JAKA ZAGĘSZCZARKA DO KOSTKI BRUKOWEJ JEST DLA CIEBIE? ANALIZUJEMY

ANALIZUJEMY
12 maja 2022 przez
JAKA ZAGĘSZCZARKA DO KOSTKI BRUKOWEJ JEST DLA CIEBIE? ANALIZUJEMY
Rafał Śliwa

Zastosowanie zagęszczarek do kostki brukowej 

Zagęszczarki służą nam do przygotowania solidnej podbudowy pod kostkę brukową - zagęszczają grunt i go wzmacniają. Przy pomocy tych urządzeń pozbywamy się z podłoża wody czy powietrza, dzięki czemu zmniejszamy porowatość gruntu. W trakcie naszej pracy cząsteczki po prostu przybliżają się do siebie. W konsekwencji zwiększa się nośność oraz wodoodporność podłoża. Staje się one także mniej podatne na rozjeżdżanie się i tworzenie kolein. Jak widzimy zagęszczarki do kostki są niezbędne na większości placów budowy. Mówiąc konkretnie sprawdzają się zarówno do utwardzania sypkiego podłoża, jak i zagęszczania fundamentów. Swoje zastosowanie znajdują także w pracach ogrodowych. Stajemy teraz przed wyborem jaka zagęszczarka do gruntu będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie? Jak dokonać wyboru?


Na co zwracać uwagę przy zakupie? 

Pierwszą sprawą, którą musimy poddać analizie jest teren, na którym mamy zamiar pracować. Jeśli jest on stosunkowo dobrze ubity, ale posiada trudno dostępne miejsca to sprawdzą się mniejsze, ręczne zagęszczarki do kostki brukowej. Jeśli nastawiamy się na dużą ilość pracy albo na rozległe tereny do obrobienia, to taki rodzaj zagęszczarki nam nie wystarczy. Warto wówczas pomyśleć o zainwestowaniu w mocniejsze urządzenie. Tutaj z pomocą przychodzą także zagęszczarki rewersyjne, które z łatwością mogą przesuwać się zarówno do przodu, jak i do tyłu, co sprawia, że praca operatora jest szybsza. W dodatku tego typu zagęszczarka do kostki bez problemu pracuje na trudnych terenach z licznymi nierównościami. Podsumowując, zwracajmy uwagę na takie parametry jak moc silnika, wydajność, wielkość płyty roboczej, masa urządzenia, głębokość ubijania, częstotliwość wibracji, kierunkowość oraz dostępność akcesoriów.


Topowe urządzenia 


Zagęszczarka Wacker Neuson DPU 5545 H rewersyjna

Prezentujemy Ci sprzęt o wielkiej mocy zagęszczania! Jest powszechnie stosowana przez profesjonalistów wszędzie tam, gdzie wymagania są bardzo wysokie. Radzi sobie świetnie w trudnych warunkach, a dodatkowo jest stosunkowo łatwa w obsłudze. Stosowana do zagęszczania warstwy przeciwmrozowej i podbudów (drogi, parkingi itp.). Jeśli szukałeś zagęszczarki 300 kg to pomyśl o produkcie od renomowanej firmy Wacker Neuson, który waży 399 kg, a jego siła odśrodkowa to aż 55 kN. Szukasz mocnego i szybkiego urządzenia, które realnie ułatwi Ci prace budowlane? Ta zagęszczarka do gruntu pracuje z prędkością roboczą 27 metrów na minutę, a szerokość robocza wynosi 440 mm! Wygodny uchwyt sterujący oraz kontrola zagęszczenia to kolejne atuty tego urządzenia! 


Zagęszczarka Belle rewersyjna RPX 59/75D 

I ten producent zadbał o to by zastosować nowatorskie rozwiązania i sprawić, że zagęszczarka wytrzyma nawet bardzo trudne warunki pracy na budowie! To sprzęt zapewniający wysoką prędkość i idealną gradację. Siła zagęszczania i jego głębokość jest tutaj utrzymana na najwyższym poziomie. Prędkość robocza wynosi 28 metrów na minutę, a szerokość robocza liczy sobie 750 mm. Wygodny uchwyt z mocnym ryglowaniem do to synonim łatwiejszej pracy operatora. Solidna konstrukcja gwarantuje długą żywotność maszyny, a zużycie paliwa nie jest duże! 


Zagęszczarka Belle RPX 35/50DE rewersyjna 

Jeśli trafiłeś tutaj w poszukiwaniu zagęszczarki 200 kg, to ten produkt może Cię zainteresować! Jest to przeciętna waga profesjonalnej tego typu urządzeń. Zazwyczaj ciężar wielkości godnych uwagi modeli mieści się w przedziale 200 kg do tony (te ostatnie dedykowane są na najbardziej rozległe tereny, ale zdecydowana większość klientów wybiera zagęszczarki 200 kg lub zagęszczarki 300 kg). Główne zalety tego produktu to bezpieczeństwo (niski HAV na uchwycie, dzięki któremu mamy przedłużone użytkowanie bez obrażeń), wydajność, wysoka siła, duża głębokość zagęszczania i łatwość w transportowaniu! 


Zagęszczarka Husqvarna LG204 rewersyjna

To kolejne urządzenie godne naszej uwagi. Jest bardzo zwrotne i przeznaczone raczej do lżejszych prac niż wcześniej prezentowane zagęszczarki do gruntu. Ten model idealnie sprawdzi się do pracy przy domach jednorodzinnych czy też wąskich wykopach. Jednak dzięki temu, że zagęszczarka Husqvarna ma mniejszą masę roboczą i węższą płytę, jest to urządzenie bardzo dynamiczne i wygodne dla operatora. Do największych atutów tej zagęszczarki do kostki możemy zaliczyć prostą obsługę, dzięki uchwytowi, który blokuje się w konkretnej pozycji, prędkość 23 metry na minutę i możliwość unoszenia uchwytu, co pozwala na łatwiejsze wykręcanie w ciasnej przestrzeni! Dodatkowo, wysokiej jakości podzespoły zapewniają niski poziom drgania uchwytów, a praca od razu staje się przyjemniejsza! 

W tym artykule przedstawiliśmy tylko niektóre produkty, które możesz znaleźć w naszej ofercie. Pamiętaj, że oferujemy Ci tylko starannie wyselekcjonowany sprzęt od najlepszych producentów, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Wiemy, że potrzeby mogą być najróżniejsze, a nasi doradcy chcą sprawić, żebyś zainwestował dobrze. Mamy wówczas pewność, że w przypadku zapotrzebowania na kolejny sprzęt, do nas wrócisz. Jeśli masz pytania, chcesz porozmawiać o wymienionych tutaj produktach lub poprosić o konsultację na temat zagęszczarek do kostki brukowej, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na https://norwit.pl/kontakt 

Udostępnij ten wpis
Archiwizuj