Oferta narzędzi ręcznych do betonowania w sklepie Norwit

12 maja 2022 przez
Oferta narzędzi ręcznych do betonowania w sklepie Norwit
Rafał Śliwa

Spis treści

 1. Wiertnica do betonu w branży budowlanej. 
 2. Rodzaje wiertnic do betonu.
 3. Wiertła diamentowe.
 4. Pozostałe rodzaje wierteł.
 5. Wiertnice do betonu ze statywem.
 6. Wiertnica Husqvarna - główne cechy 
 7. Wiertnica Tyrolit - czym się wyróżnia?
 8. Wiertnice do betonu: akcesoria 

Wiertnica betonowa w branży budowlanej 

Firmy budowlane podczas prac instalatorskich czy remontowych mierzą się z różnymi problemami związanymi z przewiertami. Odpowiednia wiertnica poradzi sobie z przewierceniem m.in. elewacji, posadzek, ścian o dużej grubości, twardych struktur gresowych, marmurowych czy też stropów. W wielu przypadkach w pracy sprawdzą się wiertarki sds+ lub sds max, natomiast jeśli mamy do czynienia ze szczególnie twardymi materiałami, jak na przykład beton zbrojony, wiertarka nie wystarczy. Wówczas musimy sięgnąć po wiertnicę do betonu. Specjaliści w zakresie wiercenia potrzebują dobrego sprzętu, aby pracować wydajnie, bezpiecznie i szybko. Wybór jakościowych i dopasowanych do potrzeb wiertnic do betonu wydaje się więc podstawą jakichkolwiek działań wiertniczych. Dziś omówimy rodzaje wiertnic, wierteł oraz jak wybrać odpowiedni sprzęt na miarę swoich potrzeb.


Rodzaje wiertnic do betonu

Możemy wyróżnić wiertnice do betonu z napędem elektrycznym, pneumatycznym lub hydraulicznym. W przypadku zakupu wiertnicy z napędem elektrycznym wystarczy wpiąć ją do gniazdka 230V lub 400V lub w przypadku niektórych modeli należy zaopatrzyć się agregat wysokiej częstotliwości. Zaletą takiego power packa wysokiej częstotliwości jest bardzo duża moc przy małym ciężarze. W konsekwencji praca jest bardziej efektywna. Jeśli z kolei wybierzemy wiertnicę z napędem hydraulicznym, konieczne będzie zaopatrzenie się w agregat hydrauliczny. Przejdźmy jednak do tego czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wiertnic.


Wiertnice do betonu z napędem hydraulicznym

To profesjonalne i bardzo efektywne wiertnice o dużej mocy. Podczas wiercenia jest możliwość regulacji prędkości obrotowej. Przeznaczone do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach np. podczas konieczności wykonania głębokich otworów czy przepustów pod rury kanalizacyjne. 


Wiertnice z napędem pneumatycznym

Rodzaj wiertnic, który sprawdzi się w sytuacjach trudnych, kiedy to ze względów bezpieczeństwa nie można używać sprzętu o napędzie elektrycznym czy spalinowym. Wiertnice pneumatyczne są poręczne i pozwalają na pracę w trudniej dostępnych oraz wilgotnych miejscach.


Wiertnice z napędem elektrycznym

Najbardziej popularny rodzaj wiertnic. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wiertnic elektrycznych, które różnią się swoją mocą i wydajnością. Możemy rozróżnić wiertnice pod względem średnicy wykonywanych otworów. 

 • Wiertnice do 150 mm - tylko do wykonywania małych otworów, zwykle używane bez statywu.
 • Wiertnice do 350 mm - montowane na statywach, do różnego rodzaju przewiertów.
 • Wiertnice do 400 mm - możemy nią wykonywać otwory o różnych średnicach, więc przyda się przy różnego typu pracach. 
 • Wiertnice do 600 mm - najmocniejsze wiertnice, dzięki którym można robić odwierty o dużej średnicy. 

Jaka wiertnica do betonu będzie więc najlepsza? Zależy to oczywiście od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybór odpowiedniej maszyny to często wyzwanie i przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistą. Inwestycja w najlepszej jakości sprzęt z pewnością się opłaci, ponieważ maszyna będzie nie tylko bardziej wydajna i dostosowana do warunków pracy, ale także jej żywotność będzie dłuższa. Dlatego w Norwit nasi specjaliści zawsze służą profesjonalnym doradztwem i chętnie przekazują swoją wiedzę naszym klientom!


Rodzaje wierteł: wiertła diamentowe

Wybór odpowiedniej maszyny to krok numer jeden. Kolejnym będzie wybór wybór wierteł do betonu. Nieprawidłowo dobrane wiertło może bardzo szybko się stępić i nie będzie już można z nim pracować lub może nadmiernie obciążać maszynę i doprowadzić do jej uszkodzenia. Jak więc wybrać właściwie? 


Wiertła diamentowe koronowe 

Diament w pracach budowlanych i wykończeniowych jest niezbędny. Wykorzystuje się go coraz częściej zarówno podczas wiercenia, jak i cięcia. Koronki diamentowe współpracujące z wiertnicami diamentowymi możemy podzielić na te do wiercenia na sucho oraz do pracy na mokro. Doskonale sprawdzą się podczas konieczności wykonywania przewiertów o dość dużych średnicach. Koronki diamentowe przyspieszają wiercenie w płytach żelbetowych, z czym może sobie nie poradzić młot udarowy. Wiertło koronowe diamentowe należy dobrać zgodnie z jego przeznaczeniem. Te do pracy na mokro zmuszą być chłodzone wodą w ostały wyposażone w pojemnik na wodę. Woda ma tutaj podwójną rolę. Po pierwsze działa chłodząco, dzięki czemu korona diamentowa wolniej się zużywa, po drugie natomiast wypłukuje urobek. W pracy na sucho podobną rolę pełni odkurzacz. Wiertnica do betonu z koroną diamentową pracująca bez udaru pozwala uzyskać czysty otwór i zachować niezbędną jakość pracy podczas wiercenia w betonie zbrojonym. Jeśli zamiast wiertnicy do betonu zostałby bowiem użyty młot udarowy istnieje realne zagrożenie naruszenia prętów zbrojeniowych i betonu, a w konsekwencji poważnego osłabienia konstrukcji betonu. 


Wiertła widiowe do betonu

Część robocza takiego typu wiertła została wykonana z węglika spiekanego. Ich cechy to ukształtowana głowica i spirala z pojedynczym rowkiem, a także duża wytrzymałość. Są one bowiem prawie tak twarde jak wiertła diamentowe. Wiertła widiowe do betonu są tańsze niż diamentowe, ale w trakcie eksploatacji generują jednak więcej kosztów. Wiertła widiowe częściej wykorzystuje się w prostych pracach montażowych. 


Wiertła z płaską głowicą lub o podwójnym/poczwórnym ostrzu 

To wiertła o specjalnym kształcie, który pozwala na przebicie się przez kolejne warstwy betonu. W zależności od typu mogą być wykorzystywane do wiercenia w murach, betonie niezbrojonym lub zbrojonym.


Wiertnice do betonu ze statywem 

Istotnym elementem składowym wiertnic jest statyw. Nie ma wówczas konieczności, aby specjalista od prac wiertniczych wykonywał nawierty “z ręki”. Praca jest bardziej stabilna i wygodna. Wiertnica do betonu wyposażona w statyw umożliwia bardziej precyzyjne nawierty pod odpowiednim kątem. Statyw odpowiada bowiem za prawidłowy docisk podczas wiercenia. Wybierając statyw należy oczywiście zwrócić uwagę na jego kompatybilność z daną wiertnicą do betonu. Podczas pracy niezbędne jest dopasowanie stojaka do głębokości i średnicy otworu oraz bezpieczne umieszczenie wiertła między statywem a wrzecionem. Statyw doskonale sprawdza się podczas wiercenia w żelbecie zbrojonym. 


Możemy wyróżnić statyw standardowy oraz statyw rozporowy. Co to oznacza? Jeśli pracujesz na mniejszych maszynach, a wielkość wykonywanych otworów nie jest duża, standardowy statyw będzie odpowiednim wyborem. Jeśli natomiast wykonujesz otwory o dużej średnicy a maszyna jest sporych rozmiarów, to statyw rozporowy ułatwi pracę. Jest większy od statywu standardowego i zapewnia większą stabilność. 


Jak zamontować statyw do wiertnicy? Montaż jest bardzo prosty. Należy użyć kotwę stalową, śruby z szerokim gwintem oraz śruby mocujące, aby zapewnić statywowy stabilność. Następnie montujemy silnik do dedykowanego uchwytu. Do części stojaków można zamontować także podziałkę, która pokaże głębokość wiertła w naszym podłożu. Jeśli podziałka ma dodatkowo wbudowaną poziomicę, ułatwione będzie ustawienie wiertła w poziomie i pionie. W przypadku konieczności wykonania niewielkich nawiertów nie korzysta się zazwyczaj ze stojaka. 


Wiertnica Husqvarna - główne cechy 

Narzędzia diamentowe Husqvarna to produkty najwyższej jakości. Wiertnice elektryczne tej marki możesz otrzymać w wersjach zarówno ręcznych, jak i statywowych. Mogą one współpracować z różnymi źródłami zasilania (elektrycznymi, hydraulicznymi oraz modelami PRIME). Wiertnice Husqvarna charakteryzuje także ogromna wydajność, wyposażenie w wytrzymałe przekładnie, które zapewniają optymalne prędkości obrotowe, a także ergonomiczna konstrukcja. Korzystanie z narzędzi Husqvarna zapewnia wygodną, zoptymalizowaną pracę na najwyższym światowym poziomie. Firma Husqvarna produkuje także świetnej jakości wiertła koronowe. 


Wiertnica do betonu Husqvarna z serii DMS (ze statywem)

W ofercie znajdziesz gotowe komplety: wiertnica + statyw. Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były proste, wygodne dla użytkownika i niezawodne. Statyw pozwala na stabilną pozycję podczas wykonywanych prac wiertniczych. Opcja dedykowana dla hydraulików, elektryków i rzemieślników, którzy chcą wiercić małe lub średnie otwory w betonie, murze lub cegle.


Wiertnice Husqvarna DM 650

To najbardziej wszechstronna wiertnica spośród produktów marki Husqvarna. Wykonuje otwory aż do 600 mm! Ma dużą moc, jest stosunkowo lekka, więc praca z nią może być prawdziwą przyjemnością. Łatwy montaż i technologia wysokiej częstotliwości to kolejne zalety tego produktu! 

Wiertnica Husqvarna DM 406 H

To wiertnica polecana przez producenta do głębokich otworów, przepustów pod rury kanalizacyjne i do wiercenia „ściegiem” w różnych materiałach. Można zmieniać prędkość obrotową w trakcie pracy. Wydajna i wygodna w obsłudze!

Wiertnica Husqvarna DM 400

Urządzenie elektryczne wyposażone w aluminiową obudowę jest bardzo wygodne i niezawodne. Teraz także z opcją technologii Bluetooth. Wiertnica Husqvarna DM 400 to produkt szczególnie dla tych, którzy wykonują odwierty koronami wiertniczymi. Przeznaczona została do pracy na statywie, dzięki czemu zapewnia stabilność, precyzję i dobrą moc działania! 

Sprzedajemy produkty marki Husqvarna i doradzamy naszym klientom. Napisz do nas i umów się na konsultację jaką wiertnice Husqvarna wybrać! Wiertnica Husqvarna to dobry wybór. Zobacz więcej produktów marki Husqvarna w naszym sklepie! 


Wiertnica Tyrolit - czym się wyróżnia?

Wiertnice rdzeniowe Tyrolit to sprzęt, który idealnie nadaje się do wiercenia w ścianach, posadzkach i sufitach. Są dobre do prac instalacyjnych i elektrycznych. Jeśli chcesz zapewnić sobie jak najbardziej wygodną pracę jest to idealna opcja dla Ciebie!


Wiertnica diamentowa Tyrolit DME 20 PU

Jak wiele produktów marki Tyrolit jest to bardzo mocne urządzenie do wykonywania wielu prac. Mamy tutaj możliwość pracy zarówno z ręki, jak i montażu na statywie. Ale to nie koniec możliwości tej wiertnicy. Mamy tutaj opcje podłączenia zarówno odkurzacza, jak i hydronetki, co daje nam opcję pracy i na mokro i na sucho. Sprzęt najwyższej jakości, z którym na pewno warto się zapoznać. 


Wiertnica Tyrolit DME22SU

Wiertnica, która posiada 3-stopniową przekładnię i regulację prędkości z miękkim rozruchem. Wiertnice Tyrolit to postawienie na produkty dobrej jakości i zapewniające pełne bezpieczeństwo użytkowania. Gwarancję bezpieczeństwa dają bowiem takie elementy jak zintegrowane podcięcie po przeciążeniu czy też wyłącznik bezpieczeństwa PRCD.


Wiertnica Tyrolit DME24UW

To sprzęt, który zapewnia prawdziwie szybkie wiercenie rdzeniowe wiertłami o średnicy 250 mm. Obudowa została wykonana w całości z metalu, a system bezpieczeństwa wyposażony zarówno w mechaniczne, jak i elektroniczne odcięcie po przeciążeniu. 


Wiertnica Tyrolit DME33UW

Doskonała regulacja momentu obrotowego, wspomaganie poziomowania, najwyższej jakości system zabezpieczenia to tylko niektóre z zalet tej wspaniałej maszyny. 

Po więcej zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 


Wiertnice do betonu: akcesoria 

Wybierając odpowiednią wiertnicę do betonu warto zapoznać się z dostępnymi na rynku akcesoriami. Możemy wyróżnić następujące dodatkowe sprzęty wspierające prace wiertnicze:

 • kołnierze wodne, które odprowadzają wodę i zabezpieczają podłoże przed niepotrzebnymi zabrudzeniami,
 • belki rozporowe, które zapewnią lepszą stabilizację stojaka,
 • hydronetki (inaczej zbiorniki) do wiertnic, które zapewnią dostęp do wody zwłaszcza w pierwszych etapach budowy,
 • przedłużki do wierteł koronowych (diamentowych),
 • płytki do ostrzenia wierteł diamentowych.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal zastanawiasz się jaka wiertnica jest dla Ciebie najlepszym wyborem, odezwij się do nas. Wybór odpowiedniego produktu to często proces, który wymaga wiedzy, doświadczenia i zastanowienia. Dzięki temu Twoja inwestycja okaże się w pełni trafiona!