Idealna zagęszczarka gruntu w 2023 roku - ranking NORWIT.PL

1 kwietnia 2023 przez
Idealna zagęszczarka gruntu w 2023 roku - ranking NORWIT.PL
Magdalena Urban


Zagęszczarka jednokierunkowa, rewersyjna, ubijak, walec — czym zagęścić grunt w 2023 roku?

Na co zwracać uwagę wybierając zagęszczarki do gruntu?

Przed zakupem zagęszczarki do gruntu, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • waga urządzenia - im większa, tym będzie możliwe utwardzenie grubszej warstwy gruntu za jednym razem. Z drugiej strony, im bardziej masywna zagęszczarka, tym trudniej może być nią manewrować. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na lżejszy sprzęt o wadze poniżej 100 kg lub cięższy o wadze nawet 300 kg i więcej.
  • głębokość zagęszczania - dzięki tej wartości możemy dowiedzieć się na jakiej głębokości będzie widoczny efekt ubijania przy jednorazowym przejeździe.
  • częstotliwość wibracji - jeśli zdecydujemy się na zagęszczarkę z wyższą częstotliwością, wówczas prace mogą postępować szybciej.
  • płyta robocza - jej wielkość wpływa na wydajność pracy. Im większa, tym prace mogą przebiegać sprawniej.
  • wydajność - jest składową kilku czynników, takich jak masa, wielkość płyty oraz rodzaj powierzchni. Dzięki analizie tych elementów możemy oszacować ile metrów kwadratowych możemy obrobić w ciągu godziny.
  • kierunek pracy - możemy wyróżnić tutaj zagęszczarki jednokierunkowe i dwukierunkowe (inaczej zagęszczarka rewersyjna). Te drugie, po przełączeniu kierunku, łatwo jest wycofać. Zagęszczarka rewersyjna świetnie sprawdzi się przy pracy na trudnym terenie z nierównościami. Mechanika tych urządzeń sprawia, że bez problemu mogą się przesuwać zarówno do przodu, jak i do tyłu i są wygodniejsze dla operatora.
  • siła odśrodkowa - dzięki temu parametrowi możemy określić energię, którą przekazuje podłożu płyta robocza. Jeśli siła jest większa, możemy ubić grubszą warstwę.


Zagęszczarka jednokierunkowa - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zagęszczarki jednokierunkowe gruntu to maszyny zaprojektowane z myślą o przeprowadzaniu prac budowlanych na dużej powierzchni. Jak wskazuje na to sama ich nazwa, są zdolne do pracy tylko w jednym kierunku, czyli do przodu. Bardzo często są również wykorzystywane do niewielkiego odcinka na przykład pod ścieżkę rowerową lub chodnik. W naszym sklepie znajdziesz szeroki przekrój zagęszczarek jednokierunkowych najlepszych światowych producentów. Najcięższe z nich potrafią ważyć nawet kilkaset kilogramów!


Zagęszczarka rewersyjna - dlaczego warto?

Zagęszczarki gruntu dwukierunkowe nazywa się też rewersyjnymi. Tak jak podpowiada ich nazwa poruszają się do przodu i do tyłu, dzięki wyposażeniu w bieg wsteczny. Dzięki temu mogą ubijać grunt w trudniej dostępnych rejonach placu budowy. Mają wysoką moc ubijania i pozwalają na sprawne przygotowanie gruntu do dalszych prac. Zagęszczarka rewersyjna to najlepsze rozwiązanie, kiedy trzeba zagęścić grunt na dużej głębokości oraz na sporej powierzchni. Często spotyka się zagęszczarki rewersyjne podczas budowy dróg, nasypów kolejowych, boisk, wałów czy placów. Cechą charakteryzującą zagęszczarki dwukierunkowe jest wysoka zwrotność, dlatego dobrze zdecydować się na ten typ zagęszczarki, jeśli potrzebujesz maszyny do pracy w trudnych warunkach.


Ubijak - który wybrać?

Ubijaki stopowe określane są również mianem skoczków z powodu charakterystycznej budowy. Są zdecydowanie lżejsze od zagęszczarek płytowych (jednokierunkowych i rewersyjnych). Niewielka jest też ich płyta robocza, a co za tym idzie powierzchnia na której mogą pracować. Sprawia to, że są idealne do zagęszczania gruntu na małym obszarze. Skoczki sprawdzają się przy ubijaniu poboczy, wąskich przejść, rowów i fundamentów podczas budowy domów jednorodzinnych. Wszystkie ubijaki dostępne na norwit.pl to mimo niewielkich gabarytów mocne urządzenia, sprawdzone przez wielu profesjonalistów.


Walec - w czym nam pomoże podczas pracy?

To najcięższe zagęszczarki gruntu, które znajdziesz w sklepie Norwit. Dostępne są walce wysokiej jakości o różnej budowie - od lżejszych prowadzonych ręcznie (oczywiście ze wspomaganiem silnika), po walce tandemowe, w których można usiąść za kierownicą i prowadzić maszynę. Przeznaczone są do najcięższych robót przy pracach z wyjątkowo trudną glebą. W naszej ofercie znajdziesz również walce okołkowane nazywane powszechnie jeżem lub kolczatką ze względu na specyficzną budowę wałów. Jak wszystkie dostępne zagęszczarki gruntów w naszym sklepie, korzystamy z marek, które cieszą się światowym zaufaniem.


W kategorii zagęszczanie gruntu polecamy zagęszczarki jednokierunkowezagęszczarki rewersyjneubijaki / skoczki oraz walce. Zapraszamy do zakupy w naszym sklepie NORWIT.PL!

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj