięcia kostki brukowej - ranking 2022

28 listopada 2022 przez
Najlepsze piły do cięcia kostki brukowej - ranking 2022
Magdalena Urban


Każdy, kto specjalizuje się we wszelkich pracach budowlanych, doskonale wie, że podstawą w tej branży jest odpowiednio dobrany, niezawodny sprzęt. Bez skutecznych narzędzi i maszyn ciężko wyobrazić sobie właściwe wykonanie nawet najprostszych zleceń. Jednym z urządzeń, niezwykle cenionych przy pracach budowlanych, jest piła do cięcia kostki brukowej. To urządzenie, które umożliwia skuteczne przycinanie i dopasowywanie materiału kostki pod wybrany układ. Odpowiednio dobrana piła do kostki brukowej daje gwarancje prostego, gładkiego cięcia bez obawy o naruszenie struktury surowca. Jak wybrać odpowiedni model przecinarki do kostki brukowej? Poznaj najlepsze piły do cięcia kostki od cenionych marek!

 

Piła do cięcia kostki brukowej - na początek mała charakterystyka…


Szukając właściwej piły do kostki brukowej możesz natknąć się na wiele rodzajów tego urządzenia, między innymi piły ręczne, piły stołowe do kostki czy przecinarki taśmowe. Często wybieranym wariantem tych urządzeń, dającym wygodę i precyzję cięcia jest piła stołowa, wyposażona w wygodny stół roboczy. Elementy kostki brukowej przesuwane są po stole w stronę obracającego się z dużą prędkością ostrza piły, dzięki czemu materiał zostaje precyzyjnie przecięty w wyznaczonym miejscu. Obecność stołu ogranicza konieczność dźwigania maszyny lub materiałów do przecięcia, co zapewnia dużą wygodę użytkowania. Specjalnie skonstruowane piły murarskie z ostrzem zawieszonym nad stołem dają także możliwość ustawienia tarczy pod kątem, aby wykonać bardziej złożone cięcie. Piły stołowe wyposażono w dokładne miarki, ułatwiające obliczenie miejsca cięcia. Przesuwanie materiału po stole ułatwiają niezawodne prowadnice. Ten rodzaj przecinarek do cięcia kostki brukowej cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zadowoleniem fachowców.

 

Piła do cięcia kostki brukowej - wynajem czy zakup?


Jak każdy profesjonalny sprzęt, również własna piła do kostki brukowej wiąże się ze znaczącą inwestycją pieniędzy. Pytanie, czy lepiej kupić własne urządzenie czy postawić na wynajem, jest bardzo indywidualną kwestią i zależy w głównej mierze od częstotliwości jej użytkowania. Jeżeli prowadzisz firmę, która specjalizuje się między innymi w konstrukcji elementów z kostki brukowej, sprzęt będzie dla Ciebie niezbędny przy wielu zleceniach. W takiej sytuacji zakup własnej maszyny będzie bardziej opłacalny ze względu na częstą potrzebę jej wykorzystania. Jednocześnie kupując piłę do kostki zyskujesz pewność o jej wydajności oraz stanie faktycznym. Choć specjalistyczne urządzenia nie należą zwykle do najtańszych, przeliczając koszty jakie należy pokryć, wynajmując intensywnie ten sam model, może okazać się, że o wiele korzystniej będzie postawić na zakup własnej maszyny. Wynajem piły do kostki brukowej będzie opłacalny wyłącznie wtedy, gdy okazja do jej wykorzystania zdarza się raz na jakiś czas.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?


Szukając idealnego wariantu przecinarki do kostki brukowej możesz natknąć się na wiele ciekawych modeli od różnych znanych marek. Przy ostatecznym wyborze warto porównać sobie kilka istotnych parametrów, aby zyskać pewność, czy wybrana piła będzie spełniała wszystkie Twoje oczekiwania. Najważniejsze z nich to:

 

  • moc urządzenia - niezwykle istotny parametr. Jeżeli przewidujesz, że piła będzie wykorzystywana przez wiele godzin, dobrze jest zdecydować się na jej wyższą moc, dzięki której będzie niezawodna przy każdym zadaniu;
  • rodzaj silnika - w tych urządzeniach możesz postawić na niezależny silnik spalinowy lub wybrać wygodną opcję zasilania elektrycznego, wedle własnych potrzeb;
    wymiary tarczy - ten parametr powie Ci, na jaką maksymalną głębokość będzie mogło być wykonane cięcie, co pozwoli Ci dopasować model pod konkretny materiał;
  • powierzchnia robocza - przy dużych materiałach do cięcia najlepiej sprawdzą się większe wymiary stołu roboczego.

 

Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje w każdym modelu piły do kostki brukowej. Ułatwią Ci one wykonanie każdego zlecenia oraz pozwolą dostosować sposób pracy do oczekiwanych efektów końcowych.

 

Piła do cięcia kostki brukowej na mokro czy na sucho?


Popularnym rozwiązaniem, spotykanym w piłach, dedykowanych do kostki brukowej, jest możliwość cięcia materiału na mokro z pomocą wody. Piła do cięcia kostki na mokro to chętnie wybierany wariant urządzenia, za którym przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim woda chroni materiał, zapewniając gładkie cięcie oraz zapobiegając pękaniu czy kruszeniu. Jednocześnie dobrze działa na maszynę, skutecznie chłodząc zarówno samą piłę, jak i tarczę oraz kostkę. Tym samym chroni urządzenie przed nadmiernym przegrzaniem, które może prowadzić do awarii, zwłaszcza przy wielogodzinnej pracy. Woda wykorzystana przy cięciu kostki niweluje nadmiar pyłu osiadającego na sprzęcie i otoczeniu, który może być bardzo uciążliwy przy usuwaniu. Niektóre tarcze do kostki brukowej zostały specjalnie stworzone pod kątem cięcia na mokro, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada taką funkcję.

 

Najlepsze piły do cięcia kostki brukowej


Opierając się na opiniach klientów oraz popularnych modelach, chętnie wybieranych do zakupu, stworzyliśmy ranking niezawodnych wariantów piły do kostki brukowej. Poniżej znajdziesz modele od znanych producentów, odznaczające się dużą wytrzymałością, skutecznością oraz precyzją cięcia. Przedstawiamy najlepsze piły do cięcia kostki, dostępne do zakupu na stronie Norwit.pl!

 

Piła murarska NORTON CLIPPER CST 120 230V


Jednym z cenionych wariantów przecinarek do kostki brukowej jest wyjątkowy model od znanej marki Norton Clipper. Urządzenia od tego producenta cechują się najwyższą jakością, skutecznością oraz wyjątkową żywotnością dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów. Model CST 120 zasilany jest za pomocą energii elektrycznej o napięciu 230V. Jego moc to 2,2 kW, a prędkość obrotowa wynosi aż 2800 obrotów na minutę. Głębokość cięcia przy tym wariancie to 110 mm, a maksymalna długość cięcia to 1200 mm. Maksymalna średnica tarczy w wybranej pile murarskiej wynosi 350 x 25,4 mm. To solidne urządzenie z ostrzem zawieszonym na prowadnicy nad powierzchnią stołu roboczego. Daje możliwość wykonania precyzyjnego cięcia na materiałach o różnej wielkości. Idealny do masowej obróbki kostki brukowej, świetnie sprawdzi się przy każdym zaawansowanym zleceniu.

 

Piła stołowa Dr. Schulze BS 350 LST


Kolejnym polecanym wariantem piły do kostki brukowej jest piła stołowa od uznanej firmy Dr. Schulze. Model BS 350 LST odznacza się zasilaniem elektrycznym z napięciem 400V oraz mocą silnika 2,2 kW. Wygodna, stabilna konstrukcja o niedużych rozmiarach pozwala skutecznie przeprowadzić cięcie w każdych warunkach. Głębokość cięcia w wybranym modelu wynosi 120 mm, a maksymalna długość cięcia to 650 mm. Maksymalna średnica tarczy, pasującej do obudowy wynosi 350 mm. To model piły stołowej o kompaktowej budowie, wyróżniający się niedużym ciężarem, który nie przekracza 70 kg. Dzięki temu można go z łatwością transportować i wykorzystywać na różnych terenach budowy zawsze tam, gdzie jest akurat niezbędny.

 

Piła stołowa Norton Clipper CM 401 230V


Świetnym wyborem wśród urządzeń do cięcia kostki brukowej jest również wytrzymała, solidna piła stołowa od Norton Clipper. Wśród wielu zalet tego modelu klienci szczególnie cenią sobie jej niezawodność oraz długą żywotność, którą zawdzięcza mocnej konstrukcji. Piła stołowa Norton Clipper CM 401 funckjonuje dzięki wydajnemu silnikowi elektrycznemu 230 V o mocy 2,2 kW. Głębokość cięcia w wybranym modelu wynosi 150 mm, a maksymalna długość cięcia to aż 600 mm. Urządzenie jest w stanie wytworzyć nawet do 2700 obrotów na minutę, zapewniając precyzyjne cięcie za każdym razem. Maksymalna średnica tarczy wynosi 400 mm, a wymiary stołu roboczego to 500 x 600 mm. Wybrany wariant piły stołowej od cenionego producenta cieszy się dużym zainteresowaniem oraz wieloma pozytywnymi opiniami klientów. Taka inwestycja na pewno zwróci się poprzez szybką i dokładnie wykonaną pracę.

 

Piła stołowa Husqvarna TS 400F


Ostatnią, lecz nie mniej ciekawą propozycją, jest wysokiej jakości piła stołowa od lidera w produkcji maszyn do cięcia, czyli marki Husqvarna. Model ten zbiera wiele pozytywnych opinii i jest chętnie wybierany przez wymagających specjalistów. Piła do cięcia kostki Husqvarna daje możliwość pracy na wielu materiałach w formie bloków czy płyt. Moc silnika w modelu TS 400F to 1,5 kW, a częstotliwość podczas pracy wynosi 50 Hz. Głębokość cięcia w wybranym wariancie osiąga 125 mm, a maksymalna długość cięcia wynosi aż 700 mm. Maksymalna średnica tarczy, jaką możesz wykorzystać w tym modelu to 400 mm. Urządzenie posiada również kilka dodatkowych funkcji, takich, jak wbudowane koła transportowe czy specjalny system awaryjnego wyłączania w przypadku przegrzania. Stabilne cztery nogi oraz kompaktowa budowa, w połączeniu z wagą nie przekraczającą 96 kg sprawiają, że piła od marki Husqvarna doskonale sprawdzi się przy każdym zleceniu. 

 

Jeżeli chcesz poznać wszystkie najlepsze przecinarki do cięcia kostki brukowej, by znaleźć wariant idealny dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą tych urządzeń, dostępną w sklepie internetowym Norwit.pl!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj